Ana sayfa Bankalar İş Bankası Kredi Yapılandırma

İş Bankası Kredi Yapılandırma

4809
0

Türkiye İş Bankası, tarafınıza kredi verebilen ve bu kredileri istediğiniz zamanlarda öteleyebilen, yapılandırabilen bankalardan. Bilhassa öğrenciye verdiği kültürel etkinlik indirimleri ve Türkiye’deki kültür sanat etkinliklerine verdiği desteklerle de adından söz ettiren bankanın gerekseme kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi verebildiğini biliyoruz.

Bu kredilere uygun bir ödeme planını sizin için çizebilen İş Bankası’nda, dönem dönem siz de kredi borcunuzuödeyemeyebilirsiniz. Bu minvalde, tarafınıza kredi yapılandırma metodu ile destek vermeye çalışan İşbank’ta bu sistem kredi tipine gore değişim göstermektedir.

Kredi yapılandırma işleminin elbet hem avantajları hem de dezavantajları mevcut. Bugünkü yazımızda, İş Bankası’nın 2017 senesinde kredi yapılandırma hakkında verdiği kararları, kredinizi iyi mi yapılandırabileceğinizive benzeri durumları tartışacağız.

İş Bankası Kredi Yapılandırma Iyi mi Yapılır?

İş Bankası üstünden kredi yapılandırabilmek için, yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde ilk olarak kredi tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Krediniz, üç kategoriye dahil olabilir: konut, taşıt ya da gerekseme. Bu üç kategoriden birine dair olan kredinizi kategorisini belirledikten sonrasında, aşağıdaki yönergeleri izleyerek kolay bir halde, İş Bankası kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Kredi yapılandırma işlemini tamamladığınızda, muhtemelen totalde kalan borcunuzdan daha yüksek bir borç tutarı ile karşılaşacaksınız. Bunun en büyük sebeplerinden biri faiz oranının kredi yapılandırma esnasında arttırılması ve size bunun için yeni bir sözleşme imzalatılmasıdır.

Dolayısıyla, daha kolay bir ödeme şekli belirlerken totalde büyüyen borç miktarına da boyun eğmek durumunda kalırsınız. Bunun yanında, kredi yapılandırma işlemlerinin genel anlamda bankacılık profilinizi kara listeyegirmek kadar olmasa da zedelediğini belirtmekte yarar var.

Ek olarak Bkz: Banka Kara Sıralama Sorgulaması Iyi mi Yapılır?

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İş Bankası’ndan bir gerekseme krediniz var ise ve bunu yapılandırmak istiyorsanız, uygulamanız ihtiyaç duyulan yol epey rahat. Bilhassa gerekseme krediniz fazlaca düşük meblağlarda ise 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası alan kişi hizmetlerinden de kredi yapılandırma işlemini gerçekleştirebilmeniz ara sıra mümkün olabiliyor.

Telefonla kredi yapılandırma işleminin mümkün olmadığı durumlarda ise gerekseme kredisi yapılandırma için herhangi bir İş Bankası şubesini ziyaret etmeniz kafi olacaktır. Meramınızı, alan kişi temsilcisine özetlemek gerekirse açıkladıktan sonrasında temsilci size yeni bir ödeme çizelgesi oluşturacaktır ve bu yeni çizelgeyi onaylamanız halinde, istediğiniz ödeme planına kavuşup ödemelerinizi tertipli bir halde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

İş Bankası Konut Kredisi Yapılandırma

İş Bankası üstünden konut kredisi aldıysanız ve bunu yapılandırmak istiyorsanız; en kısa yol kredi aldığınız alan kişi temsilcisi ve İş Bankası şubesinden geçmektedir. Satın alan temsilcinizle, kredi yapılandırma yoluna gitmek hakkında bir görüşme gerçekleştirip; yeni bir ödeme planı çizmeniz, hem avukatlık olmamanız hem de konut kredisi alırken gösterdiğiniz ipoteğin elinizden gitmemesi için en doğru yoldur.

Satın alan temsilcinizin çizdiği minvalde, size de uyan bir ödeme planı ve yeni borç tutarı ile beraber, kredi yapılandırma işlemini yeni sözleşmenizi imzalayarak tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Taşıt Kredisi Yapılandırma

İş Bankası’ndan ikinci el ya da sıfır fark etmeksizin bir vasıta satın almak için taşıt kredisi ürününü kullandıysanız, bu kredi tipinde de kredi yapılandırma yoluna gitmeniz mümkündür. Bilhassa kredi aldığınız şubeye gitmeniz, sizin için en doğru yol olacaktır ve alan kişi temsilcisi ile yapacağınız görüşmede, kredi yapılandırma talebinde bulunmanız kafi olacaktır.

İstediğiniz ödeme yöntemine ve aylık tutara gore, alan kişi temsilcisi size yeni bir plan çizecek ve yeni bir sözleşme oluşturacaktır. Bu sözleşmeyi onaylamanız ve imzalamanız halinde, taşıt kredisi yapılandırma işleminiz tamamlanmış olur. Bir sonraki ay, istediğiniz benzer biçimde ödemelerinizi hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Yapılandırma 72 Ay

İş Bankası, minik meblağlı gerekseme kredilerinde vade arttırımını fazlaca fazla gerçekleştirmese de; bilhassa büyük meblağlı taşıt ve konut kredisinin yapılandırma işlemlerinde tarafınıza 72 aya kadar vade sunabiliyor. Bu sistemle beraber, kendinize olabildiğince uzun ve muntazam bir ödeme planı çıkarabiliyorsunuz sadece 72 aya uzattığınız bir kredi ödemesinin faiz oranının da epey arttığını ve kalan borcunuzun fazlalaştığını söylemeyi de dikkatsizlik etmeyelim.

Kısacası, aylık periyotlarda rahatlarken, bu aylık periyotların haddinden fazla uzayacağını bildirmekte yarar var. Bunu göz önüne alarak değerlendirmeleri gerçekleştirip, kredi yapılandırma işleminizi tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

İş Bankası Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Kredi yapılandırma, tarafınıza verilmiş yasal bir haktır ve kanunlar çerçevesinde gerçekleştirilmeyen kredi yapılandırma işlemlerinde hakkınızı tüketici hakları üstünden arayabilirsiniz. Bilhassa bazı bankalar, 3 ay süresince ödeme yapamamanızı ve avukatlık olmanızı sağlamak amacıyla kredi yapılandırma sürecini geciktirebilirler.

Bu şekilde durumlarda, tavsiyemiz kesinlikle hakkınızı aramanız ve uygun bir dilekçe ile tüketici haklarına başvurmanız olacaktır. Tüketici hakları haricinde Bimer benzer biçimde mecralara da müracaat gerçekleştirebilir, kısa sürede kredi yapılandırma hakkında pozitif bir netice alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here