Ana sayfa Bankalar Hesap işletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap işletim Ücreti Almayan Bankalar

548
0

Günümüzde para alışverişleri tamamen bankalar üstünden gerçekleştirilmeye adım atmıştır. Bilhassa aylık ödemelerimiz bile banka hesapları üstünden alıcı hesabına geçirme olarak gönderilmektedir. Güvenli olması açısından da oturduğumuz evin kirasını bile banka hesaplarından yapmaktayız. Sadece yalnız para transferi için bile bir banka hesabına ihtiyacınız olduğundan banka çalışanları sizleri hesap açmaya yönlendiriyor. Durum bu şekilde olunca da bankanın tüm ürünlerini kullanıyor olsanız bile bankanız sizden hesap işletim tutarı adı altında kesintiler yapabiliyor. Durum bu şekilde olunca da akıllara hesap işletim tutarı almayan bankalar var mıdır sorusu geliyor. Peki bu kesintiler nedir? Hesap işletim tutarı almayan bankalar var mıdır? Hesap işletim tutarı almayan bankalar hangileridir 2018-2019 güncel listeye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Hesap İşletim Tutarı Almayan Bankalar Var Mıdır?

Ilk olarak belirtmek gerekirse bu hesap işletim ücretleri bankadan bankaya bakılırsa değişim gösterebiliyor. Mesela bir banka hesap işletim tutarı olarak 40 TL keserken, öteki bir banka hesap işletim ücretini 100 TL ve üstündeki tutarlarda kesebiliyor. Hesabınızın işletim tutarının senelik ne kadar bulunduğunu bankanızın davet merkezinden öğrenebilirsiniz. Hesap işletim tutarı ödemek istemiyorsanız da bu tutarı almayan bankaları tercih edebilirsiniz. Peki bu bankalar hangi bankalardır? Hesap işletim tutarı olmayan bankalar sizlerle paylaşacağız.

 

Hesap İşletim Tutarı Almayan Banka: Enpara.com

Hesap işletim tutarı almayan bankalar içinde en kaliteli ve güvenilir olanlardan birisi Enpara.com’dur. Enpara QNB Finansbank’ın yan bir finans kuruluşudur ve fizyolojik şubeleri yoktur. Fizyolojik şubesi olmadığı için de müşterilerinden hiçbir şekilde hesap işletim tutarı, eft ve havale tutarı almamaktadır. Enpara ile değişik bankalara dahil göndereceğiniz transferlerde ücret ödemezsiniz. Hesap işletim tutarı de yoktur. Hesap açmak istiyorsanız bilgileri öğrenebilmek için enpara nedir isminde yazımızı okuyabilirsiniz.

Hesap İşletim Tutarı Almayan Banka: Cepteteb

Cepteteb‘de aynı Enpara benzer biçimde TEB bankasının yan bir finans kuruluşudur. Cepteteb ile açacağınız hesaplarda hesap işletim tutarı ödemezsiniz. Hem de EFT ve havale tutarı de yoktur. Cepteteb başvurusu yapmak istiyorsanız da aynı şekilde TEB bankasının resmi web sitesiniziyaret edebilirsiniz.

Hesap İşletim Tutarı Almayan Öteki Bankalar

Yukarıda belirttiğimiz bankaların haricinde hesap işletim tutarı almayan bankalardan birisi de Albaraka Türk bankasıdır. Daha öncelerinden hesap işletim tutarı alsalar da getirmiş oldukları yenilik yardımıyla artık hesap işletim tutarı almıyorlar. Bunun yanı sıra EFT ve Havale ücretlerinde de gittikleri yapılandırma yardımıyla bu işlemlerinizden de ücret almayacaklar. Hesap açmak için şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bir öteki hesap işletim tutarı almayan banka da Kuveytturk bankasıdır. Bildiğiniz suretiyle Kuveytturk bankası bir katılım bankasıdır ve faiz oranları da düşüktür. Hesap işletim tutarıbenzer biçimde ek ücretler de talep etmiyorlar. Hesap açtırabilmek için Kuveytturk şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Eğer katılım bankaları hakkında data sahibi değilseniz de Katılım Bankası Nedir? isminde yazımızı okuyabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here