Ana sayfa Borsa Sanal Borsa Oyunları

Sanal Borsa Oyunları

690
0

Sanal Borsa Oyunları, borsa piyasasına giriş ve kendimizi eğitim sürecimizde fazlaca büyük bir rol oynar. Sanal borsa yardımıyla ciddi anlamda deneyim kazanır ve gerçekte olan risklerin hiçbirini almadan borsa piyasasının şartlarına kendimizi hazırlayabiliriz. Borsayı asla bilmeyen bir kimse direk olarak piyasaya girdiğinde ciddi kayıplar verebiliyor ve neticeleri asla hoş olmuyor. Sanal Borsa Oyunları’nın en iyi yönü, ciddi anlamda bir borsa piyasasında olmanız ve gerçek işlemler benzer biçimde işlemler yapabilmenizdir.

 

Sanal Borsa Oyunları

1-) Flick a Trade

Bir fazlaca değişik ülkede 15’den fazla dil seçeneği ile hizmet veren bu sanal borsa oyunu, ciddi anlamda hepimiz tarafınca en fazlaca tercih edilen borsa oyunlarından birisi. Türk yapımı bir oyun olan Flick a Trade yardımıyla gerçek piyasalarda işlem yapar benzer biçimde kendinizi fazlaca iyi bir halde borsa piyasasına hazırlayabilirsiniz.

Google Play: Flick a Trade

2-) Wall Street Survivor

Gene parasız olan Wall Street Survivor oyunu, borsa piyasasında giriş şekilleri için bizlere destek oluyor. Tıpkı öteki oyun benzer biçimde gene aynı yöntemler ile gerçek piyasalar üstünden işlem yapabiliyor ve ciddi antrenmanlar yapabiliyoruz. Ek olarak bu oyun, borsa hakkında çeşitli data yazıları de yayınlayarak oyun oynadığınız sırada sizi borsa terimleri ile de tanışmamızı sağlıyor. Kullanımı oldukça kolay, parasız ve basittir.

Resmi Site: http://www.wallstreetsurvivor.com/stock-market-game

3-) Stock Market Game

The SIFMA Foundation tarafınca üretilen oyun, borsa mevzusunda güzel bilgiler de içeriyor. Piyasaya yeni giren genç borsacılara destek olmak için kurulmuş olan bu sistem, öteki oyunlarda olduğu benzer biçimde gerçek piyasalar üstünden yatırım yapmanıza olanak sağlıyor. Ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Resmi Site: https://www.stockmarketgame.org/

Borsa Piyasalarına kendinizi hazırlamak için bu biçim oyunları oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Borsa Oyunları sizi borsa piyasasına hazırlar. Bununla beraber borsa piyasalarında yeniyseniz Borsa bölümlerimizi ziyaret edebilir ve borsa hakkında tüm data makalelerimize ulaşabilirsiniz. Borsa ve Forex bölüm bağlantılarımız mevcuttur. San

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here