Ana sayfa Bankalar Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (KESİN ONAY)

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (KESİN ONAY)

571
0

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, sicili bozuk olana kredi, bozuk banka siciline kredi, bozuk sicil ile kredi çekmek hakkında bilgiler yazımızın devamında yer ediniyor. Günümüzde bankalar ile çalışabilmek için ilk olarak kredi sicilinizin kısaca KKB‘nin (kredi notunuzun) yüksek ve istikrarlı olması gerekmektedir. Sadece sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar da mevcuttur. Şu demek oluyor ki kredi notunuz düşükse ve bankalarda olan siciliniz bozuksa endişelenmeye gerek yok. Bu yazımızda sizlere sicili bozuk olanlara krediveren bankalar listemizi sunacağız. Bu sayede kredi siciliniz ne kadar bozuk olursa olsun, kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun kredi kullanabilecek ve borçlarınızdan kurtulabileceksiniz. Daha öncelerde kredi sicili bozuk ve kara listede olanlara kredi verildiğinde BDDK kredi veren bankaları cezalandırıyordu ve bankalar da bu işlemlere yanaşmıyordu. Sadece durum değişti, peki kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Sıralaması

Söylediğimiz benzer biçimde bu kriterlere haiz olan kişiler de kredi kullanabiliyor. Sadece yasal takibe düşmüş, bankalar ile ciddi problemler yaşıyorsanız bu yazı size gore olmayabilir. Mesela bankalar tarafınca yasal takibe alınmış ve devamlı olarak ödemelerini geciktirmiş iseniz bankalar tarafınca pozitif yönde netice alabilmeniz zor olacaktır. Bu benzer biçimde bir durumdaysanız senetle kredibölümümüzü inceleyebilirsiniz. Sadece altta bulunan bankalardan da kredi başvurusu yapmayı deneyebilirsiniz. Peki bu bankalar hangi bankalar? Bu bankalardan hakikaten de sicilim bozuk olsa da kredi kullanabilir miyim? Gelin hepsini birlikte inceleyelim.

 

Meydana getirilen son yasa değişikliğine gore bankalarda fena sicile haiz kişiler için genel bir sicil affı getirilmiştir. Bu af yardımıyla daha öncelerde sicili bozuk olan kişiler asla kredi kullanamazken artık bu kişiler de kredi kullanabiliyorlar. Daha öncelerinde kullanılmadığı için de maalesef bu durum kişiler tarafınca ciddi mağduriyet mevzuları oluşturuyordu. Şimdi ise ilk olarak sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları listeleyecek ve peşinden iyi mi müracaat yapmanız icap ettiğini anlatacağız. Alttaki bankalardan biriyle çalışmıyorsanız bile size uygun gelen bankayı seçerek bizim anlattığımız şekilde başvurular yaparak kredinize onay alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Herhangi bir bankadan kredi talebinde bulunabilmek için ilk olarak bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar içinde belirleyici olan en mühim etken de kredi geçmişiniz ve bankalara karşı olan sicilinizdir. Borçlarını tertipli ödeyen ve zamanında kapatan kişiler kolaylıkla kredi alabilecektir. Sadece sicili bozuk kişilerin kredi almaları birazcık daha zor olsa gerek. Vatanımızda yasal takipte olanlara kredi veren bankalar bulunsa bile bilhassa hakkında yasal süreç başlatılmış bir kişinin kredi talebi büyük olasılıkla reddedilecektir. Sadece kredi yapılandırmasına giden, borcunu ödeyen, sicili bozuk kişiler banka kredilerinden yararlanabilirler.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Sıralaması

Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren sayısız kamu ve hususi kurum bulunmaktadır. Bankaların fazlalığı ve genişletilen kredi imkânları sicili bozuk kişilerin de kredi alabilmesinin önünü açmıştır. Sicilim bozuk kredi almak isterim diyen birçok şahıs de bankacılık alanında oluşan bu rekabet ortamından yararlanabilirler. Sicili bozuk kişiler için neredeyse tüm bankalar kredi verebilmektedir. Mesela;

 • ING Bank
 • DenizBank
 • Akbank
 • TEB
 • Güvence
 • Finansbank
 • YapıKredi
 • ICBC Bank
 • AktifBank

Üstteki bankaları tercih ederek kredi notunuz düşük, siciliniz bozuk olsa da kredi kullanabilirsiniz. Şimdi ise kredi başvurusunu iyi mi yapacağınızı ve iyi mi kredi onayı alacağınızı anlatalım. Bu bankalar hangi şartlarda kredi verirKredi sicili bozuk olanlara niçin kredi verir?

İhtiyacınıza uygun kredi miktarını kolaylıkla alabilmek için bazı şartları sağlıyor olabilmeniz beklenmektedir. Bilhassa kredi notu, banka sicili, gelir durumu vb. birçok mühim etken kredi alabilmek için oldukça önemlidir. Türkiye’de son dönemde meydana getirilen yasal düzenlemeler neticesinde kredi hizmetlerinin alanı genişletilmiş ve bankaların daha çok insana kredi vermesinin önü açılmıştır. Bu doğrultuda kara listede olanlara kredi imkânı tanıyan bankalar ortaya çıkmış ve sicili bozuk kişiler için çeşitli kredi destekleri sunmaktadırlar. Kredi notu; kredi çekmek isteyen bir fert için en belirleyici unsurdur.

Banka, kredi başvurusunun derhal peşinden sizden ek data ve belgeler isteyerek kredinizi reddedebilir. Bunun önüne geçebilmek için kredi başvurusuna giderken yanınızda kesinlikle bir gelir beyanı götürmelisiniz. Çalıştığınız yerden net bir maaş bordrosu alarak gitmeniz kredinin onaylanma olasılığını oldukça arttıracaktır. Sadece bu şartlar sağlandığında bile kredi limitinizin en fazla 100.000 TL bulunduğunu ihmal etmeyin. Üzerinizde herhangi bir gayrimenkul bulunuyorsa da daha çok kredi alabilirsiniz.

 

Gelir bilginiz kafi gelmiyor ve banka hala daha kredinizi onaylamıyorsa sizden bir de kefilisteyebilir. Bankaya bir kefil gösterirseniz ve o kefilin sicili bankalarda iyiyse sizin siciliniz ne kadar fena olursa da krediniz onaylanabilir. Bu saydıklarımız kati data olmamakla birlikte tamamen yorumdur ve her bankanın emek harcama politikaları farklılık izah edebilir. Müracaat yapacağınız bankayı daha öncesinden araştırmak sizin için en mantıklı yöntem olacaktır. Eğer kredi notunuz düşükse, kredi notu düşüklere kredi isminde makalemizi de okuyabilirsiniz.

Kredi Çekebilmek İçin İdeal Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Bankalara karşı sicil bozukluğu temel de kredi notunun düşük olmasını ifade etmektedir. Bankalarla olan geçmişiniz kredi aralığının kredi çekebilmek için kafi olup olmadığını belirlemektedir. Kredi notu için risk grupları ve ideal seviyeler;

 • 1700 – 1900 (Oldukca iyi)
 • 1500 – 1699 (İyi)
 • 1100 – 1499 (Düşük risk seviyesi)
 • 700 – 1099 (Orta risk seviyesi)
 • 0 – 699 (Oldukca fena)

Olarak belirlenmektedir. Kredi notunuza gore kredi çekme sürecinizde farklılık gösterir. Mesela; riskli ve düşük seviyelerde bir kredi notuna sahipseniz kredi çekerken; kefil, güvence vb. uygulamalara doğal olarak tutulabilir ve kredi alma süreciniz gecikebilir. Sicili bozuk ve kredi notu düşük olan kişiler de uzun bir araştırılma ve kafi teminatlar gösterilerek kredi çekebilirler.

Sicili Bozuk Kara Listede Olanlar Iyi mi Kredi Çekebilir?
 • Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)
 • Kefil (Banka isterse)
 • Ek teminatlar (Banka isterse)
 • Maximum 100.000 TL müracaat

Yukarıda belirttiğimiz şartları sağlayabiliyorsanız ve bu imkanlar elinizde mevcutsa kredi siciliniz bozuk da olsa bankalardan kredi kullanabilirsiniz.Bankalar bu teminatlar yardımıyla size kredi verebilirler. Tüm bunların yanı sıra güncel kredi puanınızı sorgulayarak mevcut kredi notunuz üstünden hangi bankaların size kredi vereceğini de banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğuna kendiniz karar vermeyin, bu işi banka çalışanlarına bırakın. Parasız Kredi Notu Sorgulama şekilleri ile bankaya gitmeden de kredi sorgulaması yapabilirsiniz.

 • Banka borcunun tertipli ödenmesi
 • Belirlenen sürede borç kapatılmışsa
 • Yasal takip yapılmamışsa kredi notuz yüksek olacaktır.

Bu durumda istediğiniz oranda kredi çekmeniz mümkün. Sadece kredi notu düşük olanlar için süreç daha sıkıntılı ve kredi notuna gore değişim göstermektedir. Kredi notunu yükseltmek de düşürmekte mümkündür. Bunun için bankalarla olan ilişkileriniz ve borç ödeme durumunuz oldukça belirleyicidir.

Sicili Bozuk Olanların Kredi Almak İçin Yapması Gerekenler?

Kredi notu ve banka sicili, kolaylıkla kredi çekebilmeniz için ihtiyaç duyulan en mühim unsurlardır. Findeks üstünden de anında sorgulama yapılabilir. Bankaların belirledikleri şartlara gore kredi talebinde bulunmanız mümkündür. Bunun için bankalar çoğu zaman sizden;

 • Kefil
 • Ek güvence
 • İpotek
 • Gelir durumu vb.

Unsurları karşılamanız beklenmektedir. Bir çok vakit düşük miktarlı krediler, sicili bozuk kişilere sadece bu benzer biçimde şartları sağlayabilirlerse verilmektedir. Bilhassa kefil ve teminatlar kredi almanızda size büyük oranda destek olacaktır. Unutulmamalıdır ki kara listede olan, sicili bozuk kişilerin kredi almaları için sıkıntılı bir süreci takip etmeleri gerekecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here