Ana sayfa Bankalar Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

659
0

Finansal gereksinimlerimizi karşılayabilmek için sık sık bankalara başvuruyoruz. Türkiye’de banka kullanımı, öteki ülkeere nazaran epey yaygın bir durumda. Kredi başvurusu hakkında bir fazlaca informasyon kirliliğinin aksine, doğru kredi başvurusu iyi mi yapılır, kredi başvurusu yaparken nelere dikkat edilmelidir şeklinde mevzular hakkında bilgiler vereceğiz.

Ilk olarak belirtelim ki, kredi başvurusu onaylandığı andan itibaren krediyi kullanmış olduğunuz vade kadar borçlanmış sayılacaksınız. Kredinin ilk taksidi banka çalışanı ile aranızdaki konuşmada size sorulacak ve muhtemelen 45 gün sonrası olarak belirlenecektir. Daha ilkin kredi başvurusu yapmadıysanız, makalemizi eksiksiz olarak takip ederek tüm sual işaretlerini giderebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Öncelikli olarak hangi mevzuda ve hangi gereksinim doğrultusunda kredi kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Şu sebeple bankalar çeşitli para gereksinimlerine karşılık çeşitli kredi kampanyaları ve kredi çeşitleri sunar. Mesela otomobil almak istiyorsanız alacağınız otomobil sıfır yada ikinci el ise bankanızın taşıt kredisi kullanımı hakkında şartlarını öğrenmelisiniz. Eğer hangi krediyi kullanmak istediğinize karar verdiyseniz, öteki adıma geçebiliriz.

Kredi Çeşitleri: İhtiyaç Kredisi – Taşıt Kredisi – Konut Kredisi

Hangi Bankadan Kredi Almalıyım?

Hangi mevzuda kredi alacağınıza karar verdikten sonrasında, bu krediyi hangi bankadan kullanacağınıza karar vermelisiniz. Daha evvelde çalıştığınız ve ürünlerini kullandığınız bankalar üstünden müracaat yapmak devamlı daha avantajlı olacaktır. Sizi tanıyan ve önceki ödemelerinizi bilen bankalar daha kolay bir onay süreci uygulayacaktır. Sadece bir çok banka, kendisinden ilk kez kredi kullanacak olan müşterilerine de uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunabiliyor. Bu sebeple güncel kredi kampanyalarını İhtiyaç Kredileri, Taşıt Kredileri ve Konut Kredileri bölümlerimizden takip edebilirsiniz.

Hangi Vade Seçenekleri İle Kredi Kullanabilirim?

Banka seçimi yaptıysak, şimdi de sıra kullanacağımız krediyi hangi vadede kaç ayda ödeyeceğimiz. Bu mevzuda dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim nokta, kredinizin vadesini ne kadar kısa tutarsanız kredinin faiz oranı da o oranda düşüş olacaktır. Eğer aylık geliriniz yüksek ve ödeme gücünüz var ise kredi vadesini kısa tutmanızı tavsiye ederim. Sadece bu tavsiyeyi doğru anlamakta yarar var. Sırf faiz oranını düşürmek için ödeme gücünüzü aşan aylık sayılara dikkat edin.

Bu aşamada bununla beraber kredinin harcamalarınısigortasını ve dosya ücretlerini de öğrenmiş olacaksınız. Banka çalışanının da yardımı ile kredi için cebinizden çıkacak en net tutarı öğrenin ve elinize geçecek kredi tutarını kesinlikle mesele. Kısa sürede hesap çıkartılacaktır.

Artık kredi başvurusuna engel olan bir durum söz mevzusu değil. Eğer faiz oranları, aylık vade ve kredi harcamaları sizin için mantıklı ise başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Hayırlı olsun!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here