Ana sayfa Bankalar Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

644
0

Kredi başvurusu yaptıktan sonrasında eğer kredi çekmekten vazgeçer yada krediyi kullanmak istemezseniz onaylanmış olan bu kredinizi tamamen iptal edebilirsiniz. Kredi başvuruları genel olarak banka şubelerinden, web bankacılığı, sms yada atmlerden yapılıyor. Bu kredi başvurularınızın iyi mi iptal edileceğini bu makalemizden öğrenebilirsiniz. Kredi başvurusu iyi mi silinir?

ATM, İnternet ve SMS ile meydana getirilen kredi başvurusunun iptali

ATM, İnternet ve SMS ile meydana getirilen başvurulardan onay almış olmanız, bazı durumlarda bu kredinin kati olarak onaylandığı anlamına gelmiyor. Bu biçim dijital platformlar üstünden meydana getirilen kredi başvuruları genel anlamda ön onay özelliği taşıdığından, devamındaki işlemler için bankanızın fiziki şubesine yönlendirilmeniz muhtemeldir. Kaldı ki, bu platformlar ile meydana getirilen başvurulardan sonrasında tarafınıza iletilecek SMS’de de bu ibareler yer alacak ve lüzumlu evraklar-belgeler ile bankanızın şubesine çağırılacaksınız ve kredi başvurunuz işleme alınmış olacak.

 

Bu platformlar üstünden meydana getirilen başvurular dediğimiz şeklinde ön onay özelliği taşır. Bu işlemi yaptıktan sonrasında gelen SMS’de belirtildiği şeklinde lüzumlu evraklar ile banka şubenize gitmezseniz, ön onayı alan krediniz otomatikman belirli bir sürenin sonunda tamamen iptal olur. Bu şeklinde müracaat şekillerinde kredinizi iptal etmek için extra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Ek Bilgilendirme
ENPARA ve CEPTETEB şeklinde bir tek dijital bankacılık hizmeti veren bankalarda bu durum farklıdır. Tüm krediler dijital platformlar üstünden yürümüş olduğu için bu iki bankanın kredi başvurusunu iptal etmek için banka ile iletişime geçmelisiniz.

Şubeden meydana getirilen kredi başvurusu iyi mi silinir?

Öteki örnekteki şeklinde bu durum birazcık farklıdır. Kredi başvurusu eğer banka kanalı ile direkt yapılmış ise aslına bakarsanız evraklar tamamlanmış ve krediniz işleme alınmış anlamına gelir. Eğer hemen hemen onay almadıysanız yine şubenize giderek başvuruyu iptal edebilirsiniz. Eğer onay aldığınız ve kullandırıma düşmüş olan kredinizi iptal edip krediyi kullanmak istemiyorsanız da aynı şekilde alan kişi temsilciniz ile görüşerek kredinizin iptal edilmesini isteyebilir, parayı kullanmayabilirsiniz. Kredi başvurusu iyi mi silinir?

Kredi iptal işlemleri bu şekilde ilerlemektedir.

Tavsiye
Eğer ihtiyacınız yoksa, bir tek onaylanıp onaylanmayacağınız merak ettiğiniz için müracaat yapıyorsanız yapmamanızı tavsiye ederiz. Her kredi ve kredi kartı başvurusu bankaların arkaplanında saklanır ve öteki başvurularınızda karşınıza çıkar. Bununla birlikte bu başvurular kredi notunuzu da negatif yönde etkisinde bırakır. Öteki bankalar daha ilkin onaylanmamış bir kredi görürse, yeni başvurunuzu da direk olarak reddedebilir. Bu olumsuzluklar ile karşılaşmamak için gereksiz yere müracaat yapılmamalı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here