Ana sayfa Bankalar İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

İş Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

754
0

Türkiye İş Bankası, hem sunmuş olduğu krediler hem de kredi kartı ürünleri ile müşterilerini mutlu eden bankalardan. Bakıldığında öğrenciler için de, öteki pek oldukça meslek grubu için de avantajlı ürünleri bulunan İş Bankası’ndan kolayca bu ürünleri edinebiliyorsunuz.

Kredi notunuz yeterince iyiyse mesela, gerekseme kredileri veya kredi kartları alabiliyor, keyfinize bakılırsa tertipli bir ödeme planı belirleyerek, özetlemek gerekirse; bilgili bir tüketici olarak bu tarz şeyleri kullanabiliyorsunuz.

Bu kredi kartlarına veya kredilere başvurunuz sonucunda, süreci takip edebileceğiniz ve sonucu öğrenebileceğiniz pek oldukça kanal da mevcut. Bugünkü yazımızda, pek oldukça kredi ürünü için müracaat neticelerini iyi mi öğrenebileceğinizi tarafınıza aktarmaya çaba edeceğiz.

İş Bankası Kredi başvurusu ne süre sonuçlanır?

Türkiye İş Bankası üstünde, kredi başvurusu netice süreci, genel anlamda kredi tiplerine bakılırsa uzayıp kısalabiliyor. Aşağıda tarafınıza kredi tiplerine uygun olarak bir sıralama ve data sunmaya çalıştık.

  • İhtiyaç kredisi: İhtiyaç kredisi başvuruları, genel anlamda 24 saat içinde sonuçlanıyor. Bilhassa SMS ile yaptığınız gerekseme kredisi başvurularının alan kişi hizmetleri tarafınca arandığınız anda da onaylanabildiğini bilmekteyiz.
  • Taşıt Kredisi: Taşıt kredileri başvuruları, genel anlamda 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Bakıldığında, lüzumlu belgelerin incelenmesi ve denetim edilmesi dönem dönem uzayabilmektedir de.
  • Konut Kredisi: Konut kredisi başvurularının sonucu ise genel anlamda tarafınıza maksimum 2 hafta içinde yansıtılır. Bilhassa ekspertiz gözlemi ve benzeri uğraştırıcı işler hasebiyle, konut kredisi denetim süreci uzayabilmektedir.

İş Bankası Kredi Sorgulama

İş Bankası’ndan kredi başvurusu yaptınız sadece haftalardır onaylanmadı mı? Yoksa, onaylandı da siz mi bilincinde değilsiniz? Aşağıdaki kanallardan, İş Bankası kredi sorgulama işlemini rahatça gerçekleştirebilirsiniz

  • İnternet Sitesi: İş Bankası’nın resmi web adresi isbank.com.tr üstünde “Başvurular” (http://www.isbank.com.tr/TR/basvurular/Sayfalar/basvurular.aspx) sayfası bulunmaktadır. Bu sayfadan, kredi takibinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.
  • Şubeler: Bilhassa konut ve taşıt kredileri için kontrollerinizi şubelerden gerçekleştirebilmeniz, kredi sorgulama işlemini şubeden yapmanız oldukça daha sağlıklıdır.
  • Telefon: İş Bankası’nın alan kişi hizmetleri hattı, bilinmiş olduğu benzer biçimde 0850 724 0 724 numaralı hatta hizmet veriyor. Bu hattan canlı destek operatörlerine bağlanarak detaylı bilgiyi alabilmeniz mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here