Ana sayfa Bankalar Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

602
0

Kredi kartı kullanımı dünyada ve devletimizde oldukça yaygındır. Meydana getirilen istatistiklere bakılırsa de en fazla kredi kartı kullanımı olan ülkeler içinde ülkemiz de listelenmektedir. Durum bu şekilde olunca kredi kartı kullanımının yaygın olması, istatistiklere bakılırsa kredi kartı borçlanmasının da fazla bulunduğunu gösteriyor. Kredi kartları tertipli kullanılmazsa ödeme problemleri ile beraber gelebiliyor. Burada yapmamız ihtiyaç duyulan ise kredi kartı limitimizi planlı olarak kullanmaktır. Gelir-gider analizi yaparak kredi kartı limitini düşürmek sizin için oldukca yararlı bir yol olacaktır. Peki kredi kartı limiti iyi mi düşürülür? Kredi kartı limiti derhal düşürülür mü? Kredi kartı limitini düşürmek için neler yapılmalıdır? Yazımızın devamını okuyarak tüm bu sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Neye Gore Belirlenmelidir?

Kredi kartı limiti bankalar tarafınca otomatikman, gelir dengenize bakılırsa belirlenmektedir. Eğer isterseniz ek teminatlar göstererek kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz sadece gelir modelinizden daha fazla limit talep etmeniz, ilerde ödeme problemleri ile karşı karşıya kalmanıza da sebep olacağından dolayı bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Yazımızın devamında kredi kartı limiti iyi mi düşürülür hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi kartınızın limitini çeşitli yöntemlerle düşürebilirsiniz. Hızla gelişen teknolojinin yaygın olarak kullanıldığı günümüzde kredi kartı limiti düşürme işlemi oldukça rahat sayılabilecek bir yöntemdir. Yükseltmek için fazladan bilgiler gerekebileceğini ihmal etmeyin!

Tertipli ve planlı harcamalar, bilgili tüketimin temellerindendir. Kredi kartlarınızı ve limitlerinizi gelirinize bakılırsa ayarlarsanız ödeme problemi yaşamaz ve kredi notunuzu yüksek tutabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Iyi mi Düşürülür?

Kredi kartı limitini düşürebilmek için bir oldukca yöntem vardır. Bunların hepsini yazımızda sizlere anlatacağız. Ilk olarak kredi kartınızın bağlı bulunmuş olduğu şubeye giderek, bireysel banka danışmanınız ile yazışma kurabilirsiniz. Kart limitinizi düşürme talebinizi alacaktır ve önünüzdeki bir kaç gün içinde de kart limitinizin düştüğünü görmüş olacaksınız. Bankanız ise kart limitinizidüşürürken sizlerden fazladan data ve güvence istemezler. Sadece aynı şekilde kredi kartı limitinizi yükseltmek için müracaat yapacağınız süre banka sizlerden o an ki güncel banka siciliniz üstünden ek data ve teminatlar isteyebilirler. Peki öteki yöntemlerle kredi kartı limiti iyi mi düşürülür?

Öteki bir yöntem ise web bankacılığıdır. Banka şubesine gitmeden de kredi kartı limitinizi düşürebilirsiniz. Telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve web bankacılığı yardımıyla web üstünden ilgili menülerden kart limitinizi düşürebilirsiniz. Kredi kartı detayları ve kredi kartı ayarları menülerinde yer edinen Kredi Kartı Limitini Düşürme menüsünden ilerleyebilirsiniz. Sadece bazı bankalar kredi kartı ayarları bölümünde bu biçim bir ayarı sizlere sunmuyor. Eğer bu menüde kart limitinizi düşürme hususi durumunu bulamıyorsanız bankanız ile iletişime geçmek en mantıklı yöntem olacaktır.

Dikkat: Otomatik Limit Artış Özelliği Devrede Olabilir!

Tüm bunların haricinde da kredi kartınızın otomatik limit artış hususi durumunu kapatmanız gene sizin faydanıza olacaktır. Kredi kartınızın otomatik limit artış özelliği ile banka size sormadan kredi kartı limitinizi yükseltebilir. Durum bu şekilde olunca da haberiniz olmadan nede olsa limitim var diyerek alışveriş yapabilir ve planlamadığınız harcamaların altına girebilir, ekstre kesim tarihinden sonrasında ödemekte güçlük çekebilirsiniz. Gene bankanızı arayarak otomatik limit artış hususi durumunu kapatabilir, web bankacılığında kredi kartı ayarları, limit ayarları bölümünden otomatik limit artışı hususi durumunu kalıcı olarak kapabilirsiniz.

Eğer kredi kartı limitinizi banka kanalıyla düşürdüyseniz, otomatik limit artış hususi durumunu de açarak önünüzdeki 3-4 ay içinde yine yükselmesini sağlayabilirsiniz. Kredi kartı limitiniz azca ulaştığında otomatikman yükselmesini istiyorsanız bu özellik devrede kalabilir sadece kart limitinizi belirli aralıklarla kovuşturmak kesinlikle sizin faydanıza olacaktır. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler, aklınıza takılan tüm soruları altta bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. Kredi kartı limiti iyi mi düşürülür

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here