Ana sayfa Bireysel kredi kartları Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

811
0

Türkiye içinde bilinmiş olduğu şeklinde taksitle cep telefonu ya da akıllı aygıt alma süreci devlet kararıyla kapanmış oldu. Geçtiğimiz senelerde alınan bu kararla beraber pek oldukça teknoloji mağazası, zor duruma düşmüş ve taksitle cep telefonu almanın alternatif yollarını üretmeye çaba etmişti.

Pek oldukça banka ve teknoloji mağazası aralarında antak kalma yaparak süratli kredi sistemini ürettiler sadece bu kredilerin de faizleri oldukça fazla olduğundan maalesef pek rağbet görmüyordu.

Sonrasında, evkur ve evdiz şeklinde mağazalarda taksitle, senetli cep telefonu vermeye başlamış olan pek oldukça mağaza türedi sadece bunlar da; senetlerin gecikmesi halinde inanılmaz faiz oranları eklediğinden dolayı tercih edilmiyor.

Peki, yok mu kredi kartına taksitle cep telefonu almanın bir yolu? Bu suali, bu yazımızda sizler için detaylı bir şekilde cevaplamaya çaba ettik.

Kredi Kartıyla Cep Telefonu Almak

Teknoloji mağazaları içinde de, istediğiniz herhangi bir yerde de akıllı cihazları kredi kartınızla alabileceğinizi belirtelim. Dolayısıyla, kredi kartıyla cep telefonu almak herhangi bir şekilde tarihe karışmış değil; derhal hepimiz tek çekim yaparak geçtiğimiz yıllarda alışverişlerini gerçekleştirdiği şeklinde bugün de gerçekleştirebiliyor ve cep telefonu satın alabiliyorlar.

Sadece, yürürlüğe giren yasa kapsamında, kredi kartına taksitle cep telefonu almak yasak. Vergi ödeyen pek oldukça mağaza, bu yasağa elbet karşı koyamadığı şeklinde “büyük” sayılabilecek teknoloji marketleri herhangi bir şekilde yasağa karşı gelemiyorlar.

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Alınabilir mi?

Alternatif yollar mevcut, şu demek oluyor ki bu soruya cevabımız kısmen evet olabilir. Mesela, bu yollardan bir tanesi mahalli mağazalardan telefon satın almak. Kredi kartına taksitle cep telefonu alınabilir mi?

Sorusunu genel anlamda pozitif şekilde yanıtlayan bu mahalli telefon mağazaları, tarafınıza telefon yerine bambaşka bir şey satıyormuş şeklinde taksit yapabiliyorlar. Elbet, bu yasadışı bir yöntem ve pek tavsiye edilmiyor sadece nerede ise tüm mahalli telefon mağazalarında bunun uygulanabildiğini belirtelim.

Sizin bu işten sağladığınız yarar, telefona taksitle haiz olabilmenizken; mağazanın bu duruma binaen yakalanması halinde, başınız herhangi şekilde yanmıyor; zira, suçlu olan bu düzeyde mağaza ekibi oluyor.

Bu yöntem haricinde, kredi kartına taksitle cep telefonu almanın bir öteki yolu çıkacak yasayı beklemek olabilir.

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Iyi mi Alınır?

Yukarıda da belirttiğimiz şeklinde alternatif yöntemler içinde pek oldukça mahalli mağazadan telefonlar, taksitle alınabiliyor; sadece bu şekilleri tecrübe etmek yerine birazcık beklemenizde yarar var.

2017 İçerisinde yeniden kredi kartına taksitle cep telefonu alımının yasal hale gelmesi planlanıyor. 2016’nın Son aylarında izahat icra eden Bakan, o dönem OHAL olmadan ilkin bu çalışmaların yapıldığının sinyalini vermişti ve gelecek aylarda muhtemelen bu karar Resmi Gazete’de yayınlanabilir.

Ek olarak Bkz: Kredi Kartsız Cep Telefonu Almanın 3 Yolu

Beklemek istemiyorsanız, kredi kartına taksitle cep telefonu alabilmenizi alternatif yollar haricinde; herhangi bir yolu maalesef mevcut değil. Şimdilik bir tek kredi kartınız yerine, kredi çekerek büyük teknoloji mağazalarında uygun faiz oranları yakalamak zekice olabilir.

Bu yöntemle de taksitle cep telefonu alabilirsiniz ve kredi kartı borcu öder şeklinde, borcunuzu her ay bankaya ödeyebilirsiniz. Bilhassa, yeni telefonlar ve markaların kampanyaları kapsamında dönem dönem büyük teknoloji marketleri; oldukça uygun faiz oranlarıyla tarafınıza seçenekler sunabiliyorlar ve böylece taksitli cep telefonunu neredeyse ek masrafsız, ana fiyatıyla elde edebiliyorsunuz.

Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Satılan Bölgeler

Daha ilkin de belirttiğimiz suretiyle, kredi kartınızı kullanarak herhangi bir mal alıyormuş şeklinde mahalli mağazalardan taksitle akıllı telefonları genel anlamda alabilmektesiniz; sadece bu şekilde bir yönteme girmek istemiyorsanız, daha büyük teknoloji marketleri kredi kartına taksitle cep telefonu satmasa da; kredi ile taksitli cep telefonu satabiliyorlar.

Gelecek aylarda yasanın çıkması halinde, 6 + 6 aya varan vade alternatifleriyle, kredi kartına taksitli cep telefonu satılabileceğinin sinyallerini şimdiden vermekte yarar var. Resmi Gazete’de yayınlanır yayınlanmaz, muhtemelen sektörde büyük bir patlama yaşanacaktır ve kredi kartlarının kullanımı da bu düzeyde artabilir.

Kredi kartına taksitle telefon nereden alınır?

Siz de, kredi kartına taksitle cep telefonu almak istiyorsanız; iki değişik seçeneğinizin mevcut olduğu aşikâr. Ya birazcık daha sabretmek ya da mahalli mağazalarda şansınızı tecrübe etmek. Daha ilkin de belirttiğimiz şeklinde, günümüzde yasalar gereğince kredi kartına taksitle cep telefonu sağlanamıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here