Ana sayfa Bankalar Ininal Kart Nedir? Nasıl Alınır? Para Nasıl Yatırılır?

Ininal Kart Nedir? Nasıl Alınır? Para Nasıl Yatırılır?

4643
0

Alışverişlerde sık sık duymaya başladığımız Ininal Kart, MasterCard ödeme sisteminin geçerli olmasından dolayı pek oldukca şahıs tarafınca kullanılmaktadır. Aslen bankaların kredi kartı ürünü ile aynı diyebiliriz.

Sadece aralarındaki en büyük fark, Ininal Kartta yaş şartının aranmıyor olmasıdır. Aslına bakarsanız bundan dolayı 18 yaş altıbirçok kişi Ininal alışveriş kartını sorunsuz bir halde kullanabiliyor. Pek oldukca yerden temin edilebilen bu kart tam olarak ne işe yarıyor, özellikleri nedir ve iyi mi kullanılabilir yazımız içinde detaylandırarak anlattık…

Ininal Kart Nedir?

MasterCard’ın geçmiş olduğu her yerde alışveriş yapmayı elde eden, hem banka kartı hem de kredi kartı benzer biçimde kullanılabilen ön ödemeli kartlardan biri de Ininal Karttır. MasterCard’ın alt kuruluşu olan bu kart markası ile web üstünden yada gerçek avmlerinden arzu ettiğiniz an alışveriş yapabilirsiniz.

Bilhassa sanal ortamda pek oldukca mağazada kullanılan bu kart yardımıyla web üstünden güvenli bir halde ürün satın alabilirsiniz. Ininal Kart, MasterCard sistemini kullanan kolay ve güvenli bir ödeme kartıdır.

Ininal Kart Ne İşe Yarar?

Ininal Kartın özellikleri içinde en belirgin olanı düzgüsel bir kredi kartı benzer biçimde kullanılabiliyor olmasıdır. Tüm bankamatiklerden kartınıza para yükleyerek, banka kartı ile yapmak istediğiniz işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak birçok fizyolojik ve online ödeme noktalarında da Ininal Kartınızı kullanarak kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Bu kartın özelliklerini daha iyi anlayabilmeniz açısından şu şekilde izahat yapabiliriz: İnternet üstünden birçok sanal mağazadan güvenli alışveriş yapmanızı elde eden ve hem de fizyolojik ortamdaki mağazalardan da (manav, bakkal, market vb.) süratli alışveriş yapmanıza imkân tanıyan MasterCard şirketinin alt kuruluşu tarafınca piyasaya sürülen bir ödeme kartıdır.

Ininal Kart Iyi mi Alınır?

Ininal Kart almak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bundan dolayı her kişi Ininal Kart satış noktasına giderek alım gerçekleştirebilir. Kartı satın almanın ise 3 yöntemi vardır. Bunlardan ilki mobil uygulamadır. Şimdilik bir tek ParaMara üstünden mobil uygulama yardımıyla Ininal Kart edinebilirsiniz.

İkinci yöntem ise kartın satış ve para yükleme noktalarına gitmektir. PTT Matik, Migros Jet, PTT, Migros, Tansaş, D&R, Teknosa benzer biçimde satış noktaları Ininal Kart satış hizmeti vermektedir. Ek olarak Ininal’ın kendi internet sayfası üstünden de online alım gerçekleştirilebilmektedir.

Ininal Karta haiz olmanın üçüncü yolu ise ininalin öteki satış merkezleridir. Her geçen gün bünyesine yeni satış merkezleri ekleyen Ininal Kart, kısa vakit içinde birçok yerde satılmaya başlamış olacak benzer biçimde görünüyor. Hatta belirli bir dönem sonrasında bankaların kredi kartlarının yerini bile alabilir.

Doğal olarak karta haiz olmanız için 30 Lira ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu limitin 5 lirası kartın işlem tutarı olarak alınmaktadır. Sadece ücret her ay tekrardan kartınızdan kesilmemektedir. Bir tek kartın çıkarılması için ücret alınıyor ve sonrasında ek bir ücret talep edilmiyor.

30 TL’lik ödeme sonrası kalan 25 lira ise katınızın içinde kalıyor ve MasterCard geçerli olan her yerde alışveriş yapabiliyorsunuz.

Ininal Kart’a Para Iyi mi Yatırılır?

Ininal Kart’a para yatırmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden kişilerin çoğunlukla kullandığı kanal ise ATM’lerdir. ATM’den EFT seçeneğini tıkladıktan sonrasında ödeme yapmak istediğiniz banka hesabını seçiniz.

Banka adı bölümünde ise sırayla ING Bank, İstanbul ve Genel Müdürlük seçimlerini yapın. Şube kodu 1 olarak girilmelidir. Hesap numarasını istediğinde ise Ininal Kart üstünde yer edinen 16 haneli numarayı yazmalısınız.

Ad soyad bölümünde Ininal Kart sahibinin detayları girilmelidir. Sonrasında yatırmak istediğiniz tutarı girerek işlemi onaylayabilirsiniz. Bu işleminizin peşinden en kısa sürede yatırılan para kartınıza yüklenecektir.

Yükleme noktaları aracılığı ile Ininal Kart’a para yatırmakta mümkün. Ptt şubelerindeki veznelerden işlem yapmak istediğinizde yatırdığınız miktarın yüzde 2’si ücret olarak alınmaktadır. Pttmatikler için de aynı oranda bir kesinti söz mevzusudur.

Migros ve Migros Jet kasalarından Ininal Kart para yatırma işlemi yaptığınızda ise 2 TL eğitim edilmektedir. Aynı şekilde seçkin gazete satış noktaları da 2 lira ücret eğitim etmektedir. ING Bank ATM’si ise Kartsız İşlemler menüsünü kullanarak parasız işlem yapmanıza olanak tanımaktadır.

Parasız hizmet veren bir öteki kanal ParaMara’dır. Bu uygulamaya kredi kartınızı tanımlatarak, ilgili hesaba ne kadar isterseniz para yükleyebilirsiniz. Uygulama Ininal Kart para yatırma işlemlerini tamamen parasız karşılamaktadır.

Hangi kanalı kullanırsanız kullanın, Ininal Kart ile hayatınızın kolaylaşması mümkün. Bilhassa yanında nakit para taşımayı sevmeyenler için kredi kartı ya da banka kartına alternatif olabilecek bir kart diyebiliriz. Sadece Ininal Kartınız ile süratli alışveriş yapabilmeniz için ilk olarak yukarıdaki kanallardan birini kullanarak para yükleme işlemini başarıyla gerçekleştirmeniz gerekmektedir…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here