Ana sayfa Bankalar Senetle Altın Alma Nasıl Yapılır?

Senetle Altın Alma Nasıl Yapılır?

611
0

Günümüzde altın fiyatlarının son aşama yüksek olması ile birlikte bazı kişiler altın alışverişini nakit olarak yapmak yerine değişik vadelerde satın almayı düşünebiliyor. Bu seçeneklerden birisi de senetle altın alma seçeneğidir. Bazı kuyumcular senetle altın satabilir ve kredi kartıkullanmasanız bile bu kuyumcular yardımıyla senetle altın satın alabilirsiniz. Senetle altın alma seçeneği hakkında bir oldukca söylenen yanlış informasyon olduğundan bu yazımızda akıllarınızdaki sual işaretlerine son vereceğiz. Senetle altın alma iyi mi olur? Senet karşılığında altın alabileceğim kuyumcular var mıdır?

Senetle Altın Alma Iyi mi Yapılır

Ilk olarak senet karşılığında altın almak mantıklı mıdır buna bir bakalım. Eğer kredi kartıkullanmıyorsanız ve maddi durumunuz da nakit bir halde altın almaya elverişli değilse bu seçenek değerlendirilebilir bir seçenektir. Kuyumcunun sizin için belirleyeceği vadeler karşılığında altın satın alabilir ve kolay ödeme imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Sadece bu aşamada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı hususlar var. Mesela bu işi yasal yollardan meydana getiren kuyumcuları tercih etmeniz en mantıklı yol olacaktır. Senet karşılığı size borç para teklif eden kişiler kesinlikle dolandırıcı olabilir ve başınıza da ciddi problemler açabilir. Bu kişiler halk içinde tefeci olarak adlandırılır ve tefecilik kati olarak bir suçtur. Ek olarak tefecilerden alınan para ve sonrasında yaşayan süreçler kesinlikle güvenli süreçler olmayacaktır. Bu sebeple altın alacağınız kuyumcuyu iyi seçmeli, kurumsal firmalardan vergi mükellefi olduğuna güvenilir olduğunuz kişilerden satın almaya itina gösterin.

Bilgilendirme
YASAL UYARI: Tefecilik, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 241. maddesi gereğince ekonomik bir suçtur. Direkt yada dolaylı yoldan, kredi kartı ile pos makinesinden çekim yaparak verilen her türlü ödünç para tefecilik yerine geçer ve TCK 241’e bakılırsa kesinleşmiş suçlardandır.

Senetle Altın Satan Bölgeler Nereleridir?

Ilk olarak altın alacağınız bölgeler kesinlikle kuyumcular olmalıdır. Bu mevzu hakkında detaylı bir araştırma yaptığımız senetle altın satan kuyumcular adlı yazımızı da okuyabilirsiniz. Bulunduğunuz illerdeki kuyumcular ve kuyumcular çarşılarını ziyaret ederek bu biçim ödeme imkanları sunan kuyumcu esnafını araştırmak ilk adımda yapacağınız işlem olmalıdır. Bazı kuyumcu esnafı altın satışlarında vade uygulayabiliyor ve senet karşılığında taksitle altın satın almanıza da destek olabiliyor. Sadece belirtmekte yarar var ki, alacağınız altının fiyatı da bu evrede değişiklik izah edebilir. Altının düzgüsel fiyatının dışına çıkarak belirli faizler uygulayabilirler.

Söylediğimiz benzer biçimde senet karşılığında senetle altın alma mevzusunda destek olabilecek kuyumcular mevcuttur. Bu biçim kuyumcuların yerlerini de gene ilinizde bulunan kuyumcu esnafının bulunmuş olduğu çarşılardan ulaşabilirsiniz. Ek olarak makalemizde sorularınıza yanıt bulamadığınızı düşünüyorsanız altta bulunan yorum bölümünü kullanarak sorularınızı da iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here