Ana sayfa Bankalar Kredi Notu Sorgulama Garanti Bankası

Kredi Notu Sorgulama Garanti Bankası

782
0

Güvence Bankası, müşterilerinin bankalardan kullanmış oldukları kredi kartı hesapları ve bireysel nitelikli kredilerinin geçmiş verileri üstünden hesaplanan kredi notunu öğrenebilmesi için imkân tanımaktadır.

Hatta bu mevzuda Güvence Bankası’nın, müşterilerinin kredi notlarını kolaylıkla öğrenebilmesi için esnek ve ergonomik çözümler sunan bir kurum bulunduğunu söyleyebiliriz. Siz de uzun solukta ya da anlık kredi ihtiyaçlarınız için kredi notunuzu sorgulatmak istiyorsanız, bu işlemi Güvence Bankası’nın sunmuş olduğu yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz…

Güvence Bankası Vesilesiyle Kredi Notunu Öğrenmek

Kredi notu, kişilerin finans kurumlarından kullandıkları krediler ve kredi kartı ürünleri sonucunda ödemelerine ilişkin verilerin toplanarak çözümleme edilmesiyle elde edilmiş puanlama sistemidir. Bankaların kişilere kredi kullandırırken baktıkları en mühim referans notu da diyebiliriz.

Bundan dolayı ödeme düzeninin bir yansıması olan kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler, bu işlemi Güvence Bankası vesilesiyle gerçekleştirebilirler. Bankanın sağlamış olduğu bu hizmet ve kolaylık yardımıyla isteyen hepimiz süre kaybetmeden kredi notunu sorgulatabilir.

Güvence Bankası vesilesiyle kredi notunu öğrenmek isteyenlere hususi oluşturduğumuz bu yazıda, bankanın kredi notu sorgulama için kullanılabilir yayınlarını sizlerle paylaştık.

Cep Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Güvence Bankası cep şubesinden kredi notunu öğrenmek oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için izlemeniz ihtiyaç duyulan yol; Güvence Cep Şubesi’ne giriş yapmak, Başvurular menüsünden KKB raporları sekmesine tıklamak ve kredi notunuzu sorgulattırmaktır.

Cep şubesi vesilesiyle işlem yapabilmek için öncesinde bankaya ilişkin herhangi bir kredi kartınızı ya da Paracard’ınızı kullanarak parola almanız gereklidir. Size uygun seçenekle parolanızı derhal alarak işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Güvence Bankası’nın web şubesi vesilesiyle bir tek birkaç dakikalık süre diliminde kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün. Bunun için web adresi üstünden ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.

Sonrasında şu yönergeleri takip etmelisiniz: İnternet şubesinde yer edinen “Hesaplar ve Ürünler” kısmına tıklanır. İşleme devam ederek “KKB Raporlarım” seçeneğine tıklanır.

Düzgüsel şartlar altında bu bölümde kredi notunuz görüntülenmektir sadece daha ilkin kredi bilgileriniz bu sisteme ulaşmamış ya da herhangi bir kredi girişinde bulunmamışsanız, bu bölümde “KKB Raporunuz Bulunmamaktadır” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz.

Bu şekilde bir durumda web şubesinden kredi notunuzu sorgulamak için ekranda yer edinen “Başvur” butonunu kullanarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Güvence web şubesinden bu şekilde kredi notunuz öğrenebilirsiniz fakat SMS ile kredi notunu öğrenmek ne yazık ki şimdilik mümkün değil.

Banka bu işlem için SMS kanalını kullandırmaya başladığında, yazımız güncellenerek SMS ile kredi notu iyi mi öğrenilir sizlere aktarılacaktır…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here