Ana sayfa Bankalar Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadar?

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi Saat Kaça Kadar?

602
0

Kredi kartı son ödeme zamanı saat ne kadara kadar, kredi kartı son ödeme ne vakit, kredi kartı son ödeme saati, kredi kartı son ödemesi iyi mi olur? Günümüzde nerede ise her insanoğlunun cüzdanında minimum bir tane de olsa kredi kartı bulunmaktadır. Ki bu miktarın şahıs başı son dönemlerde 3 ya da 4 kredi kartına kadar ulaştığını da söylememiz yanlış olmaz. Bu aşamada kullanmış olduğunuz kredi kartların ödeme düzenlerini de göz önüne alarak hareket etmek zorunda olduğunuzu bilmenizi isteriz. Şu demek oluyor ki günü gününe yapılmayan ödemeler birçok kez içinden çıkamayacağınız faiz borçlara sebebiyet verebilir. Bu aşamada da sizler için kredi kartı son ödeme zamanı saat ne kadara kadar bilgiler vererek anlatmak isteriz. Öyleki bu tarih ile saati geçme durumlarınız kredi notlarının da günden güne düşüş yaşamasına sebebiyet verecektir. Peki kredi kartımı saat ne kadara kadar ödemeliyim? Kredi kartı son ödeme saati kaçtır?

Kredi Kartı Son Ödeme Zamanı Saat Ne kadara Kadar?

Günümüzde her bankanın kredi kartı borcunu alma mevzusunda değişik ödeme sistemleri bulunmaktadır. Bilhassa de bu sistemler içinde kart borcunuzu şubeler üstünden ödemek istiyorsanız eğer, siz değerli ziyaretçilerimizin kart borcu son günü en geç saat 17.00’a kadar bir banka şubesine giderek ödemenizi geçmeniz gerekmektedir. Şu demek oluyor ki mesai saatleri içinde – hafta içi banka şubelerine giderek kredi kartınızı 17.00’a kadar vezneden yatırma şansı bulabilirsiniz. Bu hususu devamlı göz önüne alarak hareket etmeniz sizin kredi kartı kontrolü yaparak ilerlemenize de destek çıkmış olacaktır. Bu etkileşimi değerlendirmenizin yanı sıra, ATM ve web üstünden de kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Sadece onların son ödeme tarihlerindeki son ödeme saatleri bankalara oranla oldukça daha farkındalık gösterebilmektedir. 

 

Bu sebepten dolayı da siz değerli ziyaretçilerimizin kredi kartlarınızı ATM ve online bankacılık sistemleriyle de ödeme şansınız var. Üstelik bunu mesai saatleri içinde değil, kart kesim tarihinin bitiş anı olan 23.59’akadar gerçekleştirebilirsiniz. Bu biçim bir tutum içinde ilerlediğiniz vakit oldukça daha sistemli ve sorunsuz bir kart ödeme düzeni kuracağınızı da bilmenizi isteriz. Mühim olan şey de bu düzene dahil olmak ve siz değerli ziyaretçilerimizin sistemli bir halde kredi kartı borçlarınızı belli bir ödeme düzeni içine yerleştirmek. Bunu başardığınız vakit herhangi bir problem yaşamadan kart borçlarınızısonuca ulaştırabilirsiniz.

  • Banka şubelerinden yapılacak ödemeler saat 17:00’ye kadar
  • ATM, İnternet Bankacılığı ve Havale ile yapılacak ödemeler saat: 23:59’a kadar
  • EFT ile yapılacak ödemeler 09:00 ile 16:00 saatleri içinde;

Eğer kredi kartı ödemeleriniz için banka şubelerini tercih ediyorsanız yada elinizde bir ATM kartı yoksa, kredi kartınız ATM ödemelerine uygun değilse (Ticari Kartlarda Geçerli) ödemelerinizi şubelerden yapmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Bu benzer biçimde durumlarda şubelerin açık olduğu saatler içinde kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Sadece şubelerin resmi tatillerini, açılış ve kapanış saatlerini de bilmeniz gerekir. Banka şubeleri genel olarak bakıldığında saat 17.00’a kadar açıktır ve bu saate kadar ödemeleri gerçekleştirirseniz herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

ATM ve İnternet Bankacılığı ile Son Ödeme Saati Kaçtır?

Eğer kredi kartı ödemeleriniz için ATM ve bankanızın sunmuş olduğu İnternet Bankacılığı ürünlerini tercih ediyorsanız, saat aralığınız şubelere gore daha esnek olacaktır. Bankanızın ATM’lerinden 7 gün 24 saat süresince para yatırma ve kredi kartı ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde banka kartınız ile hesabınıza para yatırarak web bankacılığı üstünden de ödemelerinizi anında yapabilirsiniz. Bu işlemler için de kredi kartınızın son ödeme tarihinde saat 23.59’a kadar gerçekleştirebilirsiniz. (ATM’lerin bozuk olma ihtimaline karşılık ödemeleri son dakikalara bırakmamanızı tavsiye ederiz.)

Kredi Kartının Son Ödeme Saatini Geçirirsem Ne Olur?

Kredi kartınızın son ödeme gününü ve son saatini geçirirseniz ödeme yapmanız ihtiyaç duyulan meblağ gecikmeye girer ve takibindeki günde banka sizinle iletişime geçerek ödeme yapmanızı ister. Bankalar bu biçim gecikmelerde anında yasal takip başlatmasa da, BDDK tarafınca kredi notunuz düşürülür. Kredi notunun düşüş göstermesi de sicilinizi negatif olarak etkileyeceği için gelecek dönemde banka ürünlerinin kullanımında problem yaşayabilirsiniz.

Şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki, kredi borçlarının eksiksiz bir halde ödenmesi demek kredi notunuzu da güncel bir güvene yerleştirmeniz anlamına gelir. Bu sebepten dolayı da kredi kartınızı mümkünse son güne kalmadan anı anına borçlarınızı ödeyecek şekilde değerlendirmelisiniz. Bunu başardığınız vakit oldukça daha verimli bir nakit harcama düzenine dahil olmanız da mümkün hale gelecektir. Kredi kartı son ödeme saati hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardır. Aklınıza takılan soruları yorum bölümlerinden bizlere iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here