Ana sayfa Bankalar İnternetten Kredi Kartı Ekstresine Nasıl Bakılır?

İnternetten Kredi Kartı Ekstresine Nasıl Bakılır?

534
0

Posta hizmetinde yaşanmış olan gecikmelerden dolayı kredi kartı ekstresi tüketicilere geç ulaşabiliyor. Bu gecikme ile tüketici kartının son ödeme tarihini geçirmiş olabiliyor. Kredi kartı için meydana getirilen başvurusu esnasında da hatalı adres bildirimi yapılabiliyor ya da tüketici sonradan adres değişikliği yapmış olduğu halde bunu bankasına bildirmemiş olabiliyor.

Bu ve benzeri nedenlerden dolayı kredi kartı ödemesini geciktirmek istemeyen tüketiciler, internetten kolaylıkla kartına ilişkin ekstreyi görüntüleyebilirler. Üstelik meydana getirilen bu işlem yardımıyla kredi kartının hesap özetinin basılması için tabiat da katledilmemiş olur.

Dijital bankacılık yayınlarını kullanarak, kredi kartınızın ilişkin olduğu bankanın web şubesi vesilesiyle internetten kredi kartı ekstrenize bakmanız mümkün. Sadece kredi kartı ekstrenizi web üstünden sorgulayabilmeniz için mobil kullanıcı ya da web şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

Bu sebeple web bankacılığına güvenli giriş yapabilmeniz için kullanıcı bilgileriniz ile şifreniz sorulmaktadır. Bankaların neredeyse tüm bankacılık işlemlerini yapmanıza olanak veren web şube, süratli bir halde son dönem kredi kartı ekstrenizi görüntülemenizi de elde edecektir. Bu işlemi iyi mi yapacağınıza dair detayları sırasıyla aşağıda bulabilirsiniz…

İnternetten kredi kartı ekstresini görüntülemek için neredeyse tüm bankaların web şubelerinde izlenecek yol aynıdır. İlgili bankanın resmi internet sayfasını ziyaret edersiniz. Daha evvelinde oluşturduğumuz olduğunuz size hususi gizyazı ve bilgilerinizle işleminize devam edersiniz.

Güvenlik amacıyla bankanın sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gelen SMS’teki şifreyi ilgili alana girersiniz. Derhal arkasından bankanın web şubesine giriş yaparak, Kartlarım menüsüne tıklarsınız. Burada çoğu zaman “Kart İşlemlerim” adı altında bir bölüm bulunmaktadır.

Bu bölümde kart bilgilerinizi görüntüleme, kart hizmetlerinizi öğrenme, kredi kartı borcu ödeme, ek kart için müracaat yapma ya da kredi kartı ekstresini denetim etme benzer biçimde birçok bankacılık işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Mesela internetten kredi kartı ekstresini görüntülemek için çoğu zaman Kart İşlemlerim menüsünde “Hesap Özeti Seçenekleri” şeklinde bir bölüm bulunmaktadır. Bu kısmı kullanarak süre kaybetmeden son dönem ekstrenizi görüntüleyebilir ve gecikme yaşamadan borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Kredi kartı hesap özetlerinizin periyodik ve otomatikman belirteceğiniz e-posta adresine gönderilmesini istiyorsanız bunun için bankanıza bildirimde bulunabilirsiniz. Bildirim yapabilmek için kullanabileceğiniz bankacılık kanalları; şubeler, satın alan hizmetleri, ATM’ler ve web bankacılığıdır.

Bu kanallar aracılığı ile bankanız sistemine tanımlatabileceğiniz ya da mevcut tanımlı olan e-posta adresinize, kullandığınız kredi kartı ürününün ekstresinin periyodik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here