Ana sayfa Bankalar İnternetten Kredi Notu Sorgulama

İnternetten Kredi Notu Sorgulama

707
0

Teknolojik gelişmelerin getirmiş olduğu imkanlar ile birlikte, web üstünden istediğimiz bir sürü bilgiye ulaşmak kolay bir tabir ile çocuk oyuncağı haline geldi. Bankalarkrediler ve kredi notuhakkında bile tüm bilgilere tek tık ile web üstünden ulaşabiliyoruz. Peki tüm bu tarz şeyleri yaparken, kredi notumu internetten iyi mi öğrenebilirim? internetten kredi notu sorgulama hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi Notu Niçin Önemlidir?

Normal olarak, kredi notu son aşama önemlidir. Bankaların ürünlerini, kredilerini ve kredi kartlarınıkullanabilmek için bankaların gözünde bir sicilimiz, kısaca kredi notumuz olması gerekir. Ödemelerinde bozukluk olan, gecikmeye giren ve düzensiz ödeme meydana getiren bireylerin kredi notu düşürülür ve banka ürünlerinin kullanımı bir sonraki başvurularında kısıtlanır. Ödemelerinizi tertipli yaparak kredi notunuzu yüksek tutabilir ve gelecek değerlendirmelerinizde anında pozitif netice alabilirsiniz, kredi notu bu yüzden önemlidir.

İnternetten Kredi Notu Sorgulama

Söylediğimiz şeklinde, hızla gelişen teknolojinin ilerlemesi ile bir oldukça bilgiye ulaşmak artık oldukça kolay. Kredi notumuzda bunların başlangıcında geliyor. Normal olarak her kredi sorgulaması meydana getiren siteden de kredi notumuzu öğrenmeye çalışmak doğru olmaz. Bildiğiniz suretiyle son dönemlerde artan dolandırıcılık vakaları ile birlikte kişisel bilgilerimize ulaşmaya çalışan bir oldukça düzmece site olabiliyor. Onun için bankaların resmi sitelerinden başka hiçbir site ile kişisel verilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz.

Uyarı
İnternette karşınıza çıkan her site ile kişisel bilgilerinizi paylaşmamanız gerekiyor. Son dönemlerde artan dolandırıcılık şekilleri ile bir oldukça bilginize ulaşabiliyorlar. Bankaların resmi siteleri ve Findeks haricinde hiçbir site ile bilgilerinizi paylaşmayın. Banka çalışanları dahil size bu bilgiyi hiçbir vakit sormaz.

Kredi notunuzu internetten öğrenmek için, ilk olarak banka yayınlarını denetim edebilirsiniz. Kullandığınız bankanın web bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız, ilk olarak menülerden denetim etmeli ve kredi notu ile ilgili bir bölüm var ise kredi notunuzu buradan öğrenmeye çalışabilirsiniz. Bir çok banka, kredi notunuzu size web bankacılığı üstünden söyleyecektir.

Banka kanalı ile öğrenemiyorsanız, son zamanlarda popüler olan Findeks üstünden kredi notunuzu saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. 3 ila 6 TL içinde değişen raporlama seçenekleri ile, kredi notunuzu ve detaylı risk raporunuzu çözümleme eden bir sisteme sahipler ve gelecek dönemdeki başvurularınız için destek olacak raporlama sistemleri ile oldukça detaylı bir kredi risk raporu ve kredi notu bilgisi veriyorlar.

Findeks, ücretli olduğundan oldukça tercih edilen bir sistem değil. Sadece bir kere denerseniz, iyi mi detaylı bir çözümleme sunduğunu görmüş olacaksınız. Findeks ile alacağınız rapor, gelecekteki başvurularınızın onay alıp almayacağı hakkında düşünce oluşturabilir. Geçmiş risk raporunuz dahil, ödeme düzeni ve bankalara olan toplam borcunuza kadar tüm detayları içeren bir rapor verir.

Kredi Notu hakkında detaylı data alabilmek için Kredi Notu bölümünü ziyaret edebilir, Findeks ile ilgili detaylı rehberimizi inceleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here