Ana sayfa Bankalar KOBİ Kredileri Nedir?

KOBİ Kredileri Nedir?

533
0

KOBİ, ufak ve orta ölçekteki işletmeleri tanımlayabilmek için kullanılan bir terimdir. Kobiler, düşük ve ufak bütçeli işletmelerin bütününden oluşur. İşletmenin içinde ne olduğu, sektörü ve yapısı ne olursa olsun kobilerin hacimleri ve gelişim süreçleri belirli kalıplara dayanır. Bu kalıplardan kurtulmak için ise kobiler, belirli zamanlarda kredilere başvurur. Bu kredilere de Kobi kredileri adı verilir. Peki KOBİ Kredileri Nedir?

Kobi Kredileri Nedir?

Bankalar, kobilerin işlerini büyütebilmesi için kendi içlerinde kredi finansman desteği üretir ve bu tarz şeyleri kobi müşterilerine sunar. KOBİ müşterileri genel anlamda banka çalışanı ile birebir görüşür ve banka çalışanı kobileri ziyaret eder. Bu ziyaretler genel anlamda işinizin ne durumda gittiğini idrak etmek ve desteğe ihtiyacınız olup olmadığını idrak etmek amacı ile yapılır. Elbet bu aşamalara gelebilmek için ilk olarak bankanızın sizin uygun bir kobi olup olmadığınızı araştırması ile başlayacaktır. Eğer vergi mükellefi iseniz çalıştığınız banka ile görüşüp, kobi müşterisi olabilirsiniz. Kobi ve kobi müşterisi olmanın yolları bunlardır.

Kobi Kredisi ise, kobilere hususi olarak hazırlanan kredilerdir. Bireysel müşteriler bu kredilerden faydalanamazlar. Kobiler işini büyütmek, personel yada vasıta desteği alabilmek için bu kredilere başvurabilir. Bu krediler; Ticari Destek Kredisiİhtiyaç KredisiTicari Taşıt Kredisi olarak gruplandırılabilir. Bu krediler de, bireysel kredilerde olduğu benzer biçimde belirli onay aşamalarından geçer ve elbet kredi notunuz da bu durumu etkisinde bırakır. Sadece kredi notunuz kadar, işletmenizin işleyişi ve gelir durumu da kredi alabilmeniz için mühim bir rol oynar. Banka çalışanının sizi ziyaret edip tanıması, kredileriniz için pozitif yönde sonuçlar doğuracaktır. Sizi iyi tanıyan satın alan temsilcisi, dosyanızı iyi hazırlayacak ve krediniz için onay alacaktır.

İşletmenin durumu iyi mi tespit edilir?

Çalışanı 1 ve 5 içinde olan işletmelerin iş gelişimlerini büyütebilmeleri için bankalar tarafınca büyük destek sunar verilir.. Bankalarda kobi bölümünde sizinle ilgilenen satın alan danışmanları (finansörler) siz değerli ziyaretçilerimizin gelişim sürecinizi takip eder, bu yolda sizler için uygun planları devamlı olarak size sunar. Ziyaretlerin genel amacı da budur. Kobiler için de ek olarak bir oldukça destek platformu bulunmakta. Kobi destek kredileri için KOSGEB bölümlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here