Ana sayfa Bankalar Refinansman Kredisi Veren Bankalar

Refinansman Kredisi Veren Bankalar

4799
0

Son dönemde çoğunlukla duyduğumuz bir terim aslen Refinansman. Uzun süredir bankalar tarafınca refinansman kredisi adıyla sunulan krediler, bazı borçlarınızın transferi için kullanılabiliyor ve günümüzde bunu en fazlaca banka kredisi borcu için yapanları görmekteyiz. Herhangi bir bankadan fazlaca daha iyi teklif aldığında, bireyler kredi borçlarını bu bankaya taşıyabiliyorlar; böylece herhangi bir sorun olmaksızın hem daha azca ödüyor, hem de harcamalarını arttırmamış oluyorlar.

Bilhassa son dönemde kredi kartı mağdurlarının artması ve kredi faiz oranlarının indirime gidilmesi sonucunda, kredi borcu transferinin mümkün kılınması elzemdi. Devlet ve bankalar, iş birliği ile refinansman kredilerini etken ettiler. Bu yazımızda, sizler için Refinansman kredisine dair derhal her şeyi paylaşacağız.

Refinansman Kredisi Nedir?

Refinansman kredisi, bankalar aracılığı ile tarafınıza sunulan “daha iyi kredi teklifleri” yardımıyla, kredinizi tekrardan finanse etmek olarak tanımlanabilir. Kısaca, bir bankadan faiz oranı yüksek bir kredinizin bulunduğunu farz edelim. Refinansman dolayımında, başka bir banka, size dosya masrafsız olarak, daha düşük faizle kalan borcunuzu ödetebileceğini belirtiyor; üstelik daha çok taksit seçeneği ile! Yeni bankadan alacağınız krediye, bankacılar günümüzde “Refinansman kredisi” diyorlar.

Bilhassa konut kredisi ve kredi kartı borçları dolayımında bayağı fazla kullanılan refinansman kredileri için bankalar, kişiye hususi teklifler oluşturabilmekte ya da dönem dönem kampanyalar yapabilmekteler. Refinansman kredisi dolayımında, bir nevi kredi yapılandırma işlemini değişik bir banka ile hallediyor ve ödemelerinizi kolay kılabiliyorsunuz.

Bir örnekle açıklamamız gerekirse, eski krediniz dolayımında 36 aylık bir taksit ile kredilerinizi aylık periyotta ödemekte zorlanıyorsanız, refinansman kredisi ile bulduğunuz bir teklif sizlere 72 aya kadar vade fırsatı tanıyabilir. Böylece daha kolay bir ödeme şansına erişebilirsiniz.

Refinansman Kredisi Hesaplama

Refinansman kredisini hesaplamak için elinizde birkaç bilginin bulunması gerekmekte. Ilk olarak, eski kredinizin faiz oranları, dosya harcamaları, özetlemek gerekirse sizden ana paranız haricinde alınan tüm parayı ortaya verilerle dökebilmeniz koşul. Bu adımdan derhal sonrasında, yapmanız ihtiyaç duyulan işlem refinansman kredisi ile ödeyeceğiniz miktarı bulmak. Refinansman kredisi teklifi de içinde dosya harcaması, faiz oranı ve benzeri şeyleri bulundurabilir sadece toplamdaki meblağ; eski kredinizin kalan tutarından azsa, refinansman kredisi sizin için uygundur.

Refinansman kredisi alınırken, krediyi alacağınız banka; hali hazırdaki kredinizi bulundurduğunuz bankaya birkaç ücret ödemek zorundadır. Bu ücretler aşağıdaki benzer biçimde sıralanabilir.

– Kredi tahsis tutarı
– Ekspertiz tutarı
– Taşınmaz rehin tutarı

Yukarıdaki üç ücret, genel anlamda 2000 TL dolayımında bir harcama oluşturmaktadır ve bu ücretlendirme refinansman kredinize yansıyacaktır. Refinansman kredisi hesaplama işlemlerinde sizin için mühim olanı bulmanız, hesaplama sonrasında avantajlı durumda olup olmamanız adına size kati netice verir. Mesela, siz daha geniş bir ödeme planı çizdirmek için refinansman kredisi kullanıyorsanız, bu durumda faiz oranının refinansman kredisi ile birazcık artması sizin için problem olmayacaktır. Sadece, daha azca bir miktar ödemek için bu krediyi kullanıyorsanız; daha yüksek bir ana borç ödemeniz elbet refinansman kredisini mantıksız kılar.

Refinansman kredisi hesaplama işlemi gerçekleştirirken bu biçim bilgilere ehemmiyet vermenizde ve olabildiğince detaylı incelemenizde yarar var.

Refinansman Kredisi Faiz Oranları

Refinansman kredisinin faiz oranları, dönem dönem pek fazlaca kampanya ile düşürülebilmektedir sadece genel hatları ile varolan kredinizden daha düşük olması beklenir. Bilmenizde fayda olacak bir öteki etmen de taksit tutarı arttıkça, refinansman kredisi faiz oranları da bu bağlamda artış göstereceğidir. Dolayısıyla, refinansman kredisini niçin kullandığınız bu bağlamda önemlidir. 36 Aylık bir krediyi refinansman kredisi kullanarak yapılandırmak istediğinizde ve 72 ay bir vade talep ettiğinizde; 36 Aylık kredinin faiz oranı ile yeni kredinizin faiz oranı aynı kalamaz ve daha yüksek bir ana borç ödersiniz. Eski kredinizin faiz oranına ve isteklerinize bakılırsa değişen refinansman kredisi faiz oranlarını teklif alarak karşılaştırmalı değerlendirmenizde yarar var.

Refinansman Kredisi Veren Bankalar

Aşağıda tarafınıza refinansman kredisi verebilecek avantajlı üç bankayı sıralayacağız. Siz de, refinansman kredisi çekmek istiyorsanız, bu bankalara müracaat ederek refinansman kredisi tekliflerini alabilirsiniz.

Şeker Finans

Şekerbank yapısı altında ilerlemeye devam eden ve günümüzde refinansman kredisi tekliflerini tarafınıza sunabilen Şeker Finans’tan kolaylıkla kredinizi yapılandırabilmeniz ve daha geniş taksit seçenekleri bulabilmeniz mümkündür. 444 33 77 Numaralı Şeker Finans alan kişi hizmetlerini arayarak, detaylı bilgiyi alabilir, hatta refinansman kredisi hesaplama işlemlerini de bu hattan gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel, gerekseme, konut, taşıt kredisi ve benzeri her krediye refinansman kredisi seçeneğini sunan Şeker Finans’ın pek fazlaca bankadan daha düşük faiz oranları sunmuş olduğu da aşikar.

Vakıfbank

Günümüzde konut kredisi bağlamında refinansman kredisi sunan bankalardan bir tanesi de Vakıfbank. Bir Vakıfbank şubesine giderek, hali hazırdaki kredinizin refinanse edilmesini isteyebilir; bu bağlamda lüzumlu detayları Vakıfbank alan kişi temsilcisine vererek direkt hesaplamalarla ne kadar kâra geçtiğinizi dahi öğrenebilirsiniz. Vakıfbank’ın refinansman kredisinin faiz oranlarını, önceki kredinize bakılırsa yapılandırdığını bilmekteyiz bu sebepten durağan(durgun) bir faiz oranı mevcut değil. Detaylı bilgiyi, 0850 222 0 724 Numaralı Vakıfbank alan kişi hizmetlerinden de alabilmeniz mümkün.

Akbank

Türkiye’de en güvenilir bankalardan bir tanesi olan Akbank da müşterisi olan, olmayan her insana refinansman kredisi teklifleri sunabiliyor. Herhangi bir Akbank şubesinden ya da 444 2 525 numaralı Akbank alan kişi hizmetlerinden, refinansman kredisi ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Akbank’ın faiz oranı ve benzeri harcamaları da kredi tipinize ve eski kredinizin faiz oranına bakılırsa değişebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here