Ana sayfa Bankalar Ptt Taşıt Sigortası Yapıyor Mu?

Ptt Taşıt Sigortası Yapıyor Mu?

653
0

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesinde hizmet veren Ptt sigorta, son zamanlarda yükselen sigorta fiyatlarıyla beraber gündemden düşmüyor. Çoğu zaman araçlarını sigortalamak isteyen vatandaşlar ucuz bir yol bulmak için Ptt’nin sigorta yapmış olup yapmadığını merak ediyor.

Mapgre, AXA Sigorta, Groupama, Ankara Sigorta, HDI, AIG, Generali, RaySigorta ve Güneş Sigorta benzer biçimde şirketlerin aracılık hizmetleri yaparak, vatandaşların daha uygun sigorta fiyatlarına ulaşmasını elde eden bir platformdur. Kullanıcılarına geniş bir seçeneği sunarak, en uygun fiyata en kısa sürede ulaşmaları için kurulmuştur.

Aracılığını yapmış olduğu şirketlerin sigorta fiyatlarını tek bir sayfada listeleyerek, trafik vasıta sigortası primleri için en uygun fiyatı seçebilmeyi kolaylaştırmaktadır. PTT güvencesi koruması altında sigorta yaptırmak isteyenler, hangi ürünün daha uygun bulunduğunu karar verdikten sonrasında en yakın şubeye giderek başvuruda bulunabilirler.

Ptt Mecburi Trafik Sigortası Hizmeti

PTT sigorta firmalarının aracılık hizmetini meydana getiren ve bu firmaların uyguladığı prim miktarlarını baz alarak, vasıta sahiplerinin ödemesi ihtiyaç duyulan prim tutarı belirleyen bir şirkettir. Öteki taraftan istenmeyen kazalarda karşı tarafa verdiğiniz hasarın karşılanabilmesi için Trafik Sigortası yapılması zorunludur.

Bu yüzden Ptt Mecburi Trafik Sigortası yaptırabilir ve yolculuğa güvenle çıkabilirsiniz. Kazaya sizin sebep olmanız durumunda, Ptt Mecburi Trafik Sigortası devreye girerek karşı aracın hasarını karşılar. Ek olarak kazaya dahil olan karşı araçtaki kişilerin tedavi, hastane, muayene ve ilk yardım giderleri sigortanız karşılar.

Bu kazada aracınızın, bir kimsenin vefatına sebep olması durumunda ise ölen kişinin yardımından yoksun kalan bireylere destekten yoksun kalma ziyanı güvence altına alınır. Vefat eden kişinin defin harcamaları da Ptt Mecburi Trafik Sigortası tarafınca karşılanır.

Ptt Taşıtlara Trafik Sigortası Yapıyor

Ülke vatandaşlarının 2017 senesinde daha da yükselen sigortalar sebebi ile başı dertte. Hal bu şekilde olunca Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi vatandaşın imdadına koşmak adına sigorta karşılaştırma platformu kurarak, en ucuz şeklide sigorta yapılmasını elde eden emek harcamalar başlattı.

Bundan ilkin mecburi trafik sigortası kapsamında vasıta sigorta meydana getiren bankalar mevcuttu. Hatta bu bankalarda indirime gidildiği ile ilgili söylentilerde basında yer aldı. Sadece bu biçim indirimlerin motosiklet için meydana getirilen sigorta belgesinin paylaşımı olduğu anlaşıldı.

Bundan dolayı vasıta sigortalarında tek fiyat belirlenmesi ya da hususi şirketlerin, kurumların indirim uygulaması söz mevzusu olması imkansız. Aracın sigorta primleri risk durumuna, ruhsat sahibine ve plakaya bakılırsa değişim göstermektedir. Bu yüzden Ptt Mecburi Trafik Sigortası yaptırmak isteyenlerin pttsigorta.com adresinden yararlanarak, aracın plaka numarasına bakılırsa sorgulama yaptırması en uygun tekliflerin listelenmesini elde edecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here