Ana sayfa Bankalar ICBC Turkey Kredi Yapılandırma 2020

ICBC Turkey Kredi Yapılandırma 2020

4656
0

Kâr zarar hesabınızı yapmanızın peşinden ödemekte zorlandığınız kredi ürününü, ICBC Turkey kredi yapılandırma alternatifleriyle taksitlendirebilirsiniz. Mevcut kredi borçlarınızı yapılandırmak için doğru bir vakit bulunduğunu düşünüyorsanız ve bu işlem sonrası her koşulda avantajlı olacağınızı hesapladıysanız ICBC Turkey kredi yapılandırma ürününden faydalanabilirsiniz.

Bu şekilde ödeyeceğiniz toplam tutara bakılırsa yeni faiz oranlarından yararlanarak taksitlerinizi daha kolay ödeyebilir ve mevcut borçlarınızı düzene koyabilirsiniz.

Faizler düştüğünde ya da kredinizi artık ödemekte güçlük çektiğinizde yapılandırma yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda müracaat yapmadan ilkin bankaların faiz oranlarını ve kesilen komisyon oranlarını araştırmanız, taksitlendirme sonrası avantajlı bir konumda olmanızı elde edecektir.

Güncel ICBC Turkey kredi yapılandırma faiz oranlarına aşağıdaki mevzu başlıklarında yer verdik. Sadece bir tek faiz oranı ile değerlendirme yapılarak yapılandırmanın sağlanması sizi yanılgıya düşürebilir.

Bu sebeple kredi yapılandırılmalarında faiz oranları haricinde öteki harcamalar ve toplam maliyet hesaba katıldığında değişik sonuçlar çıkabiliyor. Bundan dolayı ICBC Turkey kredi yapılandırma mevzusunda şubelere giderek tüm harcamalar hakkında detaylı data almanızı tavsiye ederiz…

 

ICBC Turkey Kredi Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Piyasadaki kredi faizleri düştüğünde, kullanmış olduğunuz kredi ürününün faiz oranını düşürmek yada borçlarınızı düzene koymak amacıyla ICBC Turkey kredi yapılandırma isteğinde bulabilirsiniz. Bu şekilde bir durumda bankaya, gelir durumunuzu gösteren belgeyi ve öteki evrakları ileterek tekrardan taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz.

Üstelik bunu bir tek ICBC Turkey Bank’tan çekmiş olduğunuz kredileriniz için değil, öteki bankalardaki mevcut borçlarınız için de ICBC Turkey’e müracaat yaparak tekrardan taksitlendirilmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sebeple bankalar kredi borç transferi ya da borç kapatma kredisi şeklinde verdikleri isimlerle belirli dönemlerde kampanyalar düzenleyerek, tüketicilerin öteki bankalardaki borçlarını üstlenebilmektedir.

Lüzumlu belgeleri bankaya teslim ettikten sonrasında kurumun tahsis birimi, kredi notunuza ve verilen belgelere bakılırsa müracaat değerlendirmesi yapar. Derhal peşinden pozitif ya da negatif talebinizi sonuçlandırarak sizi bilgilendirir.

ICBC Turkey kredi yapılandırma başvurunuzun pozitif olması halinde borcunuzun bulunmuş olduğu bankaya, çekilmiş olan kredi miktarı üstünden mevcut borç bakiyesikadar aktarma işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede yeni bankadan kredi kullanmış ve tüm borçlarınızı tek bir yere biriktirerek taksitlendirmiş olmuş olursunuz.

ICBC Turkey İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Kredi şartlarına bakılırsa yapılandırma bilgileri da değişkenlik göstermektedir. Mesela ICBC Turkey gerekseme kredisi yapılandırma başvurusunda bulunduğunuzda, yasaların izin verdiği maksimum vade ve güncel gerekseme kredisi faiz oranı üstünden yeni borç tablonuz çıkarılır.

Bankanın gerekseme kredisi ürünü için Haziran ayı itibariyle sunmuş olduğu faiz oranı % 1,15’tir. Ek olarak bu krediyi kullandığınızda senelik yaşam sigortası primini ve kredi tahsis tutarı ile öteki harcamaları da karşılama zorunluluğunuz olacaktır. ICBC Turkey Bank A.Ş. kampanya koşulları çerçevesinde faiz oranlarında düşme ya da yükseltme yapabilir.

ICBC Turkey Taşıt Kredisi Yapılandırma

ICBC Turkey Bank’tan ya da değişik bir bankadan çektiğiniz taşıt kredisini, aylık periyotlar halinde tertipli olarak ödeyememeye başladıysanız yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. ICBC Turkey Bank, 0 km ve ikinci el araçlar için 48 aya kadar güncel faiz oranları üstünden kredi kullandırmaktadır.

0 km araçlarda 50 bin TL’ye kadar teslim fiyatı için yüzde 70, 50 bin TL üstünde kalan meblağ içinse yüzde 50 oranında kredi kullandırılabilmektedir. 2.el araçlarda ise beş yaşına kadar olan ithal ve 3 yaşına kadar yerli araçların kasko bedelinin yüzde 50’si oranında finansman sağlanmaktadır.

ICBC Turkey Konut Kredisi Yapılandırma

Bankaların sunmuş olduğu öteki tüketici kredilerine nazaran daha uzun vade ve daha düşük taksit tutarı olan konut kredisi, ödemelerinde tüketicileri en oldukca zora sokan kredi türüdür. Bu sebeple vadelerin 10 yıl, hatta yeni düzenlemelerle beraber 20 yıla kadar uzaması sebebiyle tüketiciler bu süreç içinde dönem dönem taksitlerini yatırmakta zorlanmaktadır.

Bundan dolayı faizlerin hatırı sayılır seviyede düşmesiyle beraber, ICBC Turkey konut kredisi yapılandırma fırsatından yararlanarak mevcut taksit tutarınızın düşmesini sağlayabilirsiniz. Bankanın güncel konut kredisi faiz oranı yüzde 0,95’tir.

ICBC Turkey 72 Ay Kredi Yapılandırma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) tüketici kredilerine dair değişikliklerini içeren yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle 72 ay kredi yapılandırma işlemi ortaya çıktı. Bilhassa kredi taksitlerinde ödeme zorluğu çekenler ya da asla ödeyememeye başlayanlar için çıkarılan bu yönetmelikten maksimum 6 yıl vade alternatifleriyle yararlanabiliyorsunuz.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nedir?

Karşılıklı olarak tüketici ve banka isterse 12 yada 24 ay taksit sayısıyla da yapılandırma yapılması mümkün.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

ICBC Turkey Kredi Yapılandırma Yapmıyor

ICBC Turkey 72 ay kredi yapılandırma başvurusunda bulunan bazı tüketiciler, başvurunun red edilmesinden ve ICBC Turkey Bank’ın kredi yapılandırma yapmamasında şikâyetçi. Sadece faizlerde düşüş yaşanması ya da mevcut borçlarınızın yeni kredi ürünü ile düzene sokulması sizi avantajlı bir konuma geçirirken, başvuruda bulunduğunuz kurumun zarar etmesine niçin olabilir.

Bundan dolayı ICBC Turkey Bank A.Ş. kendi kâr oranını hesaplayarak başvurunuzu inceler ve eğer yasal takibe düşmemişseniz, kredinin geri dönüşü kesinse sadece o halde müracaatınıza onay verir. Bu mevzuda başvuruların reddedilmesine ilişkin yasal bir yaptırım söz mevzusu olmadığı için banka kendi politikaları kapsamında müracaatları değerlendirme hakkına haizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here