Ana sayfa Bankalar Onaylanan Kredi Nasıl İptal Edilir?

Onaylanan Kredi Nasıl İptal Edilir?

623
0

Onaylanan kredi iyi mi iptal edilir, onaylanan kredi iyi mi iptal olur, onaylanan kredi iptal etme, onaylanan krediyi iptal etme iyi mi yapılır hakkında bilgiler yazımızın devamında içeriyor. Tüm bireyler, almış olduğu maaşlar ile yaşantılarını yönetim etmeye çalışırlar. Sadece bazı gereksinimlerimiz için maaşlarımız kafi gelmeyeceği için, bu gereksinimlerimizi finanse edebilmek için bankalardan kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi kullanabiliriz. Bu gereksinimleri karşılamak için yapacağımız kredi başvurularına bazı durumlarda gerek kalmaz ve onaylanmış olan krediyi iptal etme ihtiyacı duyabiliriz. Eğer bu benzer biçimde bir durum ile karşılaştıysanız onaylanan kredi iyi mi iptal edilir hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Onaylanan kredi başvurusu iyi mi iptal edilir?

Krediler Iyi mi İptal Olur?

Mevzu hakkında detaylı bilgilere değinmeden ilkin altını çizmeliyiz ki, kredi iptal zannedildiği kadar zor bir işlem değildir. Eğer müracaat yaptığınız kredi onaylandıysa, bu kredinin de iptal işlemi normal olarak mümkündür. Kredi başvurusu yapmış olmanız, mecburen krediyi kullanacağınız anlamına gelmiyor. Kredi başvurularındaki şartları yerine getirdiğiniz için banka krediye onay vermiş olabilir, eğer dijital bir kredi değilse paranın hesabınıza hemen hemen geçmediğini de söylemek mümkün olacağı için kolaylıkla iptal edilebilir.

 

Sadece kredi iptallerinde dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en mühim noktalardan birisi, kredi başvurusunun yapıldığı kanaldır. SMS, Telefon, İnternet ve Şubelerden meydana getirilen kredi başvurularının iptal edilme işlemi kesinlikle birbirinden farklılık göstereceği için, onaylanan kredi iyi mi iptal edilir ile alakalı tüm detayları öğrenmeli ve kredinin iptal olması için ihtiyaç duyulan adımları eksiksiz izlemelisiniz.

Onaylanan Kredi Iyi mi İptal Edilir?

Günümüzde kredi başvuruları, çeşitli kanallardan oldukça kolay bir halde yapılabiliyor. Bunlara örnek vermek gerekirse, evde oturduğumuz yerden SMS yada web bankacılığını kullanarak dakikalar içinde kredi başvurusu yapabilir ve müracaat sonucunu sms ile telefonumuza bildirilmesini sağlayabiliriz. Durum bu şekilde olunca da bu kredilerin iptal işlemleri içinde farklılıklar doğmasına sebep oluyor. Kredi notu yüksek birisi, sms ile kredi başvurusu yaptıysa anında sms ile onay alabilir ve paranın hesaba geçmesi için şubeyi ziyaret ederek lüzumlu evrakları doldurmaya başlayabilir.

Bazı krediler ise anında onaylı ve paranız anında hesapta şeklinde olabilir. Mesela belirli bir kampanya ile web bankacılığı üstünden işlem yaparak kredi başvurusunda bulunmuş olabilirsiniz. Eğer data ve belgeleriniz güncelse banka krediyi onayladıktan derhal sonrasında bu tutarı hesabınıza yatırabilir. Sadece paranın hesabınıza yatmış olması, kredinin iptal edilmeyeceği anlamını taşımıyor. Eğer kredi onaylandıktan sonrasında para hesabınızda olduğu benzer biçimde kalmışsa, herhangi bir işlem (para çekme, yatırma, geçirme) görmemişse, banka tarafınca size tanınan 14 günlük iptal sürecini başlatabilirsiniz. İlgili bankanın satın alan hizmetleri ile görüşme sağlayarak iptal sürecini başlatabilir ve onaylanan kredinin iptalini sağlayabilirsiniz. Bankalar bu işlemler için ücret kesintisi yapabilir.

Onaylanan Kredi Anında İptal Olur Mu?

Tüm kredilerde 14 günlük iptal hakkınızın bulunduğunu yazımızda belirtmiştik. Müracaat kanalı farketmeksizin, tüm kredilerinizi 14 gün içinde satın alan hizmetlerini arayarak iptal edebilirsiniz. Sadece şubeden yaptığınız başvurular için banka sizden dilekçe talep edebilir. Banka çalışanı ile birlikte bir dilekçe doldurarak, hesabınızdaki kredi tutarının iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Dilekçe ile meydana getirilen işlemler, satın alan hizmetleri kanalıyla meydana getirilen işlemlerden birazcık daha uzun sürebilir. Sadece bu benzer biçimde hususlarda dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim noktalardan birisi, paranın hesapta işlem görmemiş olmasıdır. Para eğer hesapta değişiklik yada işlem görmüşse, banka kredinizi iptal etmeyebilir.

Onaylanan kredi iyi mi iptal edilir hakkında verdiğimiz bilgiler ışığında, kredinin iptal edilmesinin oldukça kolay bir yöntem bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede kredileriniz onaylanıp hesabınıza yatırılmış olsa bile anında iptal edebilir ve bu hakkınızdan vazgeçebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here