Ana sayfa Bankalar Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar 2019

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar 2019

730
0

Türkiye’de mevduat hesabı açabilen ve sefalar getirdin faizi sunabilen pek oldukça banka bulunduğunu biliyoruz sadece bunların faiz oranlarından haberdar mıyız? Mesela bir birikiminiz olduğunda ve bunu tabiri caizse faize yatırmak istediğinizde, hangi bankayı tercih etmeniz icap ettiğini biliyor musunuz?

Türkiye’de bankaların mevduat hesaplarına değişik faiz oranları sunduğunu bilmekteyiz ve bugün bilhassa sefalar getirdin faizi sunan bazı bankalara değinmeye çaba edeceğiz.

Sizin de belli bir birikiminiz var ise ve bunu faize yatırıp, faizden kazanmak istiyorsanız, bazı bankaların bilhassa ilk 12 ay için mükemmel faiz oranları bulunuyor. Bu 12 ayda paranızı oldukça kıymetli kılabilirsiniz. Siz de hazırsanız, ilk olarak sefalar getirdin faizini tanımlayıp sonrasında bazı bankaların sefalar getirdin faizi oranlarına göz atalım…

Hoş Geldin Faizi Nedir?

Vadeli mevduat hesabı belli bir birikiminizi veya yastık altında tuttuğunuz toplu paranızı saklayabileceğiniz ve bu paradan, ek gelir elde edebileceğiniz hesap türlerine verilen addır ve sefalar getirdin faizi de genel anlamda vadeli mevduat hesabı aracılığı ile tarafınıza sunulur.

Ek olarak Bkz: Vadeli Mevduat Hesabı Iyi mi Açılır?

Bakıldığında, ING Bank’tan HSBC’ye kadar pek oldukça yurtdışı merkezli ve Güvence, İş Bankası benzer biçimde pek oldukça yerli bankanın sefalar getirdin faizi sunabildiğini biliyoruz. Bu faiz oranları, genel anlamda ilk 12 ay mevduat hesabında kalanlar için geçerlidir ve sonraki 12 ayda tarafınıza yeni faiz oranları sunulur.

Hoşgeldin faizinin bilhassa toplu paranızdan net gelir elde etmek adına, iyi bir yol olduğu söylenebilir. Tek dezavantajı, paranızı belli periyotlarda çekme hakkınızın bulunmasıdır ve kendinizi iyi ayarladığınız zaman rahatça faizi bozmadan gelir elde etmeye devam ederek paranızı izin verilen çekim tarihlerinde, ihtiyacınız kadar çekebilirsiniz. Kalan tutarınız, sefalar getirdin faizini almaya devam eder ve her ay kalan meblağ faizlenir.

Peki, hangi bankalar sefalar getirdin faizi sunmaktadır? En avantajlı sefalar getirdin faizi sunan bankalar, hangileri?

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

Aşağıda tarafınıza, bilhassa ilk 12 ay için paranızı hesapta tutmanız sözüyle sefalar getirdin faizi sunabilen birkaç bankayı listeleyeceğiz. Listelediğimiz bu bankalar çoğu zaman alanında en deneyimli ve en oldukça faiz veren bankalar olmaktadır. Siz de, bu bankalardan bir tanesini seçerek, paranızı burada, sefalar getirdin faiziyle değerlendirmeye başlayabilir, her ay faiz tutarı ile geçiminizi bile sağlayabilirsiniz.

ING Bank E-Turuncu Hesap Hoş Geldin Faizi

Yurtdışı menşeili bankalardan ING Bank, senelerdir hem yüksek faiz oranları hem de cezbedici pek oldukça teklifi ile dikkatleri üstüne çeken bankalardan bir tanesi. Vadeli mevduat hesabınıza hususi E-Turuncu mevduat hesabı ürünü olan bankada, genel anlamda ilk 12 ay tarafınıza tam %13,50 sefalar getirdin faizi veriliyor.

E-Turuncu hesap içinde bu faiz oranıyla, yatırımlarınızı bir tek bankada tutmanız kaydıyla mükemmel gelirler elde edebilirsiniz. Bir örnek vermemiz gerekirse; 15.000 TL’niz var ise ve ING Bank E-Turuncu hesap içinde faize bıraktıysanız, bir tek 1 ay içinde 141,47 TL net gelir elde edebiliyorsunuz! Bunu seneye endekslediğinizde ise fazlaca iyi bir miktar sizi bekliyor.

Güvence Bankası e-Vadeli Hoş Geldin Faizi

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Güvence de, tarafınıza mevduat hesabı hizmeti sunan bankalardan bir tanesi ve mevduat hesabı ile beraber sefalar getirdin faizini de %8,15 olarak belirlemiş.

12 Aylık periyotta değişmeyen bu faiz oranı ile uygun vakitlerde paranızı çekmeniz ve faizi bozmamanız halinde, güzel bir net getiri elde edebiliyorsunuz. Mesela, 15.000 TL’lik bir birikiminize 1 ay içinde 85,41 TL’yi uğraş vermeksizin, bir tek bankada tutarak net getiri elde etmeniz mümkün.

Fibabanka Kiraz Hesap Hoş Geldin Faizi

Fibabanka, yeni bir banka benzer biçimde görünmesine karşın, aslen pek tanınmıyor ve oldukça köklü bir kurum. Türkiye’de uzun süredir hizmet veren Fibabanka’nın mevduat hesabı ürünü “Kiraz Hesap” olarak tanıtılıyor ve Kiraz Hesap içinde %13,75 benzer biçimde oldukça yüksek bir oranla paranızı tutabiliyor, faize bırakabiliyorsunuz.

Hoşgeldin faizinin oldukça yüksek bulunmuş olduğu Fibabanka’da, mesela 15.000 TL’lik yatırımınız bir tek 1 ay içinde tarafınıza 144,09 TL net getiri bırakabiliyor ve bu oldukça başarı göstermiş bir meblağ. Faiz periyodunu bozmamanız halinde, 12 ay içinde büyük bir getiri edinmeniz ise işten bile değil.

HSBC Çağdaş Hesap Hoş Geldin Faizi

HSBC’nin en yeni mevduat hesabı türlerinden çağıl hesap da, tarafınıza sefalar getirdin faizi sunabiliyor. Standart faiz oranı %7,50 olan Çağdaş Hesap’ta, 2000 TL ve üstü birikiminizi yatırdığınız zaman bu oran %11’e çıkıyor. TL cinsinden oluşturulan hesapla, %11 faiz oranını çekim periyodunu bozmayarak değerlendirirseniz şüphesiz iyi bir net getiriyi yıl sonunda elde etmeniz mümkün olacaktır.

Burgan Bank Hoş Geldin Faizi

2006 Yılından beri hizmet veren, Türkiye’nin “yeni” sayılabilecek bankalarından bir tanesi olan Burgan Bank’ta da, bugünlerde sefalar getirdin faizi alabiliyorsunuz. Hoşgeldin mevduatı adı ile sunulan bu hesap türünde, tarafınıza TL cinsinden yatırımlarınız için %15; USD cinsinden yatırımlarınız için %4,50; EUR cinsinden yatırımlarınız içinse tam %2,25 faiz oranı sunuluyor.

Bilhassa TL cinsinden yatırımlarınız için sefalar getirdin faizinin bi’ fazlaca yüksek olduğu Burgan Bank’ta, siz de bu tekliften yararlanarak birikimlerinizi uğraş vermeden oldukça daha kıymetli kılabilirsiniz.

Türkiye çapında, Burgan Bank’ın en yüksek sefalar getirdin faizine haiz olduğu da ek olarak belirtilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here