Ana sayfa İhtiyaç kredileri Peşinatsız Araba Kampanyaları

Peşinatsız Araba Kampanyaları

672
0

Peşinatsız otomobil kampanyaları ile birikiminiz olmasa dahi istediğiniz ikinci el ya da sıfır aracı satın alabilirsiniz. Peşinatsız bir halde vasıta satın almayı kolaylaştıran bu kampanyalar, son yıllarda giderek tüketicilerin daha çok dikkatini çekmektedir.

Bu yüzden peşinatsız otomobil iyi mi alınır ve hangi bankalar peşinatsız taşıt kredisi veriyor merak edilmektedir. Kimi zaman finans kuruluşları, kimi zaman de otomobil firmaları tarafınca “aracın hepsine kredi” şeklinde düzenlenen kampanyalarla, otomobilini değişiklik yapmak ya da yeni bir otomobil almak isteyenlere sıfır faizli finansmanlar verilmektedir.

Peşinatsız Otomobil Iyi mi Alınır?

Peşinatsız otomobil almak için değerlendirebileceğiniz 3 alternatif yöntem bulunmaktadır.

  1. Honda, Hyundai, Bmw, Toyota, Fiat benzer biçimde otomobil firmalarını ziyaret ederek 2.el ya da sıfır kilometre peşinat ödemeden otomobil almak istediğinizi belirtin. Söz mevzusu firmalar, kendi finans kuruluşları yardımıyla otomobil satın alma işlemlerinizde, peşinatsız kredi çekmenizi sağlayacaklardır.
  2. Otomobil değişiklik yapma amacındaysanız, yeni aracı alacağınız firmaya giderek eski otomobilinizi peşinat saydırabilir ve geri kalan meblağ için vasıta kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.
  3. Kredi notunuz kafi sevideyse direkt olarak bankalardan gerekseme kredisi çekebilir ve aracınızı ipotek altına aldırmadan lüzumlu olan finansmanı sağlayabilirsiniz.

Peşinatsız Otomobil Kredisi Iyi mi Alınır?

Bankalar mevzuat gereğince, binek otomobil satın almak amacıyla tüketicilerin kullanmak istediği kredi tutarına nazaran belirli bir oranda finansman sağlamaktadır. Taşıt kredilerinde ya da finansman kiralama işlemlerinde, taşıtın nihai satmaca kıymeti 50.000 TL ve altında ise kullanılan maksimum kredi limiti yüzde 70’i aşamaz.

Taşıtın nihai satmaca kıymeti 50.000 TL’den daha fazlaysa bu oran elli bin liralık kısmı için yüzde 70 olarak uygulanırken, üstünde kalan kısım için yüzde 50 olarak uygulanmaktadır. Kıymet hesaplaması yapılırken, ikinci el binek otomobillerde kasko kıymeti esas alınmaktadır.

Bu da demek oluyor ki; peşinatsız taşıt kredisi kampanyaları haricinde bankalardan finansman almak istediğinizde aracın bir kısmı için birikiminiz olmalıdır. Eğer mevduat sahibi değilseniz ve asla birikiminiz yoksa peşinat verilmeksizin otomobil satın alabileceğiniz kampanyalardan yararlanmalısınız.

Peki, peşinatsız otomobil kredisi iyi mi alınır? Bunun için otomobil alımlarında peşinat talep etmeden kredi veren bankalara müracaat yapmanız kafi olacaktır. Satın alan kredi notunuz, bankanın prosedürlerine uygunsa istediğiniz meblağda kredi alabilirsiniz.

Hangi Bankalar Peşinatsız Taşıt Kredisi Veriyor?

Türkiye’de etkinlik gösteren finans kuruluşları çoğu zaman aracın bedelinin, belirli bir oranına kadar kredi vermektedir. Sadece Güvence Bankası’nın Opel Finans Sistemi ile yapılan anlaşma benzer biçimde bazı bankalar, otomobil firmalarıyla uzlaşma sağlayarak tüketicilere sıfır peşinatla kredi vermektedir.

Bunun için peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar arasından faiz oranı ve kredi kullandırma şartları en uygun olan finans kurumuna başvuruda bulunmanız yeterlidir. Kurumun politikaları kapsamında, isterseniz tüketicisi kredisi ile taşıt kredisini birleştirerek de arabayı tamamen taksitle alabilirsiniz.

Bankaların haricinde peşinat verilerek vasıta alınabilen bir öteki kurum ise Wowwo.

Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyaları

Dönem dönem otomobil markaları, peşinatsız taşıt kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Satın alınmak istenen aracın tamamına kredilendirme şansı veren bu kampanyaları inceleyerek, ödeme gücünüze ve istediğiniz modele nazaran vasıta satın alabilirsiniz. Senetle otomobil almak seçeneğinden oldukça daha avantajlı olan şirket kampanyaları, birçok tüketici tarafınca tercih edilmektedir.

Ziraat Bankası Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

48 aya kadar vadelendirme yaparak, o km ve en fazla 5 yaşlarında olan taşıtlar için Ziraat Bankası’ndan kredi kullanabilirsiniz. Kredinin vadesi süresince KASKO ve yaşam sigortası yapılmakta olup, vasıta güvence olarak bankanın lehine rehin alınmaktadır.

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası için şubelerden, web ve mobil şubeden, davet merkezinden, ATM’den ve web sitesinden müracaat yapılabilmektedir.

Vakıfbank Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

Vakıfbank peşinatsız taşıt kredisi kampanyası için şubelerle birebir görüşmeniz gerekmektedir. Zira banka, emek verme politikası gereğince belirli bir oranda güvence talep edebiliyor.

Halkbank Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

Halkbank’ta aslen oldukça cazip oranları ile otomobil kredisi vermektedir. Fakat kredi maksimum tutarı, taşıtın değerinin yüzde 50 ya da yüzde 70 oranında olabilmektedir. Bu yüzden Halkbank peşinatsız taşıt kredisi kampanyası şuan için mevcut değildir.

Denizbank Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

Denizbank belirli dönemlerde, sıfır peşinatla vasıta kredisi veren finans kurumlarından biridir. Sadece bu ay itibariyle güncel Denizbank peşinatsız taşıt kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Kurumun kampanyalarını tertipli bir halde Denizbank.com adresinden ya da web sitemiz üstünden takip edebilirsiniz.

Güvence Bankası Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

İkinci el 10 yaşına kadar olan araçlar ile tüm sıfır kilometre otomobiller için Güvence Bankası peşinatsız taşıt kredisi kampanyası düzenlenmektedir. Kurumun bu kampanyasından, 10 yaşından büyük olan araçlar için başvuruda bulunan kişiler yararlanamamaktadır.

Kredinin maksimum vade süresi 48 ay olup, başvurulara belirtilen vade sayısına nazaran sözleşme düzenleneceği için gelir akışınıza uygun bir ödeme planı oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Kampanyalar, model ve marka bazında cazip oranlarla sunulmaktadır.

İkinci el taşıtlarda, kredi vadesi ile aracın yaşı toplamı en fazla 108 ay olabilmektedir. Ek olarak bu kredilerin verilebilmesi için müracaat sahibinin kredi notuna bağlı olarak, kefil talep edilebilir.

İş Bankası Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

Peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar içinde İş Bankası’da yer almakta olup, kurum hem sıfır hem de ikinci el otomobiller için finansman sağlıyor. Sıfır km için meydana getirilen başvurularda, taşıt ipotek altına alındığından dolayı kefil istenmiyor.

Sadece ikinci el otomobiller için İş Bankası peşinatsız taşıt kredisi kampanyasına başvuruda bulunursanız, kefil talep edilebilir. Kurumun hangi model otomobillere kredi verdiğini, resmi internet adresinden inceleyebilir ya da şubelerden öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

QNB Finansbank peşinatsız taşıt kredisi kampanyası da güncel değildir. Bankanın internet adresinden yeni dönem düzenlenecek olan kredi kampanyalarını takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here