Ana sayfa Bankalar İnternetten Kredi Kartıyla Altın Nasıl Alınır?

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Nasıl Alınır?

738
0

Birikimleriniz ile yatırım yapmak ya da düğün, nişan, sünnet benzer biçimde merasimlerde takı olarak kullanmak amacıyla internetten altın satın alabilirsiniz. Üstelik altın almak istediğinizde ödemesini kredi kartınızla da yapabilirsiniz. Ödeme işlemlerinin iyi mi yapıldığına dair ayrıntıları ve internetten kredi kartıyla altın almanın güvenli olup bulunmadığınız yazımızdan inceleyebilirsiniz…

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Almak

Sanal mağazalarda rahatça kullanabildiğiniz kredi kartları ile sanal kuyumculardan da alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için bir tek kredi kartınızın web alışverişine açık olması ve kullanılabilir bakiyenizin bulunması yeterlidir. Üstelik internetten kredi kartı ile altın alımında taksitte yapılabiliyor. Önceki senelerde haksız kazanç elde etmek isteyen fena niyetli kişilerin önüne geçebilmek adına taksitli altın alışverişine engellemeler getirilmişti.

Bilhassa kredi kartı komisyonculuğu meydana getiren kişileri engellemek amacıyla getirilen engellemeler, 2016 senesinde tekrardan gündeme gelmiş olarak altın satışlarında 4-6 içinde değişen taksit uygulamasına geçildi. Bu düzenleme ile beraber gerçek gerekseme sahiplerinin kredi kartı ile altın alabilmesi sağlanırken, uzun vadeli satış yapamayacak olan komisyoncuların da önleri kesilmiş oldu.

Altın tutarları çoğu zaman yükselen bir ivme çizdiği için günümüzde en mantıklı yatırımlardan birisi altın almaktır. Altın alabilmek için kuyumculara komisyon ödemek istemiyor ya da altını düzgüsel değerinden satın almak istiyorsanız online altın satışı meydana getiren mağazaları tercih etmeniz sizin için daha avantajlı olabilir.

Sadece bunun için altın satışı meydana getiren e-ticaret sitelerine karşı fazlaca dikkat olmanız gereklidir. Oldukça kıymetli bir ürün olan altın satılmasında dolandırıcılara karşı kendinizi koruyabilmeniz adına güvenilir sitelerden alışveriş yapmalısınız. İnternetten kredi kartı ile altın satın almak isteyenler için sanal mağazanın güvenilirliğini anlayabilme yöntemlerini aşağıdaki mevzu başlığında paylaştık…

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Almak Güvenli Mi?

İnternetten bir tek altın almak değil, tüm ürün ve hizmet alımları güvenilir bir site aracılığı ile gerçekleştirildiğinde güvenlidir. Sitenin güvenilir bulunduğunu iyi mi anlayabilirsiniz? Ilk olarak ödemenin 3D secure özelliği taşıyan bir kredi kartı ile gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Zira bu özellik, web üstünden kredi kartı ile alışveriş yapılmasında güvenliğin artırılması için geliştirilen bir sistemdir. MasterCard ve Visa’nın geliştiği bu sistem yardımıyla “güvenli web alışverişi” çözümleriyle bir tek tüketiciler değil, sanal mağazalarda sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmış oluyor. Bu yüzden internetten kredi kartı ile altın almak istediğinizde 3D Secure hususi durumunu taşıyan bir kartınızı kullanmalısınız.

Ek olarak Bkz: Visa ve MasterCard Arasındaki Farklar Nedir?

İnternetten kredi kartıyla altın almak istediğinizde haklarınızı koruyarak, güvenli bir halde işlem yapmak istiyorsanız ödemenin 128 Bit SSL sertifikası güvenliği aracılığı ile gerçekleşmesi kadar sitenin de güvenilir olması ehemmiyet arz etmektedir.

Mesela alışveriş yapmak istediğiniz sanal işyerinde MasterCard® SecureCode™ ve Verified by Visa® logolarının bulunup bulunmadığına, web sitesinin SSL sertifikası kullanıp kullanmadığına dikkat ederek altın satın almalısınız. Tüm bu hususlar internetten alışveriş işlemlerinizi gerçekleştirirken, güvenliğin artırılması için lüzumlu olan kriterlerdir.

İnternetten Kredi Kartıyla Altın Alınabilecek Siteler

T.C Başbakanlık Gömü Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafınca basılan altınları web üstünden satın almak için kullanabileceğiniz internet sayfaları mevcut. İster yatırım yapmak, isterseniz de düğün, sünnet ve nişan benzer biçimde merasimlerde takı olarak kullanmak amacıyla aşağıda yer edinen sitelerden kredi kartıyla altın alabilirsiniz.

Sadece bu sitelerde altın fiyatlarının birbirinden değişik olabileceğini unutmayınız. Bu yüzden internetten kredi kartı ile altın satın alımı gerçekleştirmeden ilkin sitelerin gram altın fiyatlarını karşılaştırmanız sizin avantajınıza olacaktır.

 • www.gittigidiyor.com
 • www.n11.com
 • www.maygold.com.tr
 • www.cephaneci.com
 • www.e-haremaltin.com
 • www.netsiparis.com
 • www.akakce.com
 • www.hepsiburada.com
 • www.ceyrekaltin.com
 • www.taksitlealtin.com
 • www.atasay.com
 • www.altinbas.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here