Ana sayfa Bankalar İş Bankası 2/B Kredisi Başvurusu

İş Bankası 2/B Kredisi Başvurusu

1078
0

Türkiye İş Bankası ve Çevre, Şehircilik Bakanlığı ortaklık ile geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren İş Bankası 2/B kredi ürünü; 2/B tipindeki tüm arazi sahiplerine kolay bir şekilde verilebiliyor.

Bilinmiş olduğu benzer biçimde 2012 yılından bu yana 2/B arazilerinin hak sahiplerinin, haklarını kaybetmemeleri adına pek oldukça kolaylık devlet tarafınca sağlanmaya çalışılmış ve bilhassa kredi çekimlerinde hususi, devlet destekli fark etmeksizin pek oldukça banka müşterilere rahatça kredi verebilmişti.

Bugün de aynı şekilde, Türkiye İş Bankası 2/B kredisi rahat bir halde alınabiliyor. Siz de 2/B arazisine sahipseniz sadece ödemesini bir türlü yapamıyorsanız, Türkiye İş Bankası’ndan uygun faiz oranları ile 2/B kredisini iyi mi kullanacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İş Bankası 2/B Kredisi Özellikleri

Türkiye İş Bankası tarafınca 2/B arazisine gerçek sahibi olanlar için 2/B kredisine dair aşağıdaki bazı özellikler sunuluyor.

 • İş Bankası, bu krediyi yalnız 2/B arazisinin gerçek sahibi olan bireylere veriyor.
 • Devlet destekli olduğundan, bu krediyi oldukça düşük faizlerle, büyük ödeme kolaylıkları ile alabiliyorsunuz.
 • İş Bankası 2/B kredisini 120 aya kadar vadeyle rahatça kullanabiliyorsunuz.
 • Aldığınız 2/B kredisine devletin de desteğiyle pek harcama ödemiyorsunuz.
 • Son olarak, bu kredinin ödemesini sonraki zamanlarda yapılandırabilmeniz de mümkün kılınıyor.

İş Bankası 2/B Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Siz de İş Bankası’ndan 2/B kredisini kullanmak istiyorsanız, ilk olarak kredinin faiz oranlarına ve harcama kalemlerine dair detaylı bilgiyi edinmeniz gerekmektedir. İş Bankası’nın 2/B kredisine dair sunmuş olduğu faiz oranı, hem asgari hem de azami düzeyde %1,35 olarak bilinmektedir. Öteki bankaları göz önüne alınca, başarıya ulaşmış bir oran olarak görülebilen bu faiz oranı ile beraber, aşağıdaki harcama kalemleri de ödemenize yansıyacaktır.

 • Kredi tahsis tutarı.
 • BSMV ve KKDF ücretleri.
 • Gecikme bildirim ücretleri.

İş Bankası 2/B kredisinden istediğiniz tutarla, faiz oranını endekslediğinizde; ana borcunuzu bulabilir ve sonrasında yukarıdaki harcama kalemlerini de ilave ederek, krediye ödeyeceğiniz toplam borcu tespit edebilirsiniz.

İş Bankası kredi hesaplama motorunda 2/B kredisi seçeneği bulunmadığından maalesef otomatik bir hesaplama gerçekleştirmeniz mümkün değil sadece illa ki başkaları hesaplasın istiyorsanız, 0850 724 0 724 numaralı İşbank alan kişi hizmetlerini de arayarak hesaplama yaptırabilirsiniz.

İş Bankası 2/B Kredisi Müracaat için Lüzumlu Belge ve Şartlar

İş Bankası’ndan 2/B kredisi alabilmek için öncelikli şartlardan bir tanesi, elbet 2/B arazisinin hakkına haiz olmanız. 2/B Arazileri dağıtıldıktan sonrasında, bir gerçek sahibi değilseniz; bu krediden yararlanamıyorsunuz. Bunun yanında tarafınızdan muhakkak 2/B araziniz olduğuna dair bir belge de talep ediliyor ve bu belge genel anlamda 2B arazisinin hak sahiplerinin devlete yatırdığı müracaat tutarının dekontu oluyor.

Son olarak tarafınızdan aşağıdaki belgeler de talep edilebiliyor.

 • Kredi müracaat formu (şubede doldurulabilir).
 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.
 • Var ise gelir belgesi ya da elinizdeki mal varlıklarına dair belgeler.
 • Devletten 2/B arazisinin tapusunun devrinin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan tutarın yazılı olduğu belge.

İş Bankası 2/B Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

İş Bankası şubelerinden rahatça yukarıdaki belgeleri tahsis ederek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Alan kişi temsilcisi size uygun bir ödeme planı çıkarabilecek ve buna binaen kredinizi alarak hem araziye haiz olabilecek hem de rahatça ödeme planına uygun aylık periyotta, kira öder benzer biçimde 2/B arazisi sahibi olabileceksiniz.

Informasyon için tıklayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here