Ana sayfa Bankalar Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?

594
0

Limitsiz kredi kartı, limitsiz kredi kartı alma hakkında bilgiler yazımızın devamında içeriyor. Kredi kartı kullanımlarının oldukça yoğun olduğu vatanımızda, nerede ise her ödememizde kredi kartlarına başvuruyor ve anlık yoğun ödemelerimizdeki nakit gereksinimlerimizi karşılayabiliyoruz. Kredi kartlarının limitleri de kullananların kredi notu, banka sicillerine bakılırsa değişim gösterebiliyor. Kredi notu düşük olan bireyler asla kredi kartı alamazken, kredi notu yüksek olan kişiler de sorgusuz sualsiz limiti yüksek kredi kartlarına haiz olabiliyor. Çoğu zaman yüksek hacimli işlerle ilgilenen kişilerin daha yüksek kredi kartı limitine gerekseme duyması sebebiyle de limiti olmayan kredi kartı ihtiyacı doğabiliyor. Peki nedir bu limitsiz kredi kartı, iyi mi alınır, kimlere verilir?

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kredi kartı, bilinenin aksine aslen gene limiti olan bir kredi kartıdır. İş hacmi yüksek firmalar tarafınca bazı durumda anlık olarak oldukça yüksek limitler gerekmesi durumunda kredi kartı limitinin satın alan hizmetleri aranarak limitinin yükseltilmesi durumuna limitsiz kredi kartı deniyor. Banka sicili tertemiz, bankaya nakit yatırım yapmış, bankada belirli oranda nakit parası olan güvencesi olan bireyler, kullandığı kredi kartının özellikleri dahilinde bankayı arayarak dilediği kadar limit yükseltilmesi talep edebiliyor ve onay alabiliyor.

 

Eğer bankada belirli teminatınız bulunuyor, nakit mevzusunda sorun yaşamıyorsanız, yüksek bütçeli ödemelerinizi kredi kartlarınız ile yapabilirsiniz. Sadece gene de yanlış anlaşılma olmaması adına, kredi notunuzun da bu mevzuda oldukça mühim bulunduğunu söylemeliyiz. Bankada ne kadar güvenceniz olursa olsun, ödemelerinizde sorun var ise ve gecikmeli ödemeler yapıyorsanız, limitsiz kredi kartı sizden bir o denli uzak olacaktır.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitsiz kredi kartları X bireylere verilir benzer biçimde bir ibare yoktur. Bankalar içinde sicili muntazam olan, kredi notu Fazlaca İyi grubunda yer edinen kişiler, bankalardan sorunsuzca kredi kartı kullanabilir. Aslına bakarsanız kredi notu bu seviyede olan kişilerin ödemeleri de tertipli olduğu taktirde bankalar limitleri tertipli olarak arttıracaktır. Gold ve Platin statüsünde kart sahibi olacağınızdan, bankanız ile görüşerek otomatik limit arttırım hususi durumunu açık tutabilirsiniz.

Limitsiz Kredi Kartında Ihtiyaç duyulan Belgeler

Bu tip kredi kartlarının aslen limitleri bulunduğunu belirtmiştik. Bu kredi kartlarına limitsiz denilmesinin ortak sebebi, hiçbir belge ve data olmadan, hatta şubeye gitmeye bile gerek kalmadan kredi kartı limitinin yükseltilebilir olmasıdır. Kısaca kredi kartı limitiniz düşük olsa bile bunu kafanıza takmadan, bir telefon ile kredi kartı limitinizi arzu ettiğiniz kadar yükseltebileceğiniz anlamını taşır. Kısacası belge gereksiniminiz yoktur.

Limitsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Limitsiz kredi kartları aslen adına da bakılarak tamamen limitsiz olmadığı mevzusunda data yazımızın ilk bölümlerinde içeriyor. Durum bu şekilde olunca da, limitsiz kredi kartı kullanabilmek için banka banka gezmeye, limitsiz kredi kartı başvurusu hayata geçirmeye gerek kalmıyor. Limitsiz kart olarak adlandırdığımız bu kartlar aslen belirli bir limite haiz olan ve istediğiniz zaman limitlerini yükseltebildiğiniz kartlar olduğundan, her bankada bulunan kartlarınız için bu işlemi uygulayabilirsiniz. Limitsiz kredi kartları için ihtiyaç duyulan şartları yerine getiriyorsanız derhal banka satın alan hizmetleri ile iletişime geçerek detaylı data alabilirsiniz. Limitsiz kredi kartı veren bankalar aramak yerine, kendi çalıştığımız banka ile yazışma kurmanız daha süratli ve mantıklı bir yöntemdir.

Limitsiz Kredi Kartı Alma Şartları Nedir?

Ilk olarak altını çizmeliyiz ki, bu biçim bir kredi kartı almak {hiç de} kolay değil! Bankaların aramış olduğu şartların tamamını yerine getiriyor ve tüm gelirinizi belgeliyor olmanız gerek. Bununla birlikte bankalarda belirli nakitinizin bulunması ve ödeme problemlerinde bankaya sunmanız ihtiyaç duyulan bir güvence olması gerekiyor. Limitsiz kredi kart şartları şu şekilde listelenebilir;

  • Aylık belgelediğiniz gelirin maksimum seviyede olması gerekir. Çoğu zaman iş yeri sahibi kişilere bu statü sağlanabilir.
  • Kredi notunun maksimum seviyede, şu demek oluyor ki Fazlaca İyi olması gerekir.
  • Kredi sicilinizde herhangi bir olumsuzluk, geç ödeme bulunmaması gerekir.
  • Bankalarda belirli bir güvenceniz, nakit yatırımınız bulunması gerekir.
  • Banka hesaplarınızı güncel, devamlı etken kullanmanız gerekir.

Bu şartlar da göz önünde bulundurulduğunda, limitsiz kredi kartlarının her insana verilmediği ortaya çıkmaktadır. Oldukça zorluk derecesi yüksek bu kredi kartı tipi, çoğu zaman büyük iş hacimlerine haiz olan işletme sahiplerine, kredi sicilinin pozitif yönde olması şartıyla verilebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here