Ana sayfa Bankalar Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor?

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor?

518
0

Kredi çekebilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor, kredi çekmek için kaç ay çalışmak gerekiyor, kredi çekebilmek için kaç ay daha sigortalı olmalıyım? bu bilgilerin hepsi yazımızın devamında yer almıştır. Bankaların sunmuş olduğu gereksinim kredileri, her insanın paraya sıkışık olduğu zor anlarında yada acil nakit ihtiyaçlarınız için başvurabileceğiniz bir yöntemdir. İhtiyaç kredileri bankaların sundukları hizmetler içinde en oldukca tercih edilen hizmetlerden yalnızca birisidir. Sadece bu kredileri de kullanabilmek için belirli kriterler bulunuyor. Kredi notunuz yüksek olması bir kriter olsa da, sigortalılık süreniz de kredi kullanmanıza tesir eden faktörlerden birisidir. Peki kredi çekebilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor? Kredi çekebilmek için kaç aylık sigortalı olmak gerekiyor?

Kredi Çekmek İçin Sigortalılık Süresi Nedir?

Kredi kullanabilmek için elbet bankalarda bir sicilinizin olması icap ettiğini bildiğiniz gibi. Kredi notu, kredilerin ödemeleri şeklinde seçeneklerin yanı sıra sigortalılık süreniz de bu durumda tesir gösteren bir unsurdur. Peki bu sigortalılık süresi nedir? Kredi kullanabilmek için minimum kaç ay sigortalı olmamız gerekiyor?

 

Kredilerde sigortalılık süresi, bireysel müşterilerde dikkat edilen bir unsurdur. Eğer işe yeni girmişseniz maalesef bankalar kredinizi onaylamayabilir. İşe girer girmez yapacağınız bir kredi başvurusunun reddedilme olasılığı oldukça yüksektir. Sadece bazı durumlarda (kredi notunun yüksek olması şeklinde) kredinin onaylanma ihtimali de vardır. Bu sebeple bu data kati olmamakla birlikte güncel kredi notunuzu bilmeniz gerekmektedir. Bununla ilgili data alabilmek için kredi notu bölümlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Kredi Çekebilmek İçin Kaç Aylık Sigortalı Olmak Gerekiyor?

İşe girer girmez kredi kullanmak istiyorsanız bankanın bu başvuruyu reddetme ihtimali oldukça yüksektir. Bankalar tarafınca minimum 3 aylık bir sigorta süresi talep edilmektedir. Şu demek oluyor ki işveren tarafınca 3 ay aralıksız bir halde sigortanız ödenmişse bankadan kredi kullanmanıza engel bir durum yoktur. Sadece kredi notunuzun yüksek olması durumunda bu sigorta ikinci plana düşeceği için sigorta süresinden ilkin kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Kredilerde çoğu zaman kredi notu ön planda olduğundan ilk kriter olarak bunu verebiliriz.

Sigortalı Olmadan Kredi Kullanabilir Miyim?

Herhangi bir işiniz yoksa ve kredi siciliniz bozuksa kredi kullanabilmeniz için ilk olarak sicilinizi düzeltmelisiniz. Eğer siciliniz bozuksa sicil düzelmeden sigortalı dahi olsanız kredi kullanma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Sadece sigortanız yok ve kredi siciliniz pozitif ise kredi kullanmanız oldukça kolay hale gelebilir. Kredi sicili kredilerdeki en mühim unsurdur. Herhangi bir işte çalışmayan birisinin kredi notunun yüksek olması durumunda bankalar kredinizi kolaylıkla verecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here