Ana sayfa Bankalar Kredi Notu Sorgulama TEB

Kredi Notu Sorgulama TEB

4620
0

Finans sektörüne dair kaliteli hizmetleri bulunan Türk Iktisat Bankası, bireysel finansman kredisi, arsa kredisi, konut finansmanı, ziraat kredileri ve taşıt kredisi benzer biçimde pek fazlaca finansman çeşidiyle müşterilerinin nakit gereksinimlerine çözüm bularak destek olmaktadır.

Bilhassa son zamanlarda taksit erteleme ve ertelemeli kredi kullandırma avantajlarıyla kredi kullanmak isteyen kişilerin seçeneklerini arttırarak yenilikçi bir banka anlayışına haiz bulunduğunu göstermektedir.

Bu avantajlardan yararlanmak isteyen banka müşterileri ilk olarak kredi notu sorgulama işlemini Türk Iktisat Bankası aracılığı ile yaparlarsa avantajlı konuma geçebilirler.

Bu sebeple kredi notunu öğrenen bir tüketici, kredi başvurusunda bulunmadan ilkin ön onay alıp almayacağını yada onay almaz ise buna neyin sebep olabileceğiniz kolaylıkla öğrenebilir.

 

TEB Vesilesiyle Kredi Notunu Öğrenmek

TEB kredi notu sorgulama hizmeti de verdiği için kredi müracaatında bulunacak olan bireyler istedikleri vakit bu hizmetten yararlanabilirler.

Finans sektöründeki konumunuzu gösterecek olan bu mühim veri, sizin bankalara olan borç bilgilerinizi, bankalar nezdindeki limitlerinizi ve ödeme performansınızı yansıtmaktadır. TEB vasıtasıyla kredi notunu öğrenmek isteyenler bu işlemi tüm Türk Iktisat Bankası şubelerinden gerçekleştirebilirler.

Bu şekilde tüketici olarak bilincinde bulunmadığınız bir ödeme olumsuzluğunuzu iyileştirme imkânı bulabilirsiniz. Kimlik belgeniz ile beraber en yakın TEB şubesine gittiğinizde ve talebinizi alan kişi temsilcisine bildirdiğinizde Findeks risk raporunuzu kısa süre içinde alabilirsiniz.

TEB vasıtasıyla kredi notunu öğrenmek isteyen bireyler, şubelerden bir tek Findeks riks raporunun rapor sahibi tüzel kişinin bizzat kendisine ya da yasal vekili ile temsilcisine verildiğini unutmamalıdır. Şubenin onayı olmadan ve de müşterinin bu mevzuda bilgisi olmadan üçüncü kişilere rapor bilgisi verilmemektedir.

Cep Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Kredi notu sorgulama için değerlendirebileceğiniz bir öteki yöntem ise bankanın cep şubesinden kredi notunu öğrenmektir. Cep şubesi için müşterilerine kolay kullanılabilir CEPTETEB uygulamasını sunan Türk Iktisat Bankası, bu uygulama üstünden Findeks risk raporunun alınmasına olanak tanımaktadır.

Raporunuzun halen etken ve beş yıl içinde kapanık olan kredi ürünlerinize ilişkin ödemeleri göstereceğini unutmayınız.

CEPTETEB uygulaması bankanın resmi internet sayfasında bulunan linkten indirerek kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bilgiler cep telefonu numaranız ve indirmek istediğiniz uygulamanın ilgili alandan seçilmesidir.

İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

İnternet şubesinden kredi notunu öğrenebilmek içinse TEB web şubesine giriş yapmanız ve Krediler bölümünden kredi notu hesaplama sayfasına ulaşmanız kafi olacaktır.

Bu şekilde online hizmet yardımıyla kısa sürede sorgulama işlemi yapabilir ve başvuruda bulunacağınız kredi türünün bu nota nazaran onaylanıp onaylanmayacağına karar verebilirsiniz.

SMS ile kredi notunu öğrenmek, Türk Iktisat Bankası vasıtasıyla mümkün değildir. Bu yüzden bildiri yöntemiyle sorgulama hizmetinden yararlanmak istiyorsanız değişik bir bankanın SMS servisini kullanmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here