Ana sayfa İhtiyaç kredileri ING Bank Evlilik Kredisi Başvurusu

ING Bank Evlilik Kredisi Başvurusu

666
0

Evlilik yapabilmek için geniş bir bütçeye haiz olduğunuz düşünüldüğünde, bazı ihtiyaçların giderilememesi sizi bu zamanda mutsuz edebilir. Veyahut küçücük benzer biçimde görünen ihtiyaçlara eldeki hazır paranız yetmemiş olabilir.

ING Bank evlilik kredisi çeşitleriyle çiftlerin daha mutlu bir başlangıç yapmasına destek oluyor. Evlilik arifesinde olan çiftler nakit gereksinimlerini daha kolay karşılayabilmek için bankanın bireysel kredi kapsamında sunmuş olduğu bu kredi paketinden yararlanabilirler.

ING Bank’ın müşterilerinin gereksinimlerine hitap etmek için hususi oluşturduğu evlilik kredisi iyi mi alınır? Bu krediyi çekebilmek için lüzumlu şartlar nedir? ING Bank evlilik kredisi ürününe dair tüm bilgiler yazımız içinde yer almıştır…

ING Bank Evlilik Kredisi Iyi mi Alınır?

Evlenmek isteyen çiftlere hususi kredi finansmanı elde eden ING Bank, bu sayede evlilik aşamasında çiftlere destek olarak sorunsuz bir süreç geçirmelerine destek oluyor.

Böylelikle evlenen çiftler, yeni hayatlarına adapte olabilmek için büyük borçlar altına girmektense durağan(durgun) ufak taksitler yaptırarak kolaylıkla borç ödemesi gerçekleştirebiliyorlar.

ING Bank evlilik kredisi almak amacında olan kişilerin, hem web üstünden hem de şubelerden müracaat yapma imkânı bulunmaktadır.

Söz mevzusu kredi türüne meydana getirilen başvurular, bankanın emek harcama politikası gereğince değerlendirilmektedir. Bu işlemin peşinden kişinin krediyi çekip çekemeyeceği kararlaştırılarak başvuruya yanıt verilmektedir.

Eğer cevabınızın pozitif ise lüzumlu evrakları şube yetkilisine teslim ederek kredinizi kullanabilirsiniz.

ING Bank Evlilik Kredisi Almak İçin Lüzumlu Şartlar

İhtiyaç kredisi altında kullandırılan ING Bank evlilik kredisi için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve banka tarafınca belirlenen öteki şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Öteki şartlar için haciz kaydınızın bulunmaması, kredi ve kredi kartı ödemelerinizi tertipli yapmış olmanız, kredi notunuzun kafi seviyede olması ve TCMB istihbaratında problem olmaması benzer biçimde kriterler diyebiliriz.

Bu mevzuda kati bilgiye ulaşmak için evlilik kredisi ürününe müracaat etmeden ilkin bankanın ilgili kanalları üstünden risk raporunuzu alarak inceleyebilirsiniz.

ING Bank Evlilik Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

ING Bank’ın en cazip kredi ürünlerinden biri şüphesiz ki evlilik kredisidir. Şu sebeple bu kredi türünden yararlanmak isteyen düğün meydana getirecek çiftlere talep ederlerse 3 ay ertelemeli finansman sağlanabilmektedir. Bundan dolayı ING Bank evlilik kredisi 3 ile 48 ay içinde bir vade belirlenerek kullandırılmaktadır.

Müracaat yapmak için T.C uyruklu bir kişiyseniz nüfus cüzdanınızı, pasaportunuzu ya da sürücü belgenizi yanınıza alarak herhangi bir şubeye gidebilirsiniz. Yabancı uyruklu bireylerden ise oturma izni belgesi ile geçişlik istenmektedir ve müracaat sahibi adına olan son üç aylık döneme ilişkin bir durağan(durgun) telefon, doğalgaz, elektrik, cep telefonu faturası ay da ikametgah belgesi talep edilmektedir.

Ek olarak Bkz: İnternetten Kredi Kartıyla Satmaca Iyi mi Ödenir?

Yukarıda sıralanan başlangıç belgelerinin yanı sıra emek harcama şeklinize gore lüzumlu olan SGK dökümü, maaş yazısı yada aylık bildirgenin bir çıktısı da finansman kullanabilmeniz için gereklidir. ING Bank evlilik kredisine ister şubelerden, isterseniz ingbank.com.tr adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Her iki müracaat kanalını da aynı araştırma sürecinden geçmektedir. Başvurunuz en önce ön onay kriterlerine gore değerlendirilir ve bu onaydan geçer ise yukarıda belirtilen tüm eksiksiz bir araya getirerek şubeye teslim edersiniz.

Şubede ikinci araştırma başlatılarak, bilhassa Findeks Kredi notunuz hangi seviyede tespit edilmektedir. Şu sebeple bu seviyenin belirlenmesi ile tarafınıza verilen olan kredinin faiz oranı da belirlenmiş oluyor.

ING Bank evlilik kredisi ürününü Findeks Kredi notu 1600 – 1699 olan müşterilere yüzde 1,44 faiz oranı ile sunarken, kredi notu 1850 ve üstü olan müşterilere yüzde 1,19 oranı üstünden finansman kullandırmaktadır.

Notunuza gore belirlenen bu faiz oranını kabul etmeniz halinde istediğiniz vade üstünden sözleşme hazırlanmış olur. Tarafların sözleşmeyi imzalamasıyla talep ettiğiniz krediyi anında alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here