Ana sayfa Bankalar Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

634
0

Kredi kartı borcu taksitlendirme iyi mi yapılır, kredi kartı borç ödeme işlemleri ve kredi kartı borç yapılandırma, kredi kartı borcu iyi mi taksitlendirilir? kredi kartı borcu taksitlendirme ve yapılandırma işlemleri hakkında detaylı detayları yazımızın devamında vereceğiz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu doğrusu BDDK‘nın resmi gazetede yayınlamış olduğu bildiride, tüm bankaların kredi kartı borçlarını kendi kar ve faiz oranlarını ortaya koyarak yapılandırma ve taksitlendirme hakkı bulunmaktadır. Bu aşamada ne türlü kredi kartı kullanırsanız kullanın, yüksek borç halinde istediğiniz takdirde bankalar ile iletişime geçerek yapılandırma ve mevcut borcunuzu oldukca daha geniş bir taksit sistemine geçirme şansı bulunur. Bu hem bankalar hem de kart kullanıcıları için oldukca yönlü  avantaja da dönüşebilir. Keza, şahıs borcu öderken sıkıntılı dönemler yaşamaz, bankalar ise müşterileri ile hem maddi hem de iletişimsel açıdan daha verimli bir düzene ulaşmış olur. Bu aşamada da kredi kartı borcu taksitlendirmek için müracaat aşamaları hakkında sizlere bir ekip bilgiler sunmak istiyoruz. Kredi kartı borçları nerede ise tüm bankalarda aynı şekilde yapılandırılır.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Iyi mi Yapılır?

Kredi kartı borçlarının taksitleri, mevcut borcun bulunmuş olduğu bankaların belirlemiş olduğu şartlara gore yapılmaktadır. Kısaca bankaların bu mevzuda ortaya koyduğu bir sistem söz mevzusu olmaktadır. Bu sebepten dolayı da her bankanın kendisine özgü bir uygulama geliştirdiğini, bu uygulamaların bankadan bankaya da değişiklik gösterdiğiniz söylemek mümkün olabilir. Sadece gene de birçok bankanın kredi kartı borç yapılandırmasında temel bir ölçüt ile ilerlediğini de unutmamak gerekir.

 

Bankalarda biriken borçların taksitlendirme evrelerinde kredi kartı sahiplerinin kredi notlarında da düşüş gözlenir. Bunun sebebi ise bankaların öteki kredilerde olduğu benzer biçimde bu borçlanma sisteminde de batık vermenin önüne geçme isteğidir. Uzun lafın kısası, bankalar siz değerli ziyaretçilerimizin kredi kartı borçlarınızın yapılandırılması için atacağınız adımları tamamen pozitif karşılayacak ve işlemlerinizi süratli bir halde yapmış olacaktır. Sadece kart borcunu taksitlendirdikten sonrasında kredi kartını kullanmaya devam edemeyebilirsiniz. Bazı bankalar kredi kartını tamamen kapatarak borçlarınızı taksitlendirir. Aslına bakarsan gecikmeye giren borçlar icra sürecine kadar ilerlerse kredi kartı otomatikman kapanır.

Kaç Aya Kadar Taksit Yapılır?

Bankaların mevcut kredi kartı borçlarını 48 aya kadar taksitlendirme ve yapılandırma imkanları bulunmaktadır. Sadece kredi kartı taksitlerinde bir tek 12 ay taksitlendirme48 ay ise yapılandırma durumu söz mevzusudur. Bu iki unsurun ayrımını daima göz önüne almalısınız. Burada siz değerli ziyaretçilerimizin kredi notunuzu yükseltmeniz adına borçlarınızı zamanında ödemeniz  de önemlidir. Kredi kartı taksitlendirmesi yurttaş açısından daima önemlidir. Bilhassa de web üstünden peşin fiyatına alınan bir ürünün taksitlere bölünerek ödenme aşamaları daha cazip görünür. Bu benzer biçimde durumlarda bankaların ilgili personelleriyle iletişime geçerek, taksitlendirme evrelerinizi başlatabilirsiniz.

Kredi Kartı Borçları Iyi mi Yapılandırılır?

Genel olarak bakılmış olduğu vakit her bankanın müşterileri için kredi kartı sistemi mevzusunda geliştirdiği seçenekler mevcut. Bu seçenekler açısından mevcut borçlarınızı 48 aya kadar yapılandırabilir, tertipli bir sistem içinde de ödemeye başlayabilirsiniz. Fakat kredi notunuzun düşmemesi adına bankaların mevcut sistemlerine ne olursa olsun uyum sağlayarak borçlarınızı günü gününe tertipli bir halde ödemenizi mühim görüyoruz. Kredi kartı borcu taksitlendirme iyi mi yapılır?

Bankanızı direkt olarak telefon ile arayarak ya da aynı şekilde şubenizi ziyaret ederek kart borcunuzu yapılandırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Kredi kartı borçları davet merkezleri tarafınca yapılandırma sürecine alınmayabilir. Bu sebeple şubeleri ziyaret etmeniz en mantıklı ve süratli yöntem olacaktır. Yapacağınız işlemler 1 ila 2 iş günü içinde tarafınıza telefon ile dönüş yapılarak bildirilecektir. Kredi kartı borcunuzu yapılandırdıktan sonrasında taksitlerinizi ödememenizdurumunda geçmiş ödediğiniz taksitlerinde ödenmemiş sayılacağını unutmamanız gerekmekte.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here