Ana sayfa Bankalar Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

648
0

Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar, öğrenciye kredi, öğrenciye anında kredi, öğrencilere kredi veren bankalar, öğrencilere kefilsiz kredi 2019 tam sıralama hakkında detayları yazımızın devamında veriyor olacağız. Öğrencilere kefilsiz kredi fırsatı bazı bankalar tarafınca sunmaktadır. Bu yazımız da hususi gereksinimlerini karşılamak adına bankalardan kredi almak isteyen öğrenciler ve veliler için ipuçları sunmaktadır. Sadece hatırlatmakta yarar var ki, kredi kullanabiliyor olmanız sicilin de güzel bulunduğunu göstermez. Çoğu zaman öğrenciler devlet tarafınca burs aldıkları için bankalar kredi kullandırarak bu kredi taksitlerini otomatikman burslardan öğrenim edebiliyor. Bu sebeple kredi başvurusu yapmadan ilkin detaylı araştırmakta yarar var. Peki öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar hangileridir? Öğrenciler anında kredi kullanabilir mi?

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Günümüz şartlarında talebe olmak kolay değildir. Maddi olanakların yetersizliğinden dolayı hem öğrenciler hem de veliler hususi gereksinimlerini karşılamakta problemler yaşamaktadır. Öğrencilerin, öğrencilik yıllarında rahat bir halde derslerine odaklanabilmeleri için bazı bankalar öğrencilere gereksinim kredileri vermektedir. Eğitime verilen kredilerle veliler ve öğrenciler, eğitim gereksinimlerini gidermek için fırsatlar bulmaktadır. Eğitim kredisi veren bankalar ile ilgili detaylı data yazının devamında yer verilmiştir.

 

Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar hakkında data vermeye geçmeden ilkin, kredi kullanmadan ilkin dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı noktaları da hatırlatmakta yarar var. Öğrencilik hayatınızın yeni başladığını varsayarak bu biçim bir kredi kullanma gereksiniminde olduğunuzu düşünmemiz oldukça düzgüsel. Sadece ödeyemeyecek kadar yüklü borçların altına girmeniz hem öğrencilik hayatınızı, hem de devamında gelecek olan iş hayatınızı riske atacağı için kredikullanmadan ilkin harcama ve gelir analizini iyi yapmanız gerekiyor.

Talebe İhtiyaç Kredileri

DENİZBANK Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Bazı bankalar öğrencilere hususi gereksinim kredileri vermektedir. Bu bankalardan bir tanesi eğitim harcamaları gittikçe artanlar için olanak sunan DenizBank’tan Eğitim Kredisi’dir. Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelendirme seçeneği sunan bu Denizbank kredisi için lüzumlu belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı,
 • Yerleşim belgesi yada son aya ilişkin resmi satmaca örneği,
 • Gelir belgesi,
 • Talebe kabul belgesi.

Bu belgelerini sağlayanlar başvurularını DenizBank şubesinden yapabilmektedir. Eğer DenizBank şubelerine gidecek vaktiniz yoksa da web üstünden de müracaat yapabilirsiniz. Sadece DenizBank kredinin kullandırılması için bu belgeleri yine ister ve parayı hesaba aktarabilmek için sizi şubeye çağrı eder.

İŞ Bankası Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrencilere destek veren bir öteki kredi ise İş Bankası Eğitim Kredisi’dir. Bu kredi başvurusu için kefile gerek duyulmaktadır. İş Bankası’nın eğitim kredisi için,

 • Müracaat formu,
 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi
 • Eğitim bedelini gösteren satmaca gerekmektedir.

YAPIKREDİ Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Bir öteki eğitim kredisi veren banka ise Yapı Kredi’dir. Hem öğrenciye hem de talebe velisine verilen bu kredi, 36 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. 24 saat içinde sonuçlanan kredi başvurusu için lüzumlu olan belgeler bazıları ise şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • İkamet belgesi ya da elektrik, su, doğalgaz benzer biçimde abonelik gerektiren hizmetlere ilişkin satmaca.

Yukarıda listelediğimiz bankaları tercih ederek süratli bir halde kredi başvurusunda bulunabilirve hiçbir şekilde kefil ihtiyacınız olmadan kredinin hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz. Sadece eğitim ve talebe kredilerinde, kredi tutarlarının bankalar tarafınca sınırlandırıldığını ve yüksek meblağlar kullanılamadığını da unutmamak gerekiyor.

Öğrenciye Kredi Veren Öteki Bankalar

Eğitime hususi kredi veren bir başka banka olan Halk Bankası, yüzde 2,61 faiz oranlı ve 36 aya varan vadelendirme olanağı sunuyor. Devlet okulları, hususi okullar, spor okulları, yaz okulları benzer biçimde kurumların öğrencileri olanların velilerinin ya da ön lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin faydalanabileceği bu eğitim kredisi için eğitim ücretlerini gösteren belge ve doldurulmuş alan kişi beyan formu istenmekte ve başvurular Halkbank şubesinden yapılmaktadır.

Daha detaylı data edinmek isteyenler ise bankların web sitelerini ziyaret ederek aklına takılan soruların yanıtlarını alabilmektedir. Ek olarak bankaların web sitelerinde lüzumlu olan belgeler ile ilgili detaylı data de yer verilmiştir.

Ziraat Bankasından Öğrenciye Kredi

Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması için ihtiyaçlarının giderilmesi adına öğrencilere ve velilerine bazı bankalar kredi desteği vermektedir. Talebe gereksinim kredisi veren bu bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır.

Ders çalışmak sizden, ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak bizlerden diyen Ziraat Bankası, 36 aya varan vadeli olarak, taksitli yada Kredili Mevduat Hesabı şeklinde kullandırım sağlamaktadır. Talebe yada velilere kredi imkanı sunan Ziraat Bankası, kredi vadesi süresince yaşam sigortası da yapmaktadır. Eğitim Kredisi için istenen belgeler ise şunlardır:

 • Müracaat Formu,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi yada geçişlik,
 • Kişinin emek verme durumuna bakılırsa gelir belgesi,
 • Eğitime ilişkin belgeler ve satmaca,
 • Şubede istenecek öteki belgeler.

İstenen bu belgeleri sağladıktan sonrasında Ziraat Bankası şubelerine giderek müracaat isteğinizi belirterek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ek olarak Ziraat Bankası, öğrencilerin bursları için kullanmış oldukları banka olduğundan kredilendirme işlemlerinde oldukça süratli sonuçlar verebileceğini de söylemekte yarar var. Ziraat Bankası tarafınca yapılacak tüm işlemler, banka sizi tanımış olduğu için bazı durumlarda belgeye bile gerek kalmadan tamamlanabilir.

Denizbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Halkbank, Ziraat Bankası benzer biçimde bankaların eğitime sağladıkları bu krediler hem öğrencilere hem de velilere verilmektedir. Bu eğitim kredilerinden yararlanmak isteyenler lüzumlu belgelerle birlikte banka şubelerine giderek başvurular gerçekleştirebilmektedir.

Kredi Başvurularında En Mühim Kriter Kredi Notu!

Öğrencilik hayatına yeni başlamış olsanız da, kredi kullanabilmek için kredi notunuzun yüksekolması icap ettiğini bilmeniz gerekiyor. Genel anlamda öğrenciler daha öncesinde bankalar ile herhangi bir işlem geçmişi yaşamadığı için kredi notları sıfır oluyor. Eğer bankalar ile daha ilkin çalışmışsanız da kredi notunuzun küçük küçük şekillenmeye başladığını da kolaylıkla söyleyebiliriz.

Sadece bu çalışmalarda kredi notunuza negatif tesir edecek işlemler yaptıysanız, güncel öğrencilik hayatınızda kredi kullanmanıza engel olacak problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple ilk olarak kredi notunuzu öğrenmeli, siciliniz hakkında bir bankacıdan data almalısınız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here