Ana sayfa Bankalar HSBC Kredi Yapılandırma

HSBC Kredi Yapılandırma

777
0

Kredi kullanan bir tüketici yapılandırma işlemi yaptığında avantajlı bir konuma geçmek istiyorsa, aradaki faiz farkının ne kadar bulunduğunu iyi çözümleme etmelidir.

Bu yüzden bankalar tarafınca sunulan taksitlendirme avantajını değerlendirmek isteyenlere hususi HSBC krediyapılandırma analizi yaptık. Bu analizin içinde yapılandırma işleminin iyi mi gerçekleştiğini, bankanın mevcut gereksinim, konut ve taşıt kredisi faiz oranlarını bulabilmeniz mümkün…

Kredi çeken kişinin mevcut kredi ürününe dair borçlarını, HSBC Bank’ta yeni faiz oranları ile güncelleme yapmasına yapılandırma işlemi denilmektedir.

HSBC Bank, bu mevzuda müşterilerine destek olabilmek için hem kendi bünyesinde kullanılan kredilere, hem de öteki bankalardan borç transferi ile üstlenilecek olan kredilere yapılandırma yapmaktadır.

Tüm kredi borçlarınızın yeni faiz oranları üstünden taksitlendirilmesini sağlayabilir ve daha düşük miktarlı taksit ödemeleri ile finansal durumunuzu rahatlatabilirsiniz.

HSBC Kredi Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

İhtiyaçlarınız için ufak ya da büyük oranda kredi kullandınız. Bu bir ev almak için de olabilir, eğitim masraflarınızı karşılamak için de olabilir. Kredi türünün ne olduğu fark etmeksizin, taksitlerinizi ödeyememeye başladıysanız ileride bankalardan kredi ürünü satın alırken problem yaşamamak adına kredinizi yapılandırabilirsiniz.

Bu işlemin gerçekleştirilmesini istediğinizde en yakın HSBC Bank şubesine gidebilirsiniz. Şubede vazife meydana getiren yetkililer, HSBC kredi yapılandırma talebiniz karşılığında bilgilerinizi alarak başvuruda bulunmanızı sağlar.

Kurumun ilgili birimi ise meydana getirilen bu başvuruyu inceleyerek, yapılandırma için onay verilip verilmeyeceğine dair bir karar alır. Eğer istediğiniz onaylanırsa, kullanacağınız yeni kredi ürünü için tarafınıza sözleşme sunulur ve karşılıklı imzalardan sonrasında taksitlendirme gerçekleştirilir.

HSBC İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Eğitim alanıyla ilgili ya da sıhhat, evlilik, dinlence şeklinde masraflarınızla ilgili HSBC Bank’tan o dönem faiz oranları ile finansman kullanmış olabilirsiniz.

Sadece şuan mevcut faiz oranları size daha cazip geliyorsa HSBC gereksinim kredisi yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Bankanın gereksinim kredilerindeki güncel faiz oranı, yapılacak olan vadeye gore değişmekte olup % 1,26 ile % 1,45 oranları arasındadır.

Müracaat kanalları ise internet sayfasında yer edinen Derhal Başvur butonu, web bankacılığı, telefon şubesi ve tüm şubeleridir.

HSBC Taşıt Kredisi Yapılandırma

HSBC Bank’ın müşterilerine sunmuş olduğu taksitlendirme hizmeti ile kredi borçlarınızı belirli bir faiz oranında ve talep ettiğiniz vadede yapılandırabilirsiniz.

Maksimum vade sayısı 48 olup, HSBC taşıt kredisi yapılandırma için uygulanacak olan güncel faiz oranı ise % 1,44’tür. Söz mevzusu faiz oranı kaç ay vadeli kredi çekildiğine bakılmaksızın durağan(durgun) orandır.

BSMV, KKDF, tahsis tutarı, kasko poliçe bedeli ve öteki harcamalar için en yakın HSBC Bank şubesine gidebilir ve detaylı informasyon alabilirsiniz.

HSBC Konut Kredisi Yapılandırma

Borç Geçirme Kredisi olarak malum kredi ürünüyle, HSBC Bank harici bir bankadan yüksek faiz oranı ile kullandığınız konut kredisini HSBC Bank’a aktararak yeni faiz oranları ile yapılandırılmasını talep edebilirsiniz.

Veyahut HSBC ’den kullanmış olduğunuz konut kredisinin borçlarını ödemekte güçlük çekiyorsanız yeni bir ödeme planı hazırlanması için başvuruda bulunabilirsiniz.

HSBC konut kredisi yapılandırma adında olan bu hizmet için bankanın uygulayacağı güncel faiz oranı % 1,25’tir. Tüm vadelere standart faiz oranı uygulandığını sadece konut için finansman çekilirken öteki harcamaları karşılamakla yükümlü olduğunuzu unutmayınız.

HSBC 72 Ay Kredi Yapılandırma

72 ay kredi yapılandırma fırsatından yararlanmak isteyenler, HSBC Bank şubelerine giderek şahsen müracaatta bulunmalıdırlar. 21 Eylül 2016 zamanı itibariyle konut, gereksinim ve taşıt kredilerine dair alınan kararlar çerçevesinde HSBC 72 ay kredi yapılandırma hizmetinden yararlanabilmeniz mümkün.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nedir?

Bunun için bankanın kullanımına izin verdiği bankacılık şekilleri vasıtasıyla müracaat yapmanız ve başvurunuzun incelemeler sonucunda onay alması gereklidir. HSBC Bank aracılığı ile kredi borcunuzu yapılandırmak amacındaysanız, kesinlikle bankanın mevcut faiz oranlarını incelemenizi tavsiye ederiz…

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

HSBC Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Yürürlükte olan 72 ay kredi yapılandırma yasasından yararlanabilmeniz için bir ekip ön koşullar mevcuttur. Ilk olarak HSBC 72 ay yapılandırma için bizzat kredi borçlusunun başvuruda bulunması gereklidir.

Borçlar yalnız bir defaya mahsus yapılandırılabileceği için daha ilkin taksitlendirme yapılmamış olması da aranan öteki koşullardan biridir. Öncesinde yapılandırma hizmetinden yararlanmış fakat borcun ödenmeme durumu olmuşsa, HSBC 72 ay kredi yapılandırma başvurunuz kabul edilmeyebilir.

Bankalara olan borçların ödenmediği, kredi notu olarak tüm kurumların sisteminde gözüktüğü için başvurunuz kredi notu düşüklüğü ya da sicilinizin fena olması nedenleriyle reddedilebilir.

Bu yüzden tüketicilerin HSBC 72 ay kredi yapılandırma yapmıyor şeklinde şikâyetlerinin ortaya çıkması olağan bir durumdur…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here