Ana sayfa Bankalar Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

840
0

Bilinmiş olduğu suretiyle bankalar, nakit para gereksinim duyan insanoğlu için kredi vermektedirler. Fakat bunu her önüne gelene yapmayan bankalar, aksine bazı sınırlamalar koymuştur. Mesela kredi notu değerlendirmesi bunlardan birisidir.

Kredi notunuz kadar kredi çekme seçenekleriniz artmaktadır. Bazı bankalar kredi notu oldukça düşük kişilere kredi vermeyi reddetse bile bazı bankalar kredi notu yetersiz yada düşük olan kişilere bile kredi vermeyi kabul ediyor. Bu yazımızda o bankalardan ve kredi çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Ek olarak Bakınız: Kredi Notu Sorgulaması Iyi mi Yapılır?

Eğer kişilerin kredi notları yüksekse öteki birkaç koşul denetim edildikten sonrasında krediler onaylanıyor. Aksi halde krediler kısa süre içinde reddedilirken bu sistem bankalara çalışan ve süre yönünde büyük bir kazanç sağlıyor. Sistem otomatikman kredi başvurularını onaylayabiliyor ya da reddedebiliyor.

Bu aşama kredi notu düşük olan kişiler kredi ihtiyacı duyduklarında büyük bir çaresizliğin içinde kalıyorlar. Daha öncesinde çektikleri kredileri doğru bir şekilde ödeyemeyen kişiler her ne kadar negatif şartlardan kendilerini uzaklaştırmış olsalar da bu krediyi tertipli bir şekilde ödeyeceklerine bankaları ikna edemiyorlar. Bu sebeple birçok şahıs kredi çekmek isterken kredi notunun düşük olması sebebiyle çekemiyor.

Bkz: Kredi Notu Niçin Düşer?

Bu aşamada kişilerden bazıları kredi notunu belirli bir süre içinde arttırma yoluna giderken böylece kredileri çekmeye adım atmak istiyor. Bunun için de yılların geçmesi beklenebilirken kişiler yeni aldıkları kredileri en iyi şekilde ödeyerek kredi notlarını da arttırabiliyor. Bu doğrultuda kredi notu düşük olan kişiler notu düşük olsa dahi kullanıcısına kredi veren bankalar yöneliyorlar.

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Çeşitleri

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri sorusuna cevap vereceğimiz yazımıza, ilk olarak kredi çeşitlerini tanıtmak ile başlamış olalım. Puanı düşüklere kredi veren bankaların bazı kısıtlamaları bulunuyor.

Bu bankalar kredi puanı düşüklere kredi, düşük notla kredi vermektedir fakat yalnızca bazı kredi çeşitleri için geçerli bu yazdıklarımız. Alt başlıklarımızda bu kredi çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Kredi Notu Düşükler İçin İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, kredi çeken kişinin tüm gereksinimlerini kapsayabilen bir kredi türüne verilen isimdir. Kredi notu düşüklere gerekseme kredisi verilmektedir. İhtiyaç kredisi, kredi notu düşük olan insanlara verilebilen bir kredidir.

Bunun sebebi yüksek oranda olmaması ve kısa vadeli olması olabilir. İhtiyaç kredisi alma şartları ise şu şekilde devam eder, 18 yaşını doldurmuş olmak, gelir belgesi yada deposu gösterebilmek, kredinin iyi mi kullanılacağı yada gelir getirip getirmeyeceği belgelerle ispatlanır.

Kredi Notu Düşükler İçin Taşıt Kredisi

950 puana kredi veren bankalar, bununla beraber taşıt kredisi de verebilmektedir. Taşıt kredisi denilen olgu, her türlü taşıtı satın almak için verilen kredidir. Kredi miktarına bakılırsa düşük kredi notu ile çekilip çekilemeyeceği değişmektedir. Düşük miktar ve kısa vadeli olan krediler genel anlamda kredi notu düşük insanlara da verilmektedir.

Taşıt kredisi almanın şartları şu şekilde listelenebilir, 18 yaşını doldurmuş olmak, gelir belgesi gösterebilmek ve benzer rutin işlerin yanında taşıt kredisi için hususi olan şartlar bulunmaktadır.

Krediyi öderkenki sürede, aracınız bankaya ipotek edilmiş bir durumda olmaktadır. Bunun haricinde 50.000 TL bir vasıta için vasıta değerinin %70’i oranında bir kredi, 50.000 TL üstü bir vasıta için vasıta değerinin %50’si kadar bir kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Düşükler İçin Konut Kredisi

Kredi notum düşük kredi alabilir miyim, benzer biçimde sorular soran insanoğlu çoğu zaman konut kredisi almak isteyenler olabiliyor. Sonuçta en güvenli yatırım aracı olan konut kısaca gayrimenkul, bununla beraber büyük bir nakit para isteyebilmektedir.

Bunun için kredi çekilmesi ve taksit olarak ödenmesi oldukça mantıklı bir harekettir. Bir çok banka kredi notu düşük kişilere konut kredisi vermeye sıcak bakmasa da, aşağıdaki bankaların skoru düşüklere kredi verip vermediğini açıklayacağız.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Başvurusu ve Şartları

Bankalar kişilerin bu durumdan mustarip bulunduğunu bilmiş olduğu için çeşitli şartlar altında kullanıcılara kredi vermeyi kabul etmektedir. Bu aşamada kişiler telefon ya da web bankacılığından yaptıkları başvurularda çoğu zaman ret yanıtı alırlar. Bu sebeple de hususi olarak tasarlanmış olan bu krediyi almak için şubelere gitmeleri gerekecektir.

Şubeye giden kişiler burada satın alan temsilcileri ile görüşerek durumlarını anlatırlar ve bankaların kredi notu düşüklere hususi verdikleri kredileri kullanmak istediğini belirtirler. Bu aşamada kişilerin kimlik detayları ve gelir düzeylerini gösteren belgeler ile başvuruları kabul edilmektedir.

Bankalar kredisi düşük olan kişilere kredi vereceği süre fazladan teminatlar talep etmektedir. Bu aşamada eğer kişiler ipotek edecekleri bir malları ya da kefil olabilecek bir kişileri var ise bankalardan puanları düşük olsa da kredi çekebilirler.

İlgili Yazı: İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bazı bankalar bu şartları aramıyorken devasa yükseklikte faizler ile beraber kredi vermektedir. Bu sebeple de borçlarını muntazam bir halde ödeyebileceğini düşünen bankaların en oldukça kullanılan kamu bankaları ve hususi bankalardan kredilerini düzgüsel faizler ile çekmesi ve mallarını ipotek ettirmesi önerilir.

Kredi Notu Düşükler İçin Lüzumlu Evraklar

Kredi notu düşük olan kişilerin düzgüsel başvurularda talep edilen evraklara ek olarak oldukça fazla bir belge getirmesine gerek yoktu. Bankalar kişilerin kredi puanı düşükken dahi kredi vereceklerse mevcut gelir düzeylerine bakarlar.

Eğer kişiler gelir düzeylerini en iyi şekilde belli edecek belgeler var ise bu belgelerin tamamını kredi başvurusunda getirmelidir. Kişiler bir işyerinde çalışmasının yanında belirli dönemlerde yapmış olduğu yatırımlar ile ev almış ve buradan kira alıyorsa kira kontratını da getirerek bu geliri de aylık gelirleri arasına eklemelidir. Böylece kişiler gelirlerini net bir halde bankalara göstermiş olurlar.

Buna ek olarak bankalar düşük puanlı kişilere kredi sağlayacağı süre ipotek ve kefil isteyecektir. Eğer kişilerin ipotek edebilecekleri bir evleri var ise tapusunu ya da araçları var ise ruhsatlarını getirerek ipotek işlemini de rahatça gerçekleştirirler.

Kişiler kefil göstererek kredi çekecekler ise kefil olacak kişinin de yanlarında gelmesi ve lüzumlu onayı bankaya sunması gerekmektedir. Bu belgeler ve kişiler ile beraber kişiler kredi başvurularını oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Yukarıda açıkladığımız kredi notu düşük kişilere verilebilen kredi türlerini inceledikten sonrasında, şimdi hangi bankaların düşük skorlu kişilere kredi vermeye sıcak baktığını açıklayacağız.

Vatanımızda oldukça sayıda yerli ve yabancı kaynaklı banka müşterilerine hizmet vermektedir. Bu aşamada krediler bankalar için oldukça büyük bir öneme sahipken en mühim gelir kaynaklarından birisidir. Bu sebeple de bankalar olabildiğince fazla kredi vermek isterler. Sadece verilecek olan bu kredilerin geri ödenmesi işleminde bankalar da ödeme planında aksamaları istemez.

Her ne kadar faiz sebebiyle daha çok kazanacak olsa da hem müşterisinin düşmüş olduğu durum hem de banka tarafınca da takip işlemleri benzer biçimde işlemler ile uğraşılması olumsuzluklar doğurmaktadır. Bu sebeple de bankalar kredi verirken kredi notlarına dikkat ederler.

Sadece eğer kişilerin kredi notları kötüyse de değişik şartlar altında bankalar kredi verir. Bu aşamada ülkemizin en büyük bankaları da değişik talepler ile müşterilerinin kredi başvurularını onaylayabilirler.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Ziraat bankası kredi notu düşüklere kredi verebilmektedir. Fakat bunun için bazı şartları bulunmaktadır. Eğer tertipli bir işte bulunuyorsanız ve sigortanız son 6 aydır ödeniyorsa kredi alma şansınız vardır.

Bu tür bankalar kredi notundan daha oldukça, bankanın verdiği kredi kartı ve borçlarını tertipli ödemeye ehemmiyet vermektedir.

Müracaat ve data için tıklayın.

Halkbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Halk Bankası, yalnızca lüzumlu belgelere haiz ve tertipli geliri olan kişilere kredi ödemektedir. Kredi notunuz hem düşük, hem de işiniz yok ise kredi çekmeniz hayal benzer biçimde görünüyor.

Vakıfbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notunuz, geçmiş kredi ödemelerinizin evveliyatına ve zamanına, kredi kartı borcu ödemelerinize ve bankacılık ile ilgili her türlü borç ve satmaca ödeme işlemlerinize bakılırsa belirlenmektedir.

Vakıfbank’ta Findeks Risk Raporu’na bakılırsa işlem yapmaktadır. Kredi notunuz düşükse, minik miktarlarda ve kısa vadeli kredileri Vakıfbank’tan çekebilirsiniz.

Müracaat ve data için tıklayın.

Denizbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Denizbank kredi notu düşük olan kişilere değişik bir uygulama ile gelen bankalardan birisidir. Kişilerin kredi notları düşük olsa da ipotek göstermeden Denizbank üstünden yaptıkları kredi başvuruları onaylanabilir. Sadece bunun için kişilerin eğitim düzeylerinin ve gelir düzeylerinin iyi olması gerekir.

Eğer bir kişinin lisans eğitimi var ise ve geliri de iyi bir düzeydeyse banka geçmiş dönemde ödenmeyen borçları belirli aksiliklere bağlar ve şuan ki durumda bu aksiliklerin olamayacağını varsayar. Böylece de kişiler düzgüsel bir kredi çekme şansı elde edebilirler. Sadece bu şartları sağlayamıyorlarsa kredi alamazlar.

Müracaat ve data için tıklayın.

İş Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi çekmeden ilkin, 5 senelik kapanık kredi raporlarınızı içeren Findeks Risk Raporu’nu bankanız vesilesiyle almanız gerekmektedir. Eğer kredi notunuz yüksekse kolayca kredi çekebilirsiniz fakat düşük ise büyük oranda kredi çekemezsiniz.

İş Bankası kredi notu düşüklere kredi sağlamaktadır fakat detaylı data için şube ile görüşmeniz önerilir.

Müracaat ve data için tıklayın.

Güvence Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Güvence Bankası kimlere kredi verir benzer biçimde sorular gelmektedir. Güvence Bankası sigortanız yoksa ve kredi notunuz düşükse size kredi vermeyecektir.

Eğer bir işteyseniz ve sigortanız yoksa gene de kredi çekemezsiniz. Sigortanızın olması ve tertipli ödenmesi halinde, banka ile birlikte bir ödeme planı çıkartarak kredi çekme imkânı kazanabilirsiniz.

Müracaat ve data için tıklayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here