Ana sayfa Bankalar Kredi Notu Sorgulama İş Bankası

Kredi Notu Sorgulama İş Bankası

518
0

Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks markası altında vermiş olduğu çeşitli hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler içinde yer edinen kredi notu ve risk raporu, tüketiciler tarafınca çoğunlukla kullanılmaktadır.

Bu sebeple tüketiciler bu ürün ve hizmetlerin yardımıyla halen etken olan ya da belirli bir vakit içinde kapanık olan kredilerine ilişkin ödemeleri detaylı olarak inceleyebiliyor, geçmiş dönem verilerini denetim edebiliyor ve bu veriler üstünden oluşturulan kredi notunu sorgulayabiliyor. Bu da tüketicinin kredi müracaat öncesinde iyi mi bir ilerleme yaşadığını raporda çözümleme etmesini sağlıyor…

İş Bankası Vasıtasıyla Kredi Notunu Öğrenmek

Kredi Kayıt Bürosu’nun vermiş olduğu bu hizmetlerden İş Bankası vasıtasıyla yararlanmanız mümkün. Bankanın aşağıda yer edinen yayınlarını kullanarak Findeks kredi notunuzu öğrenebilir, bekleyen borçlarınızı denetim edebilir, geçmiş dönem ve halen etken olan kredi ürünlerinize ilişkin ödemeleri inceleyebilir ve istenmeyen gecikmelerin önüne geçebilirsiniz.

En önemlisi İş Bankası vasıtasıyla kredi notunu öğrenmek kişiye ödeme gücü hakkında detaylı data vermektedir. Bu da kişinin, bilgili bir tüketici olmasını sağlamaktadır. Peki, bu işlem için bankanın hangi yayınlarını kullanabilirsiniz?

Cep Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Tüm bankacılık ürünleri ile ilgili ödeme performansınıza bağlı olarak oluşturulan kredi notunuzu, İş Bankası cep şubesinden öğrenebilirsiniz. Bunun için ilk olarak İşCep uygulamasını edinmeniz ve giriş yapmanız gereklidir.

İşCep uygulamasına erişmek için bankanın internet sayfasında yer edinen bağlantıya tıklayabilir ya da mobil cihazınızın tarayıcısına www.isbank.com.tr/indir yazarak indirme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemin arkasından uygulamaya giriş yaparak, Krediler bölümünden Kredi Risk Raporu bağlantısını kullanabilir ve kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Türkiye’nin Bankası hayallerinizin yanında sloganı ile müşterilerinin tüm gereksinimlerine cevap vermeyi hedefleyen İş Bankası web şubesinden kredi notu sorgulama işleminin yapılmasına olanak tanımaktadır. Sadece SMS ile kredi notunu öğrenmek mevzusunda şu anlık hizmet veremeyen banka, bir tek web şube, cep şube ve bankamatikler vasıtasıyla kredi notunun öğrenilmesini sağlamaktadır.

İş Bankası web şubesinden kredi notunu öğrenmek için kişisel bilgilerinizle giriş yaptıktan sonrasında Kredilerim adımını seçiniz. Sağ tarafa doğru oluşturulan menüde Kredi Risk Raporu sekmesi yer alacaktır. Bu sekmeye tıklayarak, işleminizi iki aşamada gerçekleştirebilirsiniz. İlk aşamada raporun gönderilmesini istediğiniz mail adresini ve kredi notu sorgulama tutarının eğitim edilmesini istediğiniz hesabı seçiniz.

İkinci aşamada ise belirttiğiniz mail adresinin ve çekilecek tutarın bilgisiyle beraber onayınıza sunulan ekrandaki detayları denetim ederek Onayla butonuna basmalısınız. Bu işlemin arkasından 5 dakika içinde kredi notu bilgileriniz, belirttiğiniz e-mail adresinize gönderilecektir.

ATM vasıtasıyla kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler ise İş Bankası’nın tüm bankamatiklerini kullanarak sorgulama işlemi yaptırabilirler. Bunun için izlemeniz ihtiyaç duyulan yol; İş Bankası Bankamatiği >Informasyon Sorma > Kredi Risk Raporu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here