Ana sayfa Bankalar Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

555
0

Kapatılan kredi kartını açtırma, kapanan kredi kartı iyi mi açılır, kapattığımız kredi kartını yeniden iyi mi açarız, kapattığım kredi kartımı açmak isterim şeklinde sorularınıza yazımızın devamında cevap vereceğiz. Dünya üstünde kredi kartı kullanımı oldukça yaygın olup bilhassa de Türkiye’deki kredi kartı kullanımı öteki ülkelere nazaran daha üst seviyelerdedir. Doğru amaçlarla kullanılmayan kredi kartları da malesef kapatılmak zorunda kalabiliyor. Sadece kapatılan kredi kartlarını geri açtırmak mümkün. Peki kapatılan kredi kartı iyi mi açılır? Bu makalemizde kapatılan kredi kartlarının açılması hakkında bilgiler vereceğiz. İptal edilen kredi kartını iyi mi geri alırız?

Kapatılan Kredi Kartı Iyi mi Açılır?

Güvenlik bilgisi olarak ilk olarak altını çizmeliyiz ki, daha ilkin kapatmış olduğunuz kredi kartınızı kati bir halde imha etmiş olmanız gerekiyor. Kopyalanmalara ve çalınmalara karşı ciddi bir güvenlik önlemi olacaktır. Kredi kartı iptallerinde kart iptal olduktan sonrasında bu kartı ATM’ye taktığınızda aslına bakarsan ATM kartınıza el koyacak ve geri vermeyecektir. Banka bu kartı imha edecektir. Sizler de iptal etmiş olduğunuz kartlarınızı ondan sonra yeniden banka kanalı ile açtırabilirsiniz.

 

 

Bankaya Başvurarak Kredi Kartınızı Yeniden Açabilirsiniz

Daha öncesinden kapatmış olduğunuz kredi kartınızı açtırmak istiyorsanız 3 seçeneğiniz bulunmakta. İlk seçenek olarak, çalışmış olduğunuz banka şubesine giderek alan kişi temsilcinize kapattığınız kredi kartınızı yeniden açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Alan kişi temsilciniz geri almak istediğiniz iptal talebini en kısa sürede işleme koyacaktır. Öteki seçenek gene şubenizde bulunan alan kişi temsilcisini aramak olacaktır. Sadece bu iki seçenek yerine bankaya gitmeden kredi kartınızı açtırmak isterseniz bankanızın alan kişi hizmetleri numarasına ulaşarak, iptal etmiş olduğunuz kredi kartını yeniden açmak istediğinizi kredi kartı merkezine aktarabilirsiniz. Size tavsiyemiz, banka şubenize giderek başvurunuzu birebir olarak yapmanızdır.

Kredi Kartım Borç Yüzünden İptal Edildi

Peki borç yüzünden kapatılan kredi kartı iyi mi açılır? Yukarıda bahsettiğimiz seçenekler ile gene bankanıza başvurarak kredi kartınızı açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Sadece değerlendirme süreci öteki yöntemler kadar rahat olmayacaktır. Kartın iptal olduğu tarihten bu yana olan siciliniz incelenecek ve gelecek ödemelerinizde ortaya çıkacak ödeme sorunları çözümleme edilecektir. Şu demek oluyor ki, borç yüzünden kapanan kredi kartınızı açtırabilmeniz öteki durumlara nazaran birazcık daha zor kabul edilebilir. Sadece bu şeklinde durumlarda web üstünden müracaat yapmak yerine sicilinizi düzeltip kolay kredi kartı veren bankaları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Aksi durumlarda kredi kartını tekrardan açtırmanız birazcık zor olacaktır.

Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim noktalardan birisi ise, bankanın size aynı limiti vermeyecek olmasıdır. Bu durum kati olmasa da, kapatılan kredi kartı tekrardan açılacağı için banka güncel kredi skorunuz ile değerlendirme meydana getirecek ve yeni bir limit belirleyecektir. Eğer bu belirlenen limit işinizi görmüyorsa başvuruyu iptal edebilirsiniz. Hatta bu aşamada, kredi kartının tekrardan açılmasına onay bile alamayabilirsiniz. Bu sebeple kredi skorunuzu iyi öğrenmeli ve buna nazaran işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kapatılan kredi kartı iyi mi açılır hakkında verdiğimiz bilgiler kafi olmadıysa aklınızdaki soruları altta bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here