Ana sayfa Bankalar Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

702
0

Kara listede olana kredi veren bankalar, kara listede olanlara kredi veren bankalar ve kara sıralama sorgulaması hakkında bilgiler. Kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileridir? Kara listede olan birisi kredi çekebilir mi? Kara listeye kredi veren bankalar 2018 güncel bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bankalar ile çalışıyorsanız, bankalar ile sorun yaşamanız da olağan bir durumdur. Ödemelerinizde yaşayacağınız olumsuzluklardan dolayı banka borçlarınız yasal takibe girecek olursa banka sizi kara listeye alacak ve bir sonraki kredi kullanma taleplerinize direkt olarak red verecektir. Bu sebeple bizlerde kara listede olanlara kredi veren bankalar hakkında data vermek istedik. Peki bu bankalar hangileridir? Kara listede olan birisi kredi çekebilir mi? Kara listeye kredi veren bankalar hangileridir?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar?

Ilk olarak kara listede olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekiyor. Kara listede olup olmadığınıza dair herhangi bir fikriniz yoksa banka kara liste sorgulama isminde yazımızı okuyabilir ve Merkez Bankası tarafınca kayıt altına alınmış bir kara sıralama (kırmızı kalem) bildiriminiz olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

 

Kara Listede Olanlara Bankalar Kredi Verir Mi?

Şimdi gelelim kara listede olanlara kredi veren bankalar hangisi olduğuna. Eğer ki kara listeye girdiğiniz bankaya olan borçlarınızı tamamen kapattıysanız ve bunun üstünden epey süre geçtiyse endişelenmenize gerek yok. Bankalar sicilleri averaj 5 yıl süreyle günceller. Sizler de eğer ki sicilinizin düzeltilmesini hızlandırmak istiyorsanız bankanıza belirli evraklar sunabilirsiniz. Bu evraklar yardımıyla bankanız sizin yeni gelir modelinizi inceleyecek ve kredi kullanımlarınızda oldukça faydası olacaktır. Fakat eğer kara listeye yeni girdiyseniz ilk olarak borçlarınızı kapatmanız ve bunun üstünden de belirli bir sürenin geçmesini beklemeniz gerekiyor. Beklemeden kredi kullanmak istiyorsanız da banka dışında kredi veren yerler hakkında data alabilirsiniz.

 

Söylediğimiz benzer biçimde kara listeye girişinizin üstünden uzun süre geçtiyse ve borçlarınızın ödemesini tamamladıysanız aşağıdaki koşullar dahilinde bankaya müracaat yapabilirsiniz. Negatif netice almanız halinde de bankanızdan KKB güncellemesi isteyebilirsiniz.

  • Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)
  • Kefil (Banka isterse)
  • Ek teminatlar (Banka isterse)
  • Maximum 100.000 TL müracaat

Bu şartlar dahilinde kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sadece sizin kara sıralama sürenizinet olarak bilmediğimiz için bu yöntemin kesinlikle işe yarar bir hükmü yoktur. Söylediğimiz benzer biçimde ilk olarak kara liste sorgulama yapmalısınız ve kara listeye ne süre girdiğinize dair net bir data sahibi olmalısınız. Eğer üstünden epey süre geçmişse bu söylediklerimizin işe yaraması ise muhtemeldir.

Yukarıda belirttiğimiz şartları sağlayabiliyorsanız ve bu imkanlar elinizde mevcutsa kredi siciliniz bozuk da olsa bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Bankalar bu teminatlar yardımıyla size kredi verebilirler. Tüm bunların yanı sıra güncel kredi puanınızı sorgulayarak mevcut kredi notunuz üstünden hangi bankaların size kredi vereceğini de banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğuna kendiniz karar vermeyin, bu işi banka çalışanlarına bırakın. Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama şekilleri ile bankaya gitmeden de kredi sorgulaması yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here