Ana sayfa Bankalar Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar (GÜNCEL)

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar (GÜNCEL)

658
0

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar, devamlı güncel konut kredisi veren bankalar, peşinat olmadan konut kredisi kullanılır mı, peşinat olmadan konut kredisi veren bankalar devamlı güncel 2018 2019. Neredeyse tüm bireylerin ortak düşsel bir ev sahibi olabilmektir. Durum bu şekilde olduğunda da ev fiyatlarını göz önüne alırsak ev sahibi olabilmek hepimiz için kolay bir hedef olamıyor. Bu sebeple de devreye bankalar ve konut kredileri giriyor. Tüm bankalar müşterilerine en uygun faiz oranlarıyla konut kredisi sağlayabilmek için çeşitli kampanyalar da düzenleyebiliyor. Bu kampanyalardan bazıları ise peşinat olmadan kısaca peşinatsız konut kredisi veren bankalar oluyor. Peki peşinat olmadan konut kredisi kullanılır mı, peşinatsız konut kredisiveren bankalar var mıdır? Peşinatsız konut kredisi kampanyaları için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Var Mıdır?

Bankalar çeşitli zamanlarda, kendi belirledikleri dönemlerde konut kredileri için bazı kampanyalar düzenleyebiliyor. Sadece bankaların genel emek harcama sistemini ele alırsak, satın alacağınız evin %80’lik kısmı için kredi kullanabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse 200.000 TLdeğerinde bir ev satın almak istiyorsanız bankalar bu ev için size en fazla 160.000 TL‘si için kredi verecektir. Bu meblağ ise eksperler tarafınca belirlenir. Bankanın atayacağı eksper satın alacağınız evi ziyaret ederek bu eve bir kıymet biçecektir. Eksper, satıcının fiyatından düşük yada yüksek fiyat biçebilir. Bu fiyatı değiştiren bir sürü etken vardır. Peki peşinatsız konut kredisi veren bankalar var mıdır? Peşinat olmadan konut kredisi kullanılabilir mi?

 

Peşinat olmadan kredi çekmek demek, evin tamamına kredi çekmek anlama gelir. Kısaca %80’lik kısım değil, eksperin belirlemiş olduğu tutarın tamamına kredi kullanmak anlama gelir. Durum bu şekilde olunca da bu sistem tüm bankalar için geçerli olmayabiliyor. Sadece evin tamamına kredi veren kısaca peşinatsız konut kredisi veren bankalar mevcuttur. Tüm bankalar bu benzer biçimde kampanyalar yapmasa da altta belirteceğimiz bankaları tercih ederek peşinat olmadan konut kredisi kullanabilirsiniz. Belirtmekte yarar var ki, bazı bankalar bu kampanyaları duyuru etmeden de uygulayabiliyor. Daha öncesinde çalıştığınız bankalar ile görüşerek de bu biçim bir kampanya ve uygulamalarının olup olmadığını sorabilirsiniz.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Peşinatsız Konut Kredisi, ev tutarının tamamını kapsayacak şekilde kullandırılan kredilerdir. Peşinatsız konut kredisi kullanmak istiyorsanız aşağıdaki bankaları tercih etmelisiniz. Tüm bankalar bu biçim kampanyalar yapmasa da aşağıda belirteceğimiz banka dışı yöntemlerle de ev sahibi olabilir, peşinatsız konut kredisi kullanabilirsiniz.

 

  • YapıKredi – Peşinatsız %100 Mortgage Kredisi
  • HalkBank – Peşinatsız Kredi
  • DenizBank – %100 Peşinatsız Kredi
  • Güvence Bankası – Full Kredi – Peşinatsız Ev Kredisi
  • Güvenilir Evim – Peşinatsız Ev Kredisi

Yukarıda listelediğimiz bankaları ve kredi seçeneklerini değerlendirerek peşinatsız konut kredisi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Yukarıdaki listede belirttiğimiz güvenli evim uygulaması ise bambaşka bir uygulama olup bu makalede o mevzu hakkında informasyon verilmemektedir. Belirttiğimiz bankalara da peşinatsız ev kredisi başvurusu yaptığınızda, bazı bankalar sizden ek teminatlar isteyecektir. Mesela peşinat olmadan ev almak istediğinizde banka sizden değişik bir evinizi, arsanızı yada başka bir taşınması krediye ipotek etmenizi isteyecektir. Müracaat yapmadan ilkin kredi şartlarını detaylı araştırmak ve banka çalışanları ile bu hususları konuşmakta yarar olacaktır.

Peşinatsız Konut Kredisi İçin Banka Hangi Belgeleri İster?

Eğer konut kredisini kullanmak için tüm araştırmaları yaptıysanız ve müracaat yapmayı düşünüyorsanız hazırlamanız ihtiyaç duyulan belgeleri de bilmenizde yarar var. Altta belirtmiş olduğumuz belgeler tüm bankalar için geçerli olmayıp, çoğu zaman istenilen belgeler olduğundan belirtilmiştir. Kendi bankanızın emek harcama sistemine bakılırsa belgelerinizi güncelleyebilirsiniz.

  • Alınacak evin tapu ve kat irtifak raporu.
  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • İkametgah belgesi

Bu belgeleri tamamladıktan sonrasında bankalara birebir başvuruda bulunabilirsiniz. Bankalar sizlerden ek informasyon talep ederse bunu müracaat esnasında aslına bakarsanız size iletecektir. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler, aklınıza takılan tüm soruları altta yer edinen yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here