Ana sayfa İhtiyaç kredileri Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

698
0

Nakit gereksinimleriniz için tahsis tutarı almayan bir banka arıyorsanız Şekerbank tam size bakılırsa! Şekerbank emekli kredisi ürünü ile emeklilerin tüm nakit gereksinimlerine yönelik kredi kullandırmaktadır.

Üstelik istediğiniz süre ara ödemeler yapabilir ya da kredinizin tamamını kapatabilirsiniz. Bankanın kredi politikaları gereğince çoğu zaman başvurular aynı gün içinde değerlendirmeye alınmaktadır. Değerlendirme aşamasında müşterinin kredi notu, emekli maaş miktarı ve yaşı mühim etkenlerdir.

Şekerbank emekli kredisi, bankanın gerekseme finansmanı kategorisinde yer edinen bir ürünüdür. Taşıt ve konut kredilerinde faiz oranı indirimi kazanmak istiyorsanız, kurumun emeklilere hususi öteki ayrıcalıklarını inceleyebilirsiniz.

Kredi başvurunuz onaylandığında ister nakit çekim yapabilir, isterseniz de Şekerbank bünyesindeki hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz. Ek olarak kredi kullanımı esnasında otomatik ödeme talimatı verirseniz, aylık taksit tutarınızın vadesiz hesabınızdan otomatikman ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Şekerbank Emekli Kredisi Özellikleri

Genel olarak Şekerbank emekli kredisi özellikleri incelendiğinde; kredi tahsis tutarının olmaması, 3 ile 48 ay vade seçeneklerinin yer alması ve durağan(durgun) faiz uygulanması göze çarpmaktadır. Minimum 1.000 TL, en fazla 50.000 TL tutarında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Kullanımı esnasında Yaşam Sigortası yapılacağı için sigorta primleri finansman başvurusunda bulunan kişinin yaş ve cinsiyeti benzer biçimde özelliklerine bakılırsa değişmektedir. Aylık ya da 3 ayda 1 maaş alanlara hususi ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Şekerbank Emekli Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Şekerbank emekli kredisi hesaplama tablosunda durağan(durgun) faiz oranı yüzde 1,34 olarak belirtilmiştir. Tüketicinin söz mevzusu faiz oranı üstünden 10.000 TL tutarında kredi kullandığını farz edersek, 48 ay vade yapıldığında aylık taksit miktarı 300.57 lira olacaktır.

Bu durumda geri ödeyeceğiniz toplam meblağ 17,427.36 liraya karşılık etmektedir. Aynı koşullar çerçevesinde daha kısa vade yaptırmayı tercih ederseniz; 12 ay vadeli kredi taksit tutarı 922.98 TL, 24 ay vadeli finansmanda taksit tutarı 505.53 TL ve 36 ay vade ile kredi taksit miktarı 368.06 TL yapmaktadır.

Güncel Şekerbank emekli kredisi faiz oranları ile geri ödeme planını oluşturmak ve finansmanın aylık taksit tutarlarını grafik üstünden çözümleme etmek için kurumun hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Ek olarak yukarıda yer edinen örnek hesaplamalara yaşam sigortası tutarı dâhil edilmemiştir.

Sigorta tutarı, müşterilerin demografik bilgilerine bağlı olarak değişmiş olduğu için kredi hesaplamaları hakkında detaylı data almak isterseniz, bankanın alan kişi hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Poliçenizi ister Şekerbank, isterseniz de kurumun belirlediği teminatlar dâhilinde başka bir sigorta şirketinde düzenlettirmeniz mümkün.

Şekerbank Emekli Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Acil nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm elde eden Şekerbank, emeklilere hususi kampanyalarıyla müşterilerine büyük avantajlar sunmaktadır. Sadece bu avantajlardan faydalanabilmeniz için kredi kullandırma ile ilgili kriterleri sağlıyor olmanız gereklidir.

Şekerbank emekli kredisi yaş sınırı uygulamasına bakılırsa yaşınız toplamı ile almak istediğiniz kredi paketinin vadesi toplamının 80’i geçmemesi gerekmektedir. Dolayısıyla 4 senelik (48 ay vadeli) kredi talep eden kişinin maksimum 76 yaşlarında olması, uygulama gereğince aranan kriterler arasındadır.

Şekerbank Emekli Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Emekli maaşınızı Şekerbank üstünden alıyorsanız gerekseme kredisi kullanmanız oldukça kolay! Şekerbank emekli kredisi başvurusu 50.000 TL üst limite kadar yapılabilmektedir. Emeklilere Hususi İhtiyaç Kredisi kapsamında kullandırılan bu krediye bankanın tüm şubeleri vesilesiyle müracaat yapabilirsiniz.

Bir tek bankanın müşterilerinin yararlanabildiği bu paket için lüzumlu belgeler; nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisidir. Bunun haricinde bankanın belirlediği teminatlar dâhilinde başka bir sigorta şirketinden poliçe aldıysanız, kurumun ilgili şubesine evrakı ibraz etmelisiniz. İhtiyaç kredisiniz için faiz oranı indirimi kazanmak istiyorsanız, Şekerbank emekli kredisi başvurusu yapmanız kafi olacaktır.

http://www.sekerbank.com.tr/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here