Ana sayfa Bankalar Kredi Notu Sorgulama ING Bank

Kredi Notu Sorgulama ING Bank

665
0

Çekilen kredilerin ya da kullanılan kredili ürünlerin kullanım sıklığı ile ödeme düzenlerinin değerlendirilmesi sonucu hesaplanan kredi notu, bilhassa yeni bir kredi başvurusundan ilkin sorgulanarak öğrenilmelidir.

Bu sebeple finans sektöründe etkinlik gösteren kurumlar, başvurusu sahibinin finansal değerlerini incelemek için direkt olarak kredi notu verilerini dikkate almaktadır.

Bundan dolayı kişiler, kredi başvurusunda bulunmadan ilkin ING Bank kredi notu sorgulama servislerini kullanarak büyük avantaj elde edebilirler.

ING Bank Vesilesiyle Kredi Notunu Öğrenmek

Kredi notunuzu bilmeniz bir tek kredi ürünlerine müracaat edeceğinizde değil, kredi limitinizi yükseltmek istediğinizde de size avantaj elde edecektir.

ING Bank “Borcuna sadık müşterilerimizin yükünü hafifletiyoruz” sloganı ile kredi notu sorgulama servislerinin lansmanını yapmaktadır.

Aşağıdaki kanalları kullanarak ING Bank vesilesiyle kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün. Ek olarak bu kanalların kullanım bedellerini de aşağıda paylaşarak, bireylerin kredi notu sorgulama karşılığında ne kadar ücret ödeyeceklerini vurguladık.

SMS İle Kredi Notunu Öğrenmek

Ülkemizdeki tüm bankalar ve finans kuruluşlarından anlık olarak alınan kredili ürünlere dair kullanım ve ödeme performansı verileri dikkate alınarak hesaplanan kredi notunuzu bildiri kanalıyla öğrenebilirsiniz.

ING Bank SMS ile kredi notunu öğrenmek için kullanmanız ihtiyaç duyulan ileti servisi 2205’tir. Banka müşterisi olanlar cihazlarının bildiri kısmına RAPOR TCKN yazarak ilgili numaraya yolladığınızda kısa süre içinde kredi notunuz tarafınıza gönderilmektedir. TCKN: Risk raporunu almak isteyen kişinin T.C. kimlik numarasıdır.

İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Gene ING Bank müşterilerinin kredi notunu öğrenmek için kullanabileceği bir servistir. Bankanın web şubesine giriş yaptıktan sonrasında Findeks risk raporuna ilişkin bölüme tıklayarak size hususi görüntülenen raporun detaylarını inceleyebilirsiniz.

ING Bank satın alan olmayanlar ise kredi notu sorgulama mevzusunda bir tek bankanın şubelerinden faydalanabiliyorlar. Kredi notu sorgulama işlemi şubelerden kimlik belgesinin ibraz edilmesi sonucunda yapılabilmektedir.

Şube bu işlem karşılığında sizden BSMV dahil olmak suretiyle 15 TL ücret talep edecektir. Paket rapor satın almanız halinde ise vergiler dahil 5,90 TL ücret bedeli öğrenim edilecektir.

ING Bank kredi sorgulama için telefon bankacılığını da kullanabilmeniz mümkündür. 0 850 222 0 600 Telefon Bankacılığını aradığınızda bireysel müşteriyseniz kullanıcı kodu ve şifrenizle işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks risk raporunun telefon bankacılığı ya da web bankacılığı ile alınmasının tutarı ise 9.90 TL’dir. Söz mevzusu tutara vergiler dahil ve rapor başına alınan bir bedeldir. Cep şubesinden kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler ise ING Bank’ın cep şube uygulamasıyla bu işlemi ne yazık ki gerçekleştiremiyorlar.

İlerleyen zamanlarda bankanın bu mevzuda bir hizmet değişikliği ya da yenilemesi olursa ING Bank kredi notu sorgulama yazımız güncellenerek, yeni ürün ve hizmetler sayfamıza eklenecektir…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here