Ana sayfa Bankalar ParaMara Nedir? Nasıl Kullanılır?

ParaMara Nedir? Nasıl Kullanılır?

963
0

Alışveriş esnasında kullanabileceğiniz ödeme yöntemlerine bir yenisi daha eklendikten sonra, alternatif ödeme seçenekleri çoğaltıldı. Bilhassa hızla gelişen teknolojinin gelişmesi ile beraber hızla gelişmeye devam eden ödeme kanalları, kullananların ödeme işlemlerinde daha süratli olabilmesi adına sistemlerini geliştirmeye devam ediyor. Yenilikçi ödeme seçenekleri sunan bir uygulama da ParaMara adı altında ING Bank’tan geldi!

ParaMara Nedir?

ParaMara kısa bir tanımla kart bazlı çalışan, birine para göndermede ya da almada oldukça kolay bir halde kullanılabilen yenilikçi ödeme metotları sunan bir uygulamadır. Bilhassa temassız ödeme özelliği yardımıyla kullanıcılarına işlemler esnasında vakit kazandıran bu uygulama yardımıyla süratli bir halde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Uygulamanın öteki bir özelliği ise kolay bir platforma haiz olmasıdır. Bu özelliği yardımıyla de Android, Windows Phone ya da iPhone telefona haiz olan hepimiz kolaylıkla sistemi kullanabiliyor. Uygulama için ihtiyaç duyulan tek şey 18 yaşını doldurmuş olmanız ve uygulamayı cihazınıza indirmenizdir.

ParaMara Iyi mi Kullanılır?

ParaMara uygulamasını Google Play StoreAppStore ve Windows Store’dan indirmeniz mümkün. Bunun için paramara.com.tr internet sayfasında yer edinen indirme linkine tıklamanız ve “Paramara” yazarak parasız indirme işlemi gerçekleştirmeniz kafi olacaktır. alternatif bir indirme yöntemi arıyorsanız o halde SMS kanalını kullanabilirsiniz.

Bu yöntem için de PARAMARA yazarak, 2205’e bildiri gönderebilirsiniz. İndirme linki tarafınıza en kısa sürede gönderilecektir. Uygulamayı kullanmak için ING Bank müşterisiyseniz, cep telefonu bilgilerini ve kimlik numaranızı girmeniz ve sonrasında da 4 haneli gizyazı belirlemeniz gereklidir.

ING Bank müşterisi olmayanlar ise cep telefonu bilgilerini ve kimlik numaralarını girdikten sonrasında birkaç sual ile karşılaşacaklardır. Bu sorulara doğru cevap verildiğinde 4 haneli gizyazı belirleme işlemlerine geçilir. Şifrenizi belirledikten sonrasında uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir tek 2 adımda giriş yapılabilen bu uygulama yardımıyla birçok işlemi anında gerçekleştirebilirsiniz.

ParaMara İle Yapılabilecek İşlemler Nedir?

ParaMara uygulamasını edindikten sonrasında onunla neler yapabileceğinize bir göz atalım;

  • Tarafınıza gönderilen paraları, ING Bank ATM’lerinden 7/24 çekebilirsiniz. Bunun için illaki ING müşterisi olmanıza gerek kalmamıştır. Bankanın müşterisi olmayanlarda her an para çekimi yapabilme özgürlüğüne haizdir.
  • ING Bank kartlarına, cep telefonuna ya da ininal kartlara istediğiniz zaman para gönderebilirsiniz. Bu işlem tamamen parasız bir halde gerçekleştirilmektedir.
  • NFC destekli ile Android 4.4 ve üstü işletim sistemli bir cihaza sahipseniz, ING kredi kartınız ile cep telefonunuzla temassız ödeme yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz an yeni bir ininal kart yarabiliyorsunuz. Üstelik öteki bankaların kredi kartı ile banka kartınızı uygulamaya dâhil ederek, ininal kartınızı anında doldurabiliyorsunuz.
  • Apple Watch sahibiyseniz, gelen bildirimleri saatinizde kolayca denetim edebilir ve saatinizle işlem yapabilirsiniz.
  • Bir tek kendi ininal kartlarınıza değil, arkadaşlarınızın ininal kartlarına da bakiye yükleyebiliyorsunuz.
  • Uygulamaya eklediğiniz ininal kartların bakiye durumunu anında görüntüleyebilirsiniz. ParaMara uygulaması yardımıyla işlem geçmişinizi de anlık olarak inceleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here