Ana sayfa Bankalar Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

4645
0

Kredi notu ve kredi sicil puanı olarak malum bankacılık terimleri insanların hizmetlerden yararlanmaları adına gereklidir. Bu puanlar bankaların müşterilerini değerlendirmesi adına gereklidir. Bu puanlar yardımıyla bankalardan kredi kullanımı, kredi kartı kullanımı ve benzeri öteki hizmetlerden yararlanmak mümkündür. Kredi Kayıt Bürosu tarafınca tutulan kayıtlar yardımıyla kişilerin kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.

KKB tarafınca meydana getirilen puanlama sistemlerine ulaşmak isteyen ve kendinin kredi sicil notunu öğrenmek isteyen kişiler Findeks kredi notunu sorgulama, bankalardan sorgulama ya da telefon operatörlerinden sorgulama yapabilirler. Findeks bu raporlar ile bireysel ve ticari iş meydana getiren kişilerin gelecek ile ilgili planlarına ışık tutmaktadır.

Kredi notu sorgulama iyi mi yapılır?

Bankalar ve hususi kuruluşlar müşterilerine kredi ve öteki hizmetler mevzusunda destek sağlamaktadır. Bilhassa kredi kullanımları ile kısa süre içinde nakit kullanımı yapılabilmektedir. Bu işlemin yapılması ve acil nakit ihtiyaçlarının kullanılması adına muhakkak kredi sicil notunun muntazam olması gerekir. Kredi sicil notu sorgulama için Findeks’in verdiği hizmetlerden yararlanmak gerekmektedir.

Online şekilde vermiş olduğu hizmet için web sitesi üstünden üye olarak belli bir karşılık karşılığında detaylı şekilde kredi sicil notu sorgulaması yapılabilir. Bunun haricinde insanoğlu çalışmış oldukları bankaların resmi web sitelerinden yardım alarak kredi sicil notunuzu belli bir ücret karşılığında elde etmek de mümkündür.

Cep telefonundan kredi notu sorgulama

Cep telefonları doğrusu kullanılan operatörlerin sağlamış olduğu hizmetler dâhilinde bu işlemleri yapmak mümkün hale gelmiştir. KKB ortaklaşa iş ile ortaya çıkan servisler kapsamında SMS ile kredi notunu öğrenmek mümkündür. Bu detayla insanoğlu geçmiş dönemdeki ödeme performanslarını meydana çıkartan referanslarını alabilirler. Operatörler üstünden kredi notu öğrenme ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızın devamından alabilirsiniz.

Findeks ile kredi notu sorgulama

Bankalar aracılığı ile kurulmuş olan Kredi Kayıt Bürosu Findeks resmi internet sitesi üstünden hem bireysel hem de kurumsal kimliğe haiz olan kişilerin not hesaplamalarını görme amacı ile hizmet vermektedir. Bu web sitesi üstünden kredi notu sorgulama yapmak isteyen kişiler ilk olarak Findeks üyeliğine müracaat yapmalıdır. Bu işlemler oldukça kısa vakit içinde tamamlanır. Kişisel veriler ve kimlik bilgilerinin girilmesi ile üyelik işlemleri tamamlanır.

Üyelik işlemlerinin tamamlanması ile kimlik numarası ve gizyazı ile giriş yapılması gerekmektedir. Bu aşamadan sonrasında ekranda bulunan kredi notu sorgulama butonundan yardım alınmalıdır. Bu butona tıklamanın arkasından lüzumlu ödemeyi yaptıktan sonrasında kısa süre içinde kredi notunuzu doğrusu geçmişe dönük ödeme performansınızın raporunu alma imkânına haiz olmuş olursunuz. Findeks üyeliği meydana getiren kişilere parasız şekilde kredi notu sorgulama işlemleri bir defaya mahsus olarak sunulmaktadır.

Bankalardan kredi notu sorgulama

Aşağıda bir fazlaca bankanın web şube yada cep şube şeklinde kanallarından ücretli yada parasız kredi notu iyi mi sorgulanır sorusuna cevaplar bulabilirsiniz.

Güvence Bankası kredi notu sorgulama

Güvence Bankası kredi sicil notu sorgulaması yapmak isteyen kişiler bankanın resmi web sitesi üstünden başvurular menüsünün altında bulunan KKB raporu sorgulama butonuna tıklamalıdır.

Bu raporu almak için banka hesabınızdan belli bir karşılık kesecektir. Alınan rapor ile geçmişe dönük olan işlemlerinizi ve bankalar nezdindeki averaj puanınızı derhal öğrenme imkânınız bulunur.

Daha çok informasyon için: Kredi Notu Sorgulama Güvence Bankası

İş Bankası kredi notu sorgulama

İş Bankası tarafınca kredi notunu öğrenmeniz için hizmet verilmektedir. İş Bankası web bankacılığı kullanan kişiler başvurular menüsünün altından bu uygulamayı tercih ederek raporunu alabilir.

Öteki bankalarda olduğu şeklinde İş Bankasında da bu işlemler için belli bir ücret kesintisi yapılmaktadır. Ek olarak İş Bankasından kredi notu öğrenmek isteyen kişiler web sitesi üstünden T.C Kimlik numarası ve cep numaralarını girerek sorgulama işlemleri belli bir ücret karşılığında yapabilirler.

Daha çok informasyon için: Kredi Notu Sorgulama İş Bankası

Akbank kredi notu sorgulama

İnsanların genel gereksinimlerini karşılaması adına muhakkak kredi notlarını yüksek tutması gerekir. Ödemelerin tertipli yapılması kredi sicil notunun yüksek olmasına olanak sağlar. Akbank’tan sorgulama yapmak isteyen kişiler mobil interneti indirerek kredi sicil notunuzu öğrenme imkânınız bulunur.

Akbank mobil interneti indiren kişiler giriş yaptıktan sonrasında müracaat menüsü ve nakit gereksinimler menüsünden risk raporu sekmesini tıklayarak belli bir karşılık karşılığında kredi notunu öğrenebilirsiniz.

Ek olarak bakınız: Kredi Notumu Parasız Iyi mi Öğrenebilirim?

Operatörler ile kredi notu sorgulama

Aşağıdaki başlıklarda vatanımızda etkinlik gösteren operatörlerden kredi notu öğrenme yollarını okuyabilirsiniz.

Turkcell kredi notu sorgulama

Turkcell KKB iş ortaklığı ile Findeks kredi notunuzu kısa sürede SMS ile öğrenme imkânı sağlamaktadır. Anında kredi notunu ücretli olarak öğrenmek mümkündür.

Akıllı ya da öteki cep telefonlarına haiz olan kişiler ve Turkcell operatörüne kayıtlı olan kişiler SMS yardımı ile 1112’ye T.C. Kimlik numaralarını yazıp, bir boşluk bırakıp ve doğum tarihlerini yazıp bildiri göndermelidir.

Bu kısa bildiri yardımıyla kısa süre içinde cep telefonunuza 9 TL karşılığında raporunuz size gelmektedir.

Türk Telekom kredi notu sorgulama

Avea ile birleşen Türk Telekom Findeks kredi notu sorgulama işlemleri için 1122 kısa bildiri numarasına T.C. Kimlik numarasını yazıp, bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazıp göndermeniz gerekmektedir.

Bu kısa mesajın gönderiminden sonrasında cep telefonuna bildiri ile kişinin kredi notu gelecektir. Gelecek olan bildiri rakamsal şekilde size iletilecektir. Eğer daha fazlaca detay isterseniz Findeks’in resmi web sitesine üye olmanız gerekir. Bu üyelikten sonrasında sorgulama yapabilirsiniz. Bu sorgulamada geçmişe dönük tüm bilgileri görmek mümkündür.

1122’ye kısa bildiri ile alınan kredi sicil notu için 9 TL ödemek gerekmektedir. Faturalı hatta haiz olan kişilerin bu ücret faturasına yansır. Faturaları hat kullanımı yapmayan kişilerinde hattında o anda mevcut para var ise oradan düşecektir.

Vodafone kredi notu sorgulama

Vodofone operatör olarak bu uygulama için müşterilerinden belli bir ücret talep etmektedir. Sorgulanacak olan her kredi notu için aynı ücret kesintisi yapılır. Bu ücret 9 TL’dir. Faturalı hatta haiz olan kişilerin faturasına yansırken, faturasız hatta haiz olan kişilerin o andaki parasından düşülecektir.

Vodofone operatöründe kredi sicil notu için 1122 kısa bildiri numarasına T.C Kimlik numarasını yazıp, bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazıp göndermeniz gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here