Ana sayfa Finans Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

654
0

Kredi Notu, bireylerin banka ile olan ilişkilerini (sicillerini) derecelendiren sistemin genel adıdır. KRS üstünden toplanan veriler ile ferdin (müşterinin) bankalardaki sicili öğrenilir ve tek çatı altında daha kolay takip edebilmek için Kredi Notu olarak değerlendirilir. Kredi notu ile ilgili informasyon sahibi değilseniz, Kredi Notu Nedir? adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Kredi Notu Öğrenme ile alakalı makalemiz için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

 

Kredi notunuzu öğrenmenin bazı yolları vardır, bunlar;

Findeks ile kredi notu öğrenme

Findeks, kredi notunuzu öğrenebilmek için en kolay ve en güvenilir sistemlerden birisidir. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafınca yönetilmektedir ve haliyle güvenilirlik mevzusunda bir sorun yaşamazsınız. Sadece öteki web sitelerinde olduğu benzer biçimde resmi web sitesini kullandığınızdan güvenilir olmalısınız. Findeks, anında kredi notunuzu öğrenebileceğiniz süratli bir sistem sadece ücretli. Kredi Notu, Risk Raporu ve Geçmişe Dönük Çözümleme olarak değişik rapor seçenekleri sunan Findeks’de güncel olarak Kredi Notu Öğrenme bedeli 6 TL’dir. İstediğiniz rapora bakılırsa bu meblağ değişim izah edebilir. Eğer ilk kez kayıt oluyorsanız o anki güncel notunuzu ücretsiz bir şekilde gösterecektir.

Bankalardan kredi notu öğrenme

Kredi notu öğrenme mevzusunda en kolay yöntemlerden biri de, bankalardır. Hali hazırda çalışmış olduğunuz bankanızda sizinle ilgilenen satın alan temsilciniz ile görüşerek, güncel kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi Notu bankalara bakılırsa değişim göstermez. Kredi notu her banka için tektir ve tüm bankalar bu notu dikkate alır. Satın alan temsilcinizden kredi notunuzu öğrenirken, size hem de kredi yada öteki banka ürünlerinden faydalanıp faydalanamayacağınızı da aktaracaktır.

Çeşitli sitelerden kredi notu öğrenme

Bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmiyoruz! Öteki bahsettiğimiz 2 yöntem, daima için en güvence ve güvenli yöntemdir. Findeks ve bankanız harici kurum ve kuruluşlarla kişisel bilgilerinizi paylaşmanız ciddi güvenlik problemlerine yol açabilir. Bu sebeple daha ilkin görmediğiniz, duymadığınız ve ne olduğu belli olmayan web siteleri ile kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Sizlerden kişisel bilgilerinizi bankalar ve banka çalışanları dahi açık olarak istemez.

Kredi notumu iyi mi yükseltirim?

Tüm şekilleri uyguladınız, kredi notunuzu öğrendiniz sadece kafi değil mi? Kredi notumu iyi mi yükseltirim adlı makalemizi okuyabilir, Kredi Notu bölümünden ise kredi notu yükseltme taktikleri hakkında geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here