Ana sayfa Bankalar İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi Başvurusu 2020

İş Bankası Yabancılara Özel Ev Kredisi Başvurusu 2020

852
0

Türkiye’de ikamet eden fakat yabancı uyruklu olan kişilerde artık konut kredisi kullanabilmektedir. Türkiye’den ev sahibi olmak isteyenlere hususi, belirli koşullar çerçevesinde kredi kullandıran bankalardan birisi de İş Bankası’dır. Bankanın yabancı uyruklu müşterileri için hazırladığı avantajlı kampanyaları bulunmaktadır.

Bilhassa İş Bankası yabancılara hususi ev kredisi oldukça çok rağbet görmektedir. Bunun sebebi ise yabancı uyruklu kişilere kredi kullandırma hususunda son aşama uygun faizler ve vade seçenekleri sunmasıdır.

İş Bankası Yabancılara Hususi Ev Kredisi Özellikleri

Türkiye’de yaşayan yabancılar vatanımızda yatırım yapmak ya da ülkede kalmaya karar verdiklerinde barınma gereksinimlerini karşılamak amacıyla İş Bankası ev kredisine başvuruda bulunabilirler. Bunun için bankanın Yabancılara Hususi Ev Kredisi ürününe müracaat etmeniz kafi olacaktır.

Bankanın bu kredi ürünü yabancı uyruklu kişiler için oldukça uygun koşullara haiz. Hem faiz oranları açısından hem de azami vade miktarı açısından vatanımızda yaşayan yabancılara oldukça uygun seçenekler sunulmaktadır.

İş Bankası Yabancılara Hususi Ev Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Türkiye’de ya da yurt haricinde yerleşik olan yabancı uyruklu İş Bankası müşterilerine, geniş bir ev kredisi ürün yelpazesi sunulmaktadır. Satın alan bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçerek, kendi seçimleri doğrultusunda ödeme planı hazırlanmasını talep edebilir. Yabancılara hususi ev kredisi hesaplamalarında maksimum 120 ay vade yapılmaktadır.

Faiz oranları ise %0,90’dan başlamakta ve krediniz BSMV ile Kaynak Kullandırımı Destekleme Fonu’ndan muaf olarak hesaplanmaktadır. İş Bankası’nın resmi internet sayfasındaki hesaplama aracından yararlanarak, kullanacağınız ev kredisi için aylık ödeme taksitlerinizi ve geri ödemede toplam limitinizi inceleyebilirsiniz.

Bankanın internet sayfasındaki aracı kullanmayı tercih ederseniz, Zingat Yaşam Skoru hesaplama aracıyla da en fazla süre geçirdiğiniz mekânlara nazaran yaşam kalitenizi çözümleme edebilirsiniz. Bu vasıta müşterilerin fazla süre geçirdikleri mekânlara nazaran çözümleme yaparak, kişinin yaşam standardını arttıracak yeni projelerden haberdar olmasını sağlamaktadır.

İş Bankası Yabancılara Hususi Ev Kredisi Müracaat İçin Lüzumlu Belge Ve Şartlar

Bankaların yabancı uyruklu kişiler için uyguladıkları prosedürler değişkenlik gösterse de, genel olarak resmiyette istenen başlıca belgeler bellidir. İş Bankası Yabancılara Hususi Ev Kredisi için tarafınızdan talep edilebilecek olan belgeler;

  • Maaş bordrosu, resmi maaş yazısı ya da gelir belgesi
  • Kişinin nüfus cüzdanı ya da yeterlik belgesi
  • Yabancı kimlik not veyahut vergi kimlik not belgesi
  • İmza örnekleri
  • İkametgâh belgesi
  • Mesleki bilgilerini gösteren belge ve iş yeri kontakt detayları
  • Şubede lüzumlu görüldüğü takdirde istenilebilecek olan extra belgeler

Bu belgelerin, vatandaşı olunan ülkenin resmi dili ile hazırlanarak sunulması gereklidir. Ek olarak tüm evrakların resmi kurumlar tarafınca onaylanması, imzalanması şarttır. Yabancı bir üslupla hazırlanan belgelerin, vatanımızda yeminli çevirmen görevi yapmakta olan kişiler tarafınca Türkçe diline çevrilerek noterden onaylatılması gereklidir.

Son olarak ulusal mevzuatta yer edinen taşınmaz mal alınmasıyla ilgili şartlara nazaran tapuda satış işlemleri gerçekleşmeden ilkin yetkili makamlardan izinlerin alınması gereklidir.

İş Bankası Yabancılara Hususi Ev Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Yukarıda belirtilen koşulları elde eden yabancı uyruklu kişiler, lüzumlu evrakları temin ederek İş Bankası’na başvuruda bulunabilirler. Bu başvurusu şahsen kendileri yapabilecekleri benzer biçimde vekâlet verdikleri avukat ya da şahıs vesilesiyle da müracaat etme hakkına sahipler. Belirtilen koşullarda müracaat meydana getiren yabancıların kredi kullanımı ile ilgili incelemeler sonrası onay verilen müracaat sahipleri ev kredisi kullanabilirler…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here