Ana sayfa Bankalar Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var?

Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var?

858
0

Bankaların kredi kartı ürünü ile alışveriş yaptığınızda anlaşmalı işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde size puan kazandıran bir sistem vardır. Bu sistem, anlaşmalı işyerlerinde kartınıza hızlıca puan kazandırarak, sonrasında da istediğiniz süre bu puanları harcamanıza imkân sağlamaktadır.

Puanlarını nerelerde kullanabileceğiniz ise bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Şu sebeple her bankanın puan kampanyası değişik özellikler ile düzenlenmiş olduğu için puanların nerelerde kullanılabileceği, kazanılan puanlar için belirli bir son kullanma zamanı olup olmayacağı kampanyanın duyurusuyla beraber açıklanmaktadır. Peki, kredi kartınızda biriken puanların ne kadar bulunduğunu iyi mi öğrenebilirsiniz?

Kredi Kartımda Puan Var Mı?

Puan sistemi ile yaptığınız alışverişlerden dolayı kazandığınız puanlar çoğu zaman o gün sonuna kadar hesabınıza yansır. Bundan dolayı kredi kartınızla yaptığınız harcama sonrasında topladığınız puanları, ertesi günden itibaren istediğiniz herhangi bir süre kullanabilirsiniz.

Doğal olarak bunun için bankanın belirlediği herhangi bir son kullanma zamanı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Kazandığınız puanların TL olarak karşılığını öğrenerek, o miktar kadar birikmişiniz ile bankanın belirttiği işyerlerinden anında alışveriş yapabilirsiniz.

Hatta bankanın kampanyasına bağlı olarak ödemelerde topladığınız puanların karşılığında kazandığınız TL kadar cep telefonunuza dakika/TL’de alabilirsiniz. Konuşma süresi ya da kontör olabilmek için de bankanın belirttiği operatörü kullanıyor olmanız gereklidir.

Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Bulunduğunu Iyi mi Öğrenebilirim?

Kazandığınız puanları öğrenebilmek için bankacılık yayınlarını kullanmanız ya da kredi kartının ilişik olduğu bankanın POS cihazını kullanan herhangi bir işyerinden sorgulama yaptırmanız gereklidir. Kredi kartında biriken bonus ve paralar için bankacılık kanallarından kurumun web şubesini kullanmak en kolay olanıdır.

Ek olarak Bkz: Kredi Kartı Puan ve Bonusları Iyi mi Kullanır?

İnternet şubesi giriş şifrenizi biliyorsanız, sisteme süratli bir halde giriş yaparak kredi kartlarım bölümünden hangi kartınızın puanını öğrenmek istiyorsanız, o karta ilişik detayları anında görüntüleyebilirsiniz. Puanınızın karşılığında ne kadar armağan TL elde ettiğinizde yer alacaktır.

Aynı şekilde bankanın mobil uygulaması var ise ve siz mobil bir kullanıcıysanız, kredi kartı puanınızı öğrenmek için bu yöntemi de kullanabilirsiniz. Minimum web şubesi kadar süratli bir yöntem olan mobil bankacılık yardımıyla kartınıza ilişik puanları anında sorgulayabilirsiniz.

Ek olarak Bkz: Kredi Kartı Puan, Bonus ve Chip Paralar Nerelerde Kullanılır?

Eğer yakınlarınızda bankamatik var ise, bankanızın ATM’sini kullanarak kartlarınızı ve kartınıza tanımlı olan bonus puanları öğrenebilirsiniz. Son olarak telefon bankacılığından yararlanarak biriken puanlarınızı sorgulamanızda mümkün.

Bankanın telefon bankacılığı kontakt numarasını aradıktan sonrasında alan kişi hizmetlerine bağlanarak, kredi kartımda ne kadar puan bulunduğunu öğrenmek isterim şeklinde bir talep iletebilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here