Ana sayfa Bankalar Kredi Kartı Ve Bankamatik Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Kredi Kartı Ve Bankamatik Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

1001
0

Para transferi işlemlerinin tümünde hesap numarasına ihtiyacımız olduğundan bu numarayı bilmek ya da öğrenmek gereklidir. Bu sebeple hesap numarasının bilinmemesi para aktarımının gerçekleşmemesine ya da hesap numarasının yanlış bilinmesi hatalı işleme niçin olacaktır.

Bu biçim karışıklıkların yaşanmaması için banka kartlarında hesap numarasının nerede yazdığına dair detayları maddeler halinde sizlere aktardık…

Ek olarak Bkz: Kredi Kartı Üstündeki Numaralar ve Anlamları

Yapı Kredi TLcard Hesap Numarası Nerede Yazar?

Yapı Kredi Bankası’nın TLcard’ını kullanan müşterilere ilk hesap açılışında dekont verilmektedir. Bu dekontta hesap numarası yazmaktadır. Sadece dekontu kaybedenler ya da bulamayanlar mevduat cüzdanına bakabilir.

Mevduat cüzdanın ilk sayfasında hesap detayları yer almıştır. Online olarak Yapı Kredi Bankası’ndaki hesabının numarasını öğrenmek isteyenler ise bu mevzuda bankanın web şubesine giriş yaparak informasyon alabilirler. İnternet erişiminiz yoksa hesap numarası bilgilerinizi alan kişi temsilcisine de sorabilirsiniz. Bunun için telefon bankacılığı hizmet numarasını aramanız kafi olacaktır.

Güvence Bankası Paracard Hesap Numarası Nerede Yazar?

Güvence Bankası’nın ATM kartı olarak malum Paracard üstünde müşterinin hesap numarası yazmamaktadır. Kart üstünde yer edinen bilgiler içinde alan kişi numarası bulunmaktadır. Para transferleri için hesap numarasını öğrenmek isteyenler en yakın şubeyi ziyaret edebilir, hesap cüzdanına bakabilir ya da alan kişi hizmetlerini arayabilirler.

Güvence Cep Bankacılık işlemleri içinde da hesap bilgilerinin görüntülenmesi yer almış olduğu için bankanın mobil uygulamasına haiz olanlar, bu kanal üstünden de hesabına ilişik olan bilgilere ulaşabilirler.

Kuveyt Türk Altın Kart ve Sağlam Kart Hesap Numarası Nerede Yazar?

Sanal ortamda alışveriş yaparken ay da para gönderim işlerinizden kullanırken gereksinim duyduğunuz Kuveyt Türk Altın Kart ve Sağlam Kart hesap numarası kartınızın ön yüzeyinde bulunabilir.

Hesap numarası olarak adlandırılan sayı dizisi kartınızın üstünde yer almıyorsa, web bankacılığını kullanarak bu numaraya erişebilirsiniz. Bunun için bankanın resmi internet sayfasını kullanmanızı tavsiye ederiz. İnternet bankacılığından Altın Kart ya da Sağlam Kart hesap numaranızı öğrenebilmeniz için web şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

İş Bankası Bankamatik Kartı Hesap Numarası Nerede Yazar?

Hesap numaranız İş Bankası’nın kartı üstünde yer almıştır. Hesap numarası mevzusunda en duyarlı bankalardan biri olduğundan müşterine kolaylık sağlayabilmek adına, ilişik olduğu hesabın numarasını kartın üstüne bastırmaktadır. Kartın ön kısmında belirtilen numara 7 haneden oluşan bir sayı dizisidir.

Bankamatik kartınızın üstünde yer edinen ilk 4 sayı şube kodunu belirtirken, sonraki 7 sayı hesabınıza tanımlı olan numaraya aittir. Kartın üstünde yazan numaraların hangisinin hesap numarasını belirttiğinden güvenli değilseniz, yanlış bir para gönderimi yapmamak adına alan kişi hizmetlerini arayabilirsiniz.

Bankanın 0850 724 07 24 numaralı alan kişi hizmetleri, hesap bilginizi sorgulayabileceğiniz bir bankacılık kanalıdır.

Vakıfbank Bankomat Hesap Numarası Nerede Yazar?

Vakıfbank ATM kartı üstünde bulunan bilgiler alan kişi no, alan kişi adı soyadı ve kart numarasıdır. Bankanın kartında hesap numarası yer almadığı için en kolay bu numarayı web bankacılığından öğrenebilirsiniz. İnternet erişiminiz yoksa ilk hesap açılışında tarafınıza verilen dekontta hesap numaranız yer almıştır.

Dekontu araştırma şansınız da yok ise en yakın Vakıfbank şubesine gidebilir ya da alan kişi temsilcisine bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bankanın web şubesi için gizyazı edindiyseniz bu mevzuda web bankacılığını da kullanabilmeniz mümkün.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonrasında hesaplarım kısmına tıklayarak, vadesiz hesaplarım kısmına geçiş yapmalısınız. Bu bölümde yer edinen hesaplarınızdan hangisine ilişik olan hesap numarasını görüntülemek istiyorsanız o hesaba tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Bank24 Hesap Numarası Nerede Yazar?

Halkbank nezdinde açtırdığınız vadesiz hesaba bağlı olan Bank24 kartı hesap numarası kartın ön yüzeyinde yazmaktadır. İş Bankası benzer biçimde alan kişi numarası mevzusunda duyarlı olan bankalardan biridir. Bundan dolayı para transferlerinin kolaylıkla gerçekleşebilmesi adına hesap numarasını kartın ön yüzeyine bastırmaktadırlar.

Kartınızda yer edinen ilk 16 haneli rakamlar kart numaranızı, onun altında yer edinen ilk 4 hane şubenin kodunu ve sonrasında belirtilen sayı dizisi hesabınızın numarasını vermektedir. Bilhassa hesap numarası ile para gönderimi meydana getirecek olan Halkbank müşterileri, kartlarının üstünde yer edinen sayıları bu şekilde çözümleme ederek hesap numarasına ulaşabilirler.

Denizbank Paracard Hesap Numarası Nerede Yazar?

Paracard üstünde bir tek kart numarası ile kişinin ad soy ad detayları altında alan kişi numarası yer almıştır. Bundan dolayı Paracard kullanıcı olan kişiler bankanın şubesine giderek hesap numaralarını öğrenebilirler. Online olarak hesabın numarasına ulaşmak isteyenler ise bankanın web şubesini kullanabilirler.

Bunun için www.denizbank.com adresinden giriş yapabilir ve kartlar bölümünü kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığı yardımıyla anında hesap numaralarınıza ulaşabilirsiniz sadece yeni bir web şubesi kullanıcısıysanız ve hangi numaranın hesap no olarak karşı tarafa iletilmesi gerektiğine karar veremiyorsanız, alan kişi hizmetlerinden yardım almanızı tavsiye ederiz. Bu sebeple yanlış bir numaranın iletilmesi, karşı tarafın yapacağı para transferinin sizin hesabınıza geçmesini engelleyecektir.

Akbank Neo Hesap Numarası Nerede Yazar?

Akbank’ın Neo Kart ve Neo kart özellikli kartlarında ismin derhal altında alan kişi numarası yer almıştır. Bazı kartlarda alan kişi numarası olarak belirtilmekte, bazılarında ise direkt ismin alt kısmına ya da yan kısmına basılmaktadır. Sadece Neo kartlarında kişinin hesabınıza tanımlı olan numara yer almamaktadır.

Bundan dolayı şahıs alan kişi numarası ile değil, hesap numarası ile işlem yapmak istiyorsa öncesinden şube, web şube, telefon bankacılığı ya da mobil uygulama vasıtasıyla bu numarası öğrenmelidir.

Bu yöntemlerin içinde en kolay öğrenme yolu web şubesine giriş yapmak yada mobil uygulamayı indirmektir. Her ikisiyle de online olarak bir dakika benzer biçimde kısa bir sürede Neo Kart hesap numaranızı görüntüleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Hesap Numarası Nerede Yazar?

Ziraat Bankası kartınızın ön yüzünde gördüğünüz ilk 16 haneli rakamlar kart numaranızı, kart numarasının altında yer edinen sayı dizisi ise hesap numaranızı oluşturmaktadır. Her ikisi de 16 haneli olduğundan karışıklığa yer vermek istemiyorsanız, numaranın doğruluğunu alan kişi hizmetlerinden, web şubesinden, direkt olarak şubelerden ya da mobil uygulamadan sorgulatabilirsiniz.

Sadece kartların basım şekline bakılırsa üstte yer edinen kart numarası, alt kısımdaki ise hesap numarasıdır. Hesap numarasının ilk 4 rakamı şube kodunu belirtirken, son 4 rakamı ek noyu belirtmektedir. Orta bölümde yer edinen haneler ise alan kişi numarasıdır.

QNB Finansbank Cardfinans Hesap Numarası Nerede Yazar?

Finansbank vadesiz mevduat hesabınız var ise hesabınıza tanımlı bir Cardfinans nakit kartınızda mevcuttur. Bu kartın hesap numarası ile para transferi yapmak istediğinizde hesap cüzdanınıza göz atabilirsiniz. Cüzdanın çoğu zaman ilk sayfasına ad, soyad, alan kişi no, IBAN, hesap tipi, açılış zamanı ve hesap no yazılmaktadır.

Sadece cüzdana ulaşamıyorsanız, o halde alan kişi hizmetlerini arayarak hesap numarasını öğrenmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Alan kişi hizmetlerine ulaşamayanlar online öğrenme yöntemlerini de kullanabilirler. Bu yöntemler; web bankacılığı ve bankanın mobil uygulamasıdır.

ING Bank Nakit Kart Hesap Numarası Nerede Yazar?

Kart numarası, alan kişi numarası ve hesap numarası benzer biçimde bilgiler çoğu zaman birbirleri ile karıştırılmaktadır. Bunun sonucunda da hedef hesap olarak belirtilen alıcı hesabına meydana getirilen para transferleri gerçekleştirilmemektedir. Bu karışıklığa yer vermemek adına ING Bank nakit kart üstünde yer edinen numaraları çözümleme edelim.

Bankanın kartında yer edinen ilk 16 hane kart numaranızı belirtmektedir. Sonrasında sırasıyla şube kodu, kartın son kullanım zamanı ve ad soyad yer almıştır. Hesabın numarası ise kartın üstüne basılmamıştır. Bundan dolayı ING Bank Nakit Kart ile işlem yapmak isteyen müşterilerin bankaya müracaat ederek hesap numaralarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Şubeye gitmek için kafi vakti olmayanlar alan kişi hizmetlerini arayabilirler. Anında hesap numarasını öğrenerek para transferlerinin gecikmesini istemeyenler ise mobil bankacılık ve web şubesi yayınlarını kullanarak, hesabına ilişik olan detayları görüntüleyebilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here