Ana sayfa Bireysel kredi kartları Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

Kredi Kartımı İnternet Alışverişine Nasıl Açabilirim?

532
0

Alışveriş işlemleri artık tamamen web sitelerine doğru kayıyor. Artık birçok şahıs evlerinden çıkarak değişik zorluklar ve harcamalar ile avmlerine gitmek yerine bilgisayarlarından ya da akıllı telefonlarından alışverişlerini yapabiliyorlar. Bu alışverişlerinde teknolojik ürünlerden giyime, çeşitli aksesuarlardan beyaz eşyaya kadar birçok değişik ürün sipariş edilebiliyor.

Bunun için ise en popüler ödeme şekli daima kredi kartları oluyor. Kredi kartı ile web üstünden alışveriş yaparken kişiler fizyolojik olarak kredi kartlarını kullanmıyorlar. Bu sebeple de kişilerin alışverişlerinde kredi kartı bilgilerinin siteye girilmesi gerekiyor.

Oluşturulan sistemler ile beraber kredi kartı detayları direkt olarak bankaya düşerken web siteleri bu detayları görüntüleyemiyorlar. Bu şekilde bir seviye oluşuyor olsa dahi düzgüsel alışverişlere nazaran oldukça daha azca güvenli bir alışveriş olarak görülüyor. Bu sebeple de bankalar kişilerin talepleri gelmeden kredi kartlarını alışverişe açmıyor.

SMS İle Kredi Kartını İnternetten Alışverişe Açmak

Kredi kartlarının internetten alışverişe açılması için kişilerin bankalara başvurması gerekirken bu aşamada üç değişik seçenek yer ediniyor. Kişiler web bankacılığını kullanarak, telefon ile ya da sms ile kredi kartlarını internetten kullanıma açabiliyorlar.

Akbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

BDDK sonucuna istinaden 31 Aralık 2017 tarihinden sonrasında online alışveriş yapabilmeniz için Akbank kredi kartı web alışverişine açma onayı vermeniz gerekmektedir.

Axess ile web üstünden güvenli alışverişe devam etmek isteyenler; INTERNET yazıp 8885 servis numarasına parasız SMS göndererek, 444 25 25 nolu alan kişi hizmetlerini arayarak, Akbank Direkt’ten seçim yaparak ya da şubelere giderek onay verebilirler.

Bank Asya Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

İnternetten AsyaCard ile sorunsuz bir halde alışveriş yapmak istiyorsanız, çeşitli kanalları kullanarak Bank Asya kredi kartı web alışverişine açma talimatı vermelisiniz.

Bunun için en yakın banka şubesine giderek alan kişi temsilciyle görüşebilir ya da 0850 222 4 888 Alo Asya hattını arayabilirsiniz. Yılbaşından ilkin onay vermemeniz durumunda tüm bireysel kredi kartlarınızın, web alışverişine kapatılacağını unutmayınız.

Denizbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Denizbank kredi kartı web alışverişine açma işlemlerinizi, 31 Aralık geçmişine kadar SMS bankacılığı ya da alan kişi hizmetleri vasıtasıyla tamamlamanız gerekmektedir.

Tüm Denizbank kartlarınız için (ek kart ve banka kartları dâhil) HEPSİ yazıp 3280’e bildiri atabilirsiniz. Kart bazında onay vermek isteyenlerin ise her bir kart için ayrı ayrı SANAL boşluk ilgili kartın son 4 hanesini yazarak, 3180’e SMS göndermeleri gerekmektedir.

Finansbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

31 Aralık zamanı itibariyle onay verilmemiş kredi kartları ile online işlemler gerçekleştirilemeyecek. Bundan dolayıFinansbank kredi kartı web alışverişine açma onayınızı SMS, web şube ya da ATM’ler vasıtasıyla QNB Finansbank’a iletmeniz gereklidir.

SMS ile onay vermek için NTERNET yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını ilave ederek 2273’e bildiri atmalısınız. Gönderilen bu kısa bildiri, tüm operatörlerin kendi tarifeleri üstünden 1 SMS olarak ücretlendirilmektedir.

Güvence Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Güvence Bankası kredi kartı web alışverişine açma talimatlarınızı şubelerden, web şubesinden, BonuşFlaş’tan, SMS hizmetinden ve mobil uygulamasından yararlanarak 5 değişik yöntemle verebilirsiniz.

İnternet ve mobil şubesinden onay vermek için size hususi ürün ve tekliflerin görüntülendiği ana sayfadaki alanı kullanmalısınız. Tüm kartlarınız için mesajla onay vermek isterseniz, TERCIH yazıp 3340’a göndermelisiniz.

Tek bir kredi kart için ONAY yazıp ilgili kartın son 6 hanesini 3340’a gönderebilirsiniz.BonuşFlaş işlem adımları ise şu şekilde: Daha Fazlası > Ayarlar > Kart ayarları > Web Üstünden Alışveriş

Halkbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

İnternet alışverişine kartınızın açık olması için hemen hemen yönerge vermediyseniz, Halkbank kredi kartı web alışverişine açma işlemlerinizi SMS bankacılığı, web şubesi, Halkbank şubeleri ve Alo Dialog vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Mesajla işlem sağlamak isteyenlerin ONAY yazdıktan sonrasında 3404 servis numarasına SMS göndermeleri gerekmektedir. Alo Dialog’u aramak isterseniz de 0850 222 0 400’ü tuşlamalısınız. Onay için BDDK tarafınca belirtilen son tarih 31 Aralık’tır.

HSBC Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Yurt içinde ve yurt haricinde yaşayan vatandaşların, HSBC kredi kartı ile web üstünden alışveriş yapabilmeleri için elektronik tecim işlemine onay vermeleri gerekmektedir.

HSBC kredi kartı web alışverişine açma işlemleri şubelere giderek ya da alan kişi hizmetleri aranarak gerçekleştirilebilmektedir.

Kurumun alan kişi hizmetleri numarası 444 0 111’dir. İlgili numara arandıktan sonrasında menüdeki yönergeleri takip ederek temsilciye bağlanabilir ve yapmak istediğiniz işlem detayını belirtebilirsiniz.

ING Bank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Kart sahiplerinin kredi kartlarını e-ticaret işlemlerinde kullanmaya devam edebilmesi için ilgili kartın ilişkin olduğu banka ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

Bu kapsamda ING Bank kredi kartı web alışverişine açma şekilleri; 2205’e SMS göndermek, telefon bankacılığını kullanmak ve şubelere gitmektir.

Her bir kartınız için ayrı ayrı onay vermek istiyorsanız, büyük harfler ile ONAY yazıp boşluk bırakıp ilgili kartın son 4 hanesini ilave ederek bildiri göndermelisiniz.

Şekerbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kararınca bireysel kredi kartlarınız için e-ticaret onayı vermelisiniz. Şekerbank kredi kartı web alışverişine açma işlemleri 4 değişik yöntemle gerçekleştirilebilmektedir.

Bunlar; web şubeyi ziyaret etmek, SMS uygulamasını kullanmak, mobil şubeden işlem yapmak ve davet merkezini aramaktır. Değişik yetkiler belirlemek adına her bir kartınız için SMS’le onay vermek isterseniz; INTERNET boşluk kartınızın son 4 hanesini 1953’e bildiri göndermelisiniz.

TEB Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Kredi kartları ile ilgili elektronik tecim işlemine onay verilmediğinde tüm bireysel kartlar, senenin son günü itibariyle web alışverişlerine kapatılacak. Bundan dolayı TEB kredi kartı web alışverişine açma talebinizi kısa mesajla bankaya iletmeniz gerekmektedir.

İnternet işlemlerine kartınızın açık kalması için büyük harflerle “AÇIK” yazdıktan sonrasında bir boşluk bırakıp, kartınızın son 4 rakamını ilave ederek 2941’e SMS göndermelisiniz. Sanal kart sahiplerinin herhangi bir yönerge vermelerine gerek kalmamıştır.

İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Ticari kartlar haricinde tüm kredi kartlarına dair BDDK geçtiğimiz günlerde bir karar yayımladı. Bu karar gereği bireysel kartınızla web üstünden harcama hayata geçirmeye devam edebilmek için İş Bankası kredi kartı web alışverişine açma onayı vermelisiniz.

Bunun için aralarında birer boşluk bırakarak, ONAY ve ilgili kartın son altı hanesini yazarak 4402 numaralı servise bildiri göndermelisiniz. Tercihiniz bir tek bazı kartların online alışverişe açık kalması yönünde ise davet merkezini arayarak, alan kişi numaranız ve şifreniz ile istediğinizi iletebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

BDDK’nın banka kartı ve kredi kartına ilişkin web alışveriş yetkisi hakkında bilgilendirme yapması üstüne Vakıfbank kredi kartı web alışverişine açma onayı vermeyen banka müşterilerinin 31 Aralık tarihinde kartlarının e-ticarete kapatılacağı açıklandı.

Buna bağlı olarak Worldcard ile web üstünden harcama hayata geçirmeye devam etmek isteyen müşterilerin SMS’le bankayı bilgilendirmesi gerekmektedir.

Tek bir kartınız için işlem yapmak istiyorsanız; ONAY yazıp bir boşluk bırakıp, ilgili kartın son 6 rakamını yazarak 6635’e bildiri atmalısınız.

Yapı Kredi Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Yapı Kredi kredi kartı web alışverişine açma şekilleri; tüm kartlarınız için SMS servis kanalını kullanmak, her bir karta dair değişik yetkiler belirlemek için alan kişi hizmetlerini aramak ya da en yakın şubeyi ziyaret etmektir.

Bankanın SMS servis kanalı 4944’tür. Bundan dolayı “ACIK bir boşluk kart üstündeki alan kişi numarası” şeklinde oluşturacağınız mesajı 4944’e göndermelisiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma

Mevzuat gereği 31 Aralık 2017 geçmişine kadar Ziraat Bankası kredi kartı web alışverişine açma onayı vermeniz gerekmektedir. Söz mevzusu işlemi bankanın ATM’leri, web şubesi ya da SMS bankacılığı vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet alışverişlerine açık kalmasını istediğiniz her bir kart için ayrı ayrı SMS onayı vermek isterseniz; EONAY yazıp boşluk bırakarak kart numaranızın son 6 rakamını yazmanız ve 4757’ye kısa bildiri göndermeniz gereklidir.

Telefon Bankacılığı İle Kredi Kartını İnternetten Alışverişe Açmak

Telefonlarını kullanarak kişiler eğer kredi kartlarını web bankacılığına açmak istiyorsa bankaların sunmuş olduğu dahili numaraları aramaları gerekiyor.

 • Akbank – 444 25 25
 • Bank Asya – 444 4 888
 • Denizbank – 444 0 800
 • Finansbank – 444 0 900
 • Güvence Bankası – 444 0 333
 • Halkbank – 444 0 400
 • HSBC – 444 0 111
 • ING Bank – 444 0 600
 • Şekerbank – 444 78 78
 • TEB – 444 0 666
 • İş Bankası – 444 02 02
 • Vakıfbank – 444 0 724
 • Yapı Kredi – 444 0 444
 • Ziraat Bankası – 444 00 00 numaralarından kişiler bankaların alan kişi hizmetlerine ulaşım sağlayabiliyorlar.

Bu telefonları aradıktan sonrasında karşılarına çıkan yönergeleri kullanarak kişiler alan kişi hizmetlerine bağlanıyorlar. Satın alan hizmetlerine bağlantı sağlandıktan sonrasında kişiler karşılarına çıkan yetkililere kredi kartlarının internetten yapılacak olan alışverişlere açılmasını talep ediyor.

Bu işlemin gerçekleşebilmesi için kişilerin güvenlik sorgusunu da geçmesi gerekiyor. Bu doğrultuda banka yetkilisi kişilere çeşitli güvenlik soruları sorarak kimliklerini doğruluyor. Buna ek olarak kayıtlı olan cep telefonlarının da doğrulanması gerekiyor. Bu işlemler sonrasında kişilerin kredi kartları web üstünden kullanıma açılıyor.

Bu aşamadan sonrasında kişiler kolaylıkla web üstünden meydana getirilen alışverişlerde kredi kartlarını kullanabilirken meydana getirilen alışverişler sonrasında kişilerin telefonlarına onay kodları geliyor. Bu sayede kredi kartlarının çalınma durumunda dahi kişiler telefonları yardımıyla kredi kartlarından harcama yapılmasını engelleyebiliyor.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak

İnternetten yapılacak olan alışverişlerde kredi kartlarının kullanıma açılması için kişiler lüzumlu işlemleri web siteleri üstünden de yapabiliyorlar. Eğer kişiler web bankacılığını devamlı olarak kullanıyorlarsa bu işlemi zorluk çekmeden gerçekleştirebiliyorlar.

Bilgisayarlarından bankaların web sitesine giriş meydana getiren kişiler sonrasında bireysel hesaplarına giriş yapıyorlar. Bunun için kişilerin alan kişi numaralarını ve şifrelerini bilmesi gerekiyor.

Eğer bu bilgiler alınmadıysa ya da kişiler kullanmadıkları için bu detayları unuttularsa bankayı arayarak öğrenebiliyorlar. Bu detayları bilen kişiler ise detayları lüzumlu alanlara girerek kendi bireysel banka hesaplarına ulaşım elde etmiş oluyor. Bu alandan kişiler istedikleri birçok işlemi kolaylıkla halledebiliyorlar.

Bu aşamada kişiler kredi kartlarının özelliklerini de değiştirebildikleri şeklinde çeşitli taleplerde de bulunabiliyorlar. Kredi kartlarının internetten alışverişe açılması da bu talepler içinde yer ediniyor.

Kişiler kolaylıkla bu alandan kredi kartlarının web üstünden de kullanılabilmesini etken hale getiriyorlar. Telefonlarda olduğu şeklinde kişilere de bu aşamada belirli güvenlik soruları soruluyor. Bu sorular doğru bir halde girilirse kredi kartları internetten alışverişe tamamen açılıyor.

Aynı bölümden kişiler istelerse paralarını başka hesaplara aktarabildikleri şeklinde otomatik ödeme talimatı da verebiliyorlar. Bu imkânlar yardımıyla kişilerin kredi kartlarıyla yapmaları ihtiyaç duyulan hiçbir işlem için evlerinden ya da işyerlerinden çıkmalarına gerek kalmıyor.

Yalnızca akıllı telefonlarından ya da bilgisayarlarından bu işlemler için onay vermeleri kafi oluyor. Sonrasında birkaç saniyede işlemler tamamlanabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here