Ana sayfa Bankalar Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2020

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2020

4746
0

Sicili Bozuk Olana Kredi

Finans sektöründe etkinlik gösteren kurumlar, uzun süredir müşterine finansman sağlarken ilk başta müracaat sahibinin ödeme geçmişine bakmaktadır. Bu sebeple kredi kullandırımına dair bankaların izledikleri politikalar tamamen kişinin kredi notuna şu demek oluyor ki alan kişi puanına yönelik olmaktadır. Müşterinin puanını direkt etkileyen unsurlardan birisi de sicilinizin bozuk olup olmadığıdır. Peki, siciliniz bozuk ise bankalardan kredi kullanamaz mısınız?

Banka riskini en aza indirgeyerek, karlılık oranını yüksek tutmak isteyen ticari bir kurumdur. Bu amaç doğrultusunda müşterilerini çözümleme eden bankalar müracaat sahibinin sicil kaydını da incelemeye dâhil etmektedir. Sadece bu incelemenin peşinden kredinin verilip verilmeyeceğine karar verebilirler.

Bu yüzden sicili bozuk olan alan kişi banka için çekince arz etmektedir. Bu müşterinin geçmişte ödenmemiş borçları ya da geç ödemeleri olduğundan banka yeni bir kredi kullandırımında tereddüt etmektedir. Aslen sicili bozuk olanlar da kredi kullanabilirler. Fakat bunun için kredi çekme başvurusunda bulunulan bankanın öteki şartlarını sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Sicili Bozuk Olan Şahıs Iyi mi Kredi Çekebilir?

Çoğu zaman ödemeleri tertipli olmayan kişiler kara sıralama ile fena sicil kavramlarını karıştırmaktadır. Kara sıralama ödemesini asla yapmayan kişilerin Merkez Bankası’na bildirilmesi sonucunda kredi verilmemesi ihtiyaç duyulan kişiler grubudur. Sadece fena sicil ise kredi notu sorgulaması esnasında riskli olarak görülen kişilerdir.

Çoğu zaman taksitlerin tertipli ödememesinden kaynaklı olan bu durum sonucunda takip başlatılması ve icralık olunması sicilin bozulmasına niçin olmaktadır. Sicili bozuk olan kişiler nakde gereksinim duydukları anda bazı bankaların belirli şartlar karşılığında sunmuş olduğu kredi ürünlerinden faydalanabilirler. Bilhassa yeni işe giren ve ödeme enerjisini tekrardan kazanan, geçmişte sicili fena olan tüketicilerin kredi alma şansı daha yüksektir.

Sicili Bozuk Olan Kişilerin Kredi Çekmesi İçin Lüzumlu Şartlar

Devletimizde etkinlik gösteren bankalar içinde sicili bozuk olanlara kredi imkânı tanıyan kurumlar mevcut. Sadece bu bankalardan kredi kullanabilmeniz için kurumun tarafınıza sunmuş olduğu şartları kabul etmeniz ve istenilen kriterleri sağlıyor olmanız gerekmektedir. Mesela birçok banka kefil gösterilmesi durumunda sicili fena olan kişilere kredi verebilmektedir. Veyahut taşınmaz bir malın ipotek edilmesiyle kredi veren bankalarda mevcut.

Bu yüzden bankaların herhangi birine kredi başvurusu yapmadan ilkin kurumun şubesine giderek, daha evvel kullanmış olduğunuz kredi ürününe dair yaşadığınız sıkıntıları ve şuan ki ödeme gücünüzü birebir anlatmalısınız. Bu şekilde kuracağınız bir diyalog sonrasında lüzumlu incelemelerle beraber kısa zamanda kredi alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren 4 Banka

Bir kişinin sicilinin bozuk olması iki nedene bağlanabilir. Bunlardan ilki yukarıda da bahsettiğimiz benzer biçimde kara sıralama kaydı olmamasına karşın daha öncesinden kullanılan kredinin taksitlerinin tertipli ödenmemesi sebebi ile kişiye negatif not verilmesidir. Diğeri ise kredi başvurusunda bulunan kişinin daha ilkin kredi kartı kullanmaması ya da kredi almaması sebebiyle hakkında negatif yada pozitif bir netice alınamayan kişilerin riskli grupta görülmesidir.

Her iki grupta da yer edinen tüketicilere, çeşitli yöntemler ile finansman elde eden bankalara ise sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar denilmektedir. Devletimizde sicili fena olanlara finansman elde eden bankaları incelediğimizde Denizbank, Odeabank, Akbank ve Güvence Bankası’nın bu grupta yer aldığını görüyoruz. Söz mevzusu bankaların kredi kullandırmalarına dair detaylı detayları aşağıdaki mevzu başlıklarından edinebilirsiniz…

Denizbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Fena sicil sahibi müşterilere kredi kullandırımı mevzusunda destek olmaya çalışan Denizbank, belirli kriterler karşılığında bu grupta yer edinen kişilere kredi vermektedir. Bilhassa ekonomik anlamda geçim sıkıntısı çeken ve bu yüzden gereksinim duyan bir şeyi fena sicil sebebiyle alamayan kişiler Denizbank’ın bireysel kredi ürünlerine başvuruda bulunabilirler.

Hatta bankanın dönem dönem düzenlemiş olduğu kampanyalar kapsamından oldukca uygun faiz oranları ile kredi kullanabilirler.

Müracaat için tıklayın.

Odeabank Sicili Bozuk Olana Kredi

Bankacılık sektörüne yakın dönemde giren ya da sonradan girmiş olan kurumlar kredi verme mevzusunda rakiplerine nazaran daha esnek davranmaktadır. Bu bankalardan birisi de Odeabank’tır. Banka belirli bir limite kadar müşterinin sicili fena de olsa kredi kullandırımı sağlamaktadır.

Bilhassa kısa vadeli kredi kullanmak isteyen ve ödeme gücü bulunduğunu kanıtlayan kişilere daha süratli finansman vererek karlılık oranını arttırmayı amaçlayan bir bankadır. Odeabank’ın sicili bozuk olanlara sunmuş olduğu kredi türleri hakkında herhangi bir şubesinden data alabilir, faiz oranları ve ödeme koşullarını daha kapsamlı değerlendirebilirsiniz…

Müracaat için tıklayın.

Akbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicilinin bozuk olmasından dolayı kredi başvurusuna red cevabı alanlar Akbank bireysel kredi ürünlerini de değerlendirebilirler. Bilhassa şuan ki mali durumu iyi olan fakat geçmişin yakasını bırakmadığını düşünenler Akbank kredi başvurusunda bulunarak finansman elde edebilirler.

Bu başvurunun peşinden size nazaran masum görünse de, bankanın politikasına uymayan bir kriter mevcut ise müracaatınız onaylanmayabilir. Fakat benzer bir durumunuz söz mevzusu değilse ve Akbank faiz oranlarını kabul ediyorsanız, siciliniz bozuk olmasına karşın kredi kullanmanız mümkün olacaktır.

Müracaat için tıklayın.

Güvence Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicili bozuk olana kredi kullandıran bankalar içinde uzun senelerdir bankacılık alanında etkinlik gösteren Güvence Bankası ’da yer verilmiştir. Kredi kartlarında devamlı minimum ödeme gerçekleştiren, karşılıksız çek ya da icra takip edeni benzer biçimde nedenlerden dolayı negatif not alan ve kredilerini gecikmeli kapatan kişiler Güvence Bankası’nın sunmuş olduğu kredi ürünleri için başvuruda bulunabilirler.

Sadece banka bu başvurunun peşinden kredi sicilinizin düzelmesi gerekliliğini, bir öteki ifade ile notunuzun artması icap ettiğini öne sürerek negatif cevap verebilir. Bu mevzuda Güvence Bankası’nda yüksek mevduatı bulunan müşteriler ile kefil ya da ipotek gösterebilen kişiler daha talihli bir konumdadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here