Ana sayfa Bankalar Kredi Notu Sorgulama Akbank

Kredi Notu Sorgulama Akbank

722
0

Bankacılık sektörü her geçen gün daha da gelişmekte ve gereksinimler ile oluşan teknoloji ürünleri bu sektöre süratli bir halde entegre edilmektedir. Bazı gelişmeler ise finans kurumlarının uzun senelerdir uygulamasına karşın tüketicilere yeni yeni duyurulmaktadır.

Bunlardan birisi kredi notu olarak adlandırılan tüm bireysel kredilerle banka hesap hareketlerinin veri olarak bir yerde toplanılması sonucu oluşturulan puanlama sistemidir. Son yıllarda pek oldukça kişinin kredi ve kredi kartı şeklinde kredili ürünlere gereksinim duyması sebebiyle kredi notu terimi yayılmaya başladı.

Kredi notu sorgulama hizmeti yardımıyla artık bireylerde istedikleri vakit puanını öğrenerek, bankaya yapmış olduğu başvurularda pozitif ya da negatif yanıt alacağını değerlendirebilmektedir.

Akbank Vasıtasıyla Kredi Notunu Öğrenmek

Bankada etken olarak işlem yaptıran, bankacılık ürünlerinden sık sık yararlanan müşteriler Akbank vesilesiyle kredi notunu öğrenerek hangi puan aralığında yer aldığını hesaplamaktadır. Bundan dolayı banka, bir kimsenin kredi yada kredi kartı başvurusunda bulunmuş olduğu an, bu nota bakarak kişiye pozitif ya da negatif cevap vermektedir.

Buna bağlı olarak bu tür ihtiyaçlarda finansal kuruma müracaat yapmadan ilkin alan kişi, Akbank vesilesiyle kredi notunu öğrenerek sonuca nazaran hareket edebilir. Peki, Akbank kredi notu öğrenme servisleri hangileridir? Hangi kanallar üstünden banka sorgulama hizmeti vermektedir?

Cep Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

İhtiyacınız olduğu vakit Akbank cep şubesinden kredi notunu öğrenmek inanılmaz kolay. Direkt Mobil uygulamasına haiz olduktan sonrasında Müracaat ve Nakit İhtiyaçlarım bölümünden, Risk Raporu sekmesine tıklayarak anında geçmiş kredi ve kredi kartı ödeme bilgilerinizin göz önüne alınmasıyla hesaplanan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bankanın mobil uygulamasına haiz olmak isteyenler indirme linkini www.akbank.com adresinde bulabilirler. BSMV dahil olmak suretiyle bu işlem mobil uygulama aracılığı ile gerçekleştiğinde 8 TL işlem tutarı eğitim edilecektir. Cep şubesinden kredi notunu öğrenebilmeniz için giriş parolası edinmeniz icap ettiğini de unutmayınız…

İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Akbank Direkt İnternet kanalıyla birçok müşterisine online süratli bankacılık hizmeti vermiş oluyor. Bu hizmet yardımıyla müşterileri web şubesinden kredi notunu öğrenmek için zaman kaybetmiyor. Giriş detayları ile kısa sürede web bankacılığına giriş yaparak, ilgili menüden Findeks risk raporlarına ulaşabiliyorlar.

Bankanın mobil uygulaması kadar kolay kullanılabilir bir platforma haiz olduğundan bireyler zorluk çekmeden işlemlerini halledebiliyor. Direkt İnternet üstünden KKB risk raporu alındığında hizmet bedeli 8 liradır.

Bu bedele BSMV dahildir fakat banka istediği vakit ürün ve hizmetlerinde değişim yapma hakkını saklı tutmaktadır. Akbank SMS ile kredi notunu öğrenmek ise hemen hemen mümkün değil sadece Akbank Şubelerinden ücret karşılığında kredi notu sorgulama işlemi yaptırmanız mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here