Ana sayfa Bankalar Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Silinir mi?

Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Silinir mi? [KESİN CEVAP]

728
0

Kredi kartı, bankalar tarafınca ekonomik güçleri doğrultusunda müşterilerine sunulan, nakit para taşımadan alışveriş hayata geçirmeye olanak tanıyan banka kartlarıdır. Bankalar içinde yaşanmış olan rekabet dolayısıyla, bankaların kendi kredi kartlarının kullanımını çoğaltmak amacıyla uyguladıkları bazı politikalar mevcuttur. Bunlardan biri de kredi kartı puanlarıdır.

Kredi Kartı Puanları Iyi mi Kullanılır?

Günümüzde büyük alışveriş marketlerinde, kozmetik mağazalarda, giyim mağazalarında kredi kartı puanlarının kullanılması mümkün.

Bunun için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan tek husus:

  • Hangi alışveriş noktasının hangi bankayla anlaşmalı olduğu ve hangi bankanın kredi kartıyla alışveriş yaparken puan kullanımına müsaade etmiş olduğu hakkında data sahibi olmaktır. 

Her satış noktasında her kredi kartının puanı kullanılamıyor. Bunun için kasa yetkilisinden data alınabilir. Yetkilinin verdiği data doğrultusunda kredi kartı puanı o iş yerinde kullanılabiliyorsa karttaki puan miktarına gore alışveriş tutarının tamamı ya da bir kısmı puan karşılığında ödenebilir.

Kredi Kartı Puanları Ne Vakit Kullanılır?

Bu mevzuda herhangi bir engelleme söz mevzusu değildir. Banka müşterileri kredi kartlarındaki puanları, kullanıma uygun alışveriş noktalarında, diledikleri süre kullanabilirler. 

Kredi Kartı Puanı Iyi mi Öğrenilir?

Kredi kartı puanı sorgulama değişik biçimlerde yapılabilir. Bunlardan bir tanesi elektronik posta ortamında ya da düzgüsel posta vesilesiyle müşteriye iletilen hesap kesim ekstresini denetim etmektir. Hesap kesim ekstresinde toplam kullanılabilir kredi kartı puanıyla ilgili data sahibi olunabilir. 

Bir öteki yöntem ise şu şekildedir:

  • Alışveriş meydana getirilen iş yeri, kredi kartının bankasıyla anlaşmalı ise pos aletinden çıkan slip kağıdında puan bilgisi de yer alır. Keza ilgili satış noktalarındaki kasa görevlilerinden kredi kartında ne kadar puan olduğu hakkında data edinmek de mümkündür.

Bunlara ilave olarak bankanın satın alan hizmetleri servisine bağlanarak kredi kartında ne kadar puan olduğu hakkında satın alan temsilcisinden data istenebilir ya da web bankacılığıyla vesilesiyle kartın içindeki puan miktarı görüntülenebilir.

Kredi Kartı Puanları Son Kullanma Tarihleri

Kredi kartı puanlarının kullanımı, eğer kartın kendi özelliği ise sınırlandırılmamıştır. Müşteriler bu puanları diledikleri süre diliminde kullanma olanağına sahiptirler. Yalnız kimi hususi durumlarda karta yansıtılan puanların kullanım süresi sınırlandırılabilir. Sadece bu şekilde bir durumda bile kullananların talep etmesi durumda kartta biriken sınırlandırılmış puanların kullanımı için extra süre tanımlanabiliyor. 

Özetle ifade etmek gerekir ise:

  • Tüm kredi kartlarında biriken puanlar, puan miktarı ne olursa olsun geçerli oldukları her iş yerinde, kredi kartı iptal olmadığı sürece kullanılabilir.
  • Fakat hususi durumlara istinaden tanımlanan puanlar için durum birazcık daha farklıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here