Ana sayfa Bankalar İş Bankası 72 Ay Yapılandırma

İş Bankası 72 Ay Yapılandırma

633
0

İş Bankası müşterilerinin daha rahat ödeme koşullarına haiz olabilmeleri için çözüm üretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren mevzuat kapsamında borcunu ödeyemeyen ya da daha düşük oranda taksit tutarı oluşturmak isteyen tüketicilere fırsat tanınıyor.

Bu mevzuata bakılırsa İş Bankası kredi kartı olan yada bankanın kredi ürünlerinden herhangi birini kullanan birçok satın alan taksitlendirme yaparak, borcunu kolaylıkla yapılandırabiliyor.

Bu yapılandırmanın iyi mi gerçekleştirildiğini ve hangi şartlarda yapıldığını yazımız içinde detaylandırarak sizlere aktardık.

İş Bankası 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Nakit paraya sıkışılan bazı dönemlerde çoğunlukla kullanılan kredi kartları, ileriki dönemlerde ödemelerin yapılmasını zorlaştırabiliyor.

Bilhassa devletimizde son yıllarda yaşanmış olan ekonomik gerilemenin vatandaşa tesiri büyük olduğundan kredi kartı kullanımı üst seviyeye çıkmış durumda. Giderek biriken kart borçlarına yüksek faizler uygulanarak, tüketicinin icraya kadar gidebilen bir yola girmesi söz mevzusu oluyor.

Bu aşamada çözüm yolu arayan tüketiciler için yeni bir mevzuat düzenlenerek, geçtiğimiz yıl Ekim ayında yürürlüğe girmesi sağlandı. Bu mevzuata dayanarak müşterilerine destek olmayı hedefleyen İş Bankası 72 ay kredi kartı yapılandırma imkânı ile müşterilerinin kart borçlarının maksimum 72 taksite bölünmesini sağlıyor.

İş Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

İş Bankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu bir öteki taksitlendirme çeşidi ise 72 ay kredi yapılandırmadır. Müşterilerinin kredi borçlarını tertipli olarak ödeyebilmesi için bir fırsat sunan İş Bankası, yapılandırma kapsamında oldukça uygun faiz oranları belirlemektedir.

Düşük faiz oranlarıyla yapılandırabileceğiniz kredi borcunuzun, uzun bir vadeye bölünmesini ve bu şekilde rahat ödeme yapmanızı sağlayabilirsiniz. Bu durum hem taksitlerinizin daha düşük oranda olacağı yeni bir plan hazırlanmasına, hem de bankanın sizden öğrenim edeceği meblağı daha rahat almasına sebep olmuş olacak.

Her iki tarafında avantajlı olabilmesi için sizin dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan, taksitlendirmenin yapılacağı yeni faiz oranıdır.

İş Bankası müşteriye hususi faiz oranı sunabilen bir banka olduğundan genel olarak ödemelerinizde tertipli ve borcunuza sadık bir müşteriyseniz daha uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

İş Bankası 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Kredi kartlarınızdan kaynaklı borçlarınızı ya da taksit miktarını karşılamakta zorlandığınız kredi ürünü yapılandırmak istediğinizde İş Bankası şubelerine müracaat edebilirsiniz.

Şube yetkilisinden yapılandırma işlemlerine dair sürecin iyi mi işlediği hakkında detaylı data alabilmeniz mümkün. Bu bilgiler ışığında öğrenmiş olduğunuz faiz oranını kabul ediyorsanız, 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ek olarak Bkz: 72 Ay Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

Sadece bankanın başvurunuzu kesinlikle onaylaması benzer biçimde bir durum söz mevzusu değildir. Banka, bu başvuruyu yapmakta geç kalıp kalmadığınızı detaylıca inceleyecektir. Mesela ödenmemiş mevcut borçlarınızın takibe düşüp düşmemesine, sizin kara sıralama kaydınızın bulunup bulunmadığına ne olursa olsun bakılacaktır.

Bu hususlardan sonrasında ödemelerinizi tertipli yapabileceğiniz kanaatine varılırsa, yapılandırma kapsamında kredi kullanabilmenize olanak tanınacaktır.

Merak ettikleriniz ya da daha çok data almak istediğiniz mevzular için İş Bankası’nın satın alan hizmetlerini arayabilirsiniz. Alan kişi temsilcileri 72 ay yapılandırma ile ilgili her mevzuda tüketicilere destek olabilmektedir…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here