Ana sayfa Bankalar Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

681
0

Öğrencilik hayatımızı yaşadığımız dönemler içinde bazı maddi gereksinimler ve maddi eksikleryaşayabilir, bu şeklinde gereksinimlerimizi da daima olduğu şeklinde banka kanalıyla çözüme ulaştırmaya çalışabiliriz. Elbet öğrencilik döneminde net bir gelir elde edemeyeceğimiz için, talebe kredileri çoğu zaman okuldan mezun olduğunuz süre ödenecek şekilde belirlenir ve tutarları da malesef devasa yükseklikte olması imkansız. Devletimizde de malesef ekonomik zorluklar ve bu zorlukların karşımıza çıkardığı duvarlar öğrencilik hayatımızda bizi zor duruma sokabiliyor. Peki Öğrencilere Kredi Veren Bankalar hangileridir? Öğrencilere bankalar hangi şartlarda kredi verir? Talebe Kredisi kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? **Bu makalemizde yer edinen bilgiler güncel 2017-2018 dönemine ilişkin bilgilerdir, detaylı okumanızı tavsiye ederiz.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Kredi kullanma aşamasına geldiğimizde elbetteki kredi kampanyalarını inceleyip karara varmadan ilkin, ihtiyacımız olan tutarı ve ne için kullanacağımızı iyi belirlememiz gerekiyor. Zira öğrencilik hayatınızda ihtiyacınızın ve ödeme gücünüzün dışına çıkarak kullanacağınız kredi, gelecek dönemde iş hayatınızda ciddi olumsuzluklara sebep olabilir. İhtiyacınızı belirledikten sonrasında, kredinizi inceleyebilir ve ödeme vadelerini belirleyebilirsiniz. Vade seçenekleri gelirinize nazaran ayarlanabilir.

Elbet hususi finans kuruluşları, kısaca bankalardan kullanacağınız kredilerdevlet destekli kredilerden daha değişik olacak ve ödeme imkanları birazcık daha kısıtlı olacaktır. Belirlenen kredi faizlerinden etkilenecek ve bankanın sunmuş olduğu vade seçenekleri üstünden seçim yapmak durumunda kalacaksınız. Şimdi bankaları inceleyelim.

 

Öğrencilere Kredi Seçenekleri Nedir?

Ilk olarak kullandığınız bir kredi kartı var ise, bu kartın özelliklerini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer kredi kartınızın nakit çekim kısaca taksitli nakit avans özelliği var ise bu özelliği kullanmanız düzgüsel kredilerden daha avantajlı bir seçim olacaktır. Eğer kredi kartınız yoksa yada kredi kartınızdan para çekemiyorsanız, kredi kullanabileceğiniz öteki bankaları altta sizler için listeleyeceğiz.

ING Bank Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Hususi finans kuruluşları kısaca bankalar, belirli dönemlerde öğrencilere kredi kampanyaları düzenleyebiliyorlar. ING Bank 2017-2018 yılları içinde geçerli olarak Üniversite öğrencilerine hususi bir kredi geliştirmiştir. %1,84 faiz oranları ile 5.000 TL‘ye kadar olan acil nakit ihtiyacınız olan şeyleri esnek ödeme imkanları ile karşılayabilirsiniz.

DenizBank Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

DenizBank‘ın geliştirmiş olduğu bu kredi ile de, eğitim, kırtasiye, dershane ve hususi ders şeklinde acil ihtiyacınız olan şeyleri derhal bir müracaat yaparak gerçekleştirebilirsiniz ve acil olarak bir nakit ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz. DenizBank ile 60.000 TL’ye kadar 60 Ay vade ile kredi kullanabilir ve eğitim hayatınızın neredeyse tamamını finanse edebilirsiniz. Sadece ihtiyacınızdan daha çok kredi kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz!

 

YapıKredi Yurt Dışı Eğitim Kredisi

YapıKredi Bankası, yurt haricinde okuma hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyen tüm öğrenciler için bir kredi türü geliştirmiş ve yurt dışı eğitimlerinizi finanse etmeyi hedeflemiştir. 50.000 TL‘ye kadar 48 Ay vade ile kullanabileceğiniz bu kredi ile yurt haricinde eğitim alacağınız şekilde düzenlenmiş ve bu doğrultuda yalnızca yurt haricinde eğitim görecek öğrenciler tarafınca kullanılabilir.

Öğrencilerin Çekebileceği Öteki Kredi Türleri

Günümüz şartlarında öğrencilerimiz hem okuyup hem çalışabiliyor. Bu şeklinde bir durumda da direk olarak gereksinim kredileri üstünden başvurularınızı yapabilirsiniz. Sadece bu krediler normal olarak aylık kredinize ve bankalar ile olan sicilinize bakacaktır. Tertipli olarak minimum 3 ay sigortalı bir işte kesintisiz çalışmış olmanız ve sigortanızın kredi başvurusu esnasında devam ediyor olması gerekiyor. Heralde de bu durum her sigortalı öğrencinin kredi kullanabileceği anlamına gelmiyor. Bankalar içinde sicilinizin de pozitif olması gerekiyor. Sizlere tavsiyem, direkt olarak talebe kredilerine başvurmanızdır.

Öğrencilere kredi veren bankalar bu şekildedir. İhtiyaçlarınızı doğru çözümleme ederek yalnız ihtiyacınız dahilinde tutarları belirleyerek kredilere başvurmak daima en mantıklı ve güvenceyoldur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here